Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: OTURMA POZİSYONU VEYA KAS - BACAK YORGUNLUĞU  (Okunma Sayısı 1286 defa)
recepdrgn
i30 Yolcusu
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Ekim 2010, 16:30:26 »

Merhaba sevgili arkadaşlarım..Aşağı yukarı 11 aydır i 30 90 ps crdi team kullanıyorum.. aracımı 2010 model olarak sıfır aldım..Benim çok garip ve tarif edemediğim bir memnuniyetsizliğim var..! Çok beğenerek ve çok araştırarak aldığım aracımdam genel olarak memnunum..Ancak oturma pozisyonundan şikayetçiyim. bu şikayetim yükseklik veya dışarıyı görme, yola hakim olma vs. konusunda değil..Araç sürerken kısa sürede bacaklarımın gövde ile birleşen (kasık nedilen Kısımlarında) bir ağrı veya ( daha doğrusu bir çabucak yorulma hissi) oluşuyor..Ne yaptıysam bu histen kurtulamadım..Arabama baldırlarımı destekleyecek minder yaptırdım, serviste koltuğun ön kısmı biraz daha havaya kalksın rampa oluşsun diye koltuk kızaklarının altına 3 er tane pul koydurdum..Koltuğu milyon versiyonda ayarladım, hatta hasta olmuşumdur belki diye bacaklarıma orjin krem bile aldım..Gülümseme) Ne ettiysem olmadı..Bu sıkıntım başka araçlarda garip şekilde kayboluyor.. Uzun yolda Babamın Cliosu var kullandım, kardeşimde Fiesta var onu da kullandım.. Bu arabalar i 30 sınıfında olmasalar bile bunlarda sıkıntım yok..bundan önceki aracım laguna 2001 model rxt 2.0 idi. full deri ve elektrikli koltuklu idi..koltuk 6 veya 8 yöne hareketli idi..Yoksa ona mı çok alışmışım..? Sebebini çözemedim ama gaz, fren ve debriyaj pedalları birbirine yakın gibi hissediyorum.! Belki de yanılıyorum..ama çıkamadım işin içinden.. çok severek sıfır aldığım aracımı papaza kızıp oruç bozmak babından satmak istemiyorum..sonuç olarak bana yardımcı olurmusunuz? ne yapmam lazım.. derdim garip ama ne yapalım..forum bunun için var zannedersem?' cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.. Ney Ney Masum
ALP
i30 Yolcusu
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2010, 09:41:35 »

Merhaba
Benim araçta sizinkinin aynısı (90 ps team) fakat ben de hiç öyle bir durum yok.Bizim araçlardaki (Team modeli) koltuklarda bel destek ayarı olmadığından belki rahatsız olmuş olabilirsiniz.Bu tip durumlarda giyilen ayakkabının bile etkisi vardır(arkadaşımın başına geldi sürekli bacaklarında bir ağrı vardı en son doktor ayakkabıdan dedi).
İnşallah devam etmez bu durum geçmiş olsun.
Hasan Bengi
i30 Profesörü
Çevrimdışı Çevrimdışı

26 TR 198

« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2010, 10:13:32 »

Ayakkabıdan kaynaklı olabilir.
İlk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum.
Gerçekten ilginç.

Hyundai i30 1.6 CVVT Prime

blkgtz
i30 Müdavimi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2010, 14:33:38 »

laguna dan sonra biraz haff kalır team hyundai ben bile style kullandım bir ay sonra kendi arabam çok garip geldi
koltuklar genel olarak fena değil ama psiolojik memnuniyetsizlik bacaklarda ağrı yapar işyerinde bile başımıza zaman zaman gelen bir durum bu
aracı gerçekten sevdiğine eeminmisin

2009 cvvlt lpg otomatik
2013 gdi style otomatik
recepdrgn
i30 Yolcusu
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2010, 15:24:02 »

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.. aracımı tabii ki seviyorum..i 30 Türkiye ye geldiği günden beri takip ediyorum.. <belki de kilo almışımdır?'! şaka bir yana gerçekten garip bir his..rahat edemiyorum hissi çok..bacaklarım çabuk ağrıyor..kimseye tarif de edemiyorum..serviste anlattım..bana çok garip bi şekilde baktılar..
K O R H A N
i30 Yolcusu
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

İ S T A N B U L

« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2010, 15:48:49 »

uzun boyluysanız Koltuğu yeterince arka tarafa itip sırt kısmınıda yatak pozisyona getirip  öyle kullanmayı deneyin yane oturduğunuz alanı genişletin

KIRMIZI - i30 1.6 CRDi MOde

Afşin
Yönetici
i30 Master
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2010, 23:57:33 »

Geçmiş Olsun.

gilamaniac
i30 Müdavimi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Aytörti

« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2010, 08:05:40 »

bu arada Cüzdanınızı sakın ama sakın arka cebinizde taşımayın. 1 numaralı fıtık sebebi...
Hani babam uzman doktor oldugu icin rahatlıkla söyleebiliyorum. Tanıdıklardan da bir çok kişi fıtık vs şikayeti ile doktora gitti cüzdanı arka cebinden cıkarıp biraz fizik tedavi alınca rahatladı...
Rad
i30 Master
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2010, 16:51:27 »

bu arada Cüzdanınızı sakın ama sakın arka cebinizde taşımayın. 1 numaralı fıtık sebebi...
Hani babam uzman doktor oldugu icin rahatlıkla söyleebiliyorum. Tanıdıklardan da bir çok kişi fıtık vs şikayeti ile doktora gitti cüzdanı arka cebinden cıkarıp biraz fizik tedavi alınca rahatladı...

+1

Birkaç sene evvel gazetelerin birinde Kenan Evren'in röportajı vardı, ilk orada okuyup bırakmıştım cüzdanı tampon cebinde taşımayı. Hala da taşımam, taşıyamam. Taşınmamasını tavsiye ederim.

"Netekim Paşamız da taşımıyor"

Ra_Messu
Hasan Bengi
i30 Profesörü
Çevrimdışı Çevrimdışı

26 TR 198

« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2010, 18:03:21 »

Kesinlikle.
Babama çok kızarım kocoman cüzdanı arka cebinde taşır.
Çıkar şunu taşıma derim bişey olmaz der.

Kendim hayatta cüzdan taşımam, hele arka cepte imkansız.
Elimde küçük bir kartlığım vardır o kadar.

Hyundai i30 1.6 CVVT Prime

Sayfa: [1]
  Yazdır