Gönderen Konu: Emniyet kemeri  (Okunma sayısı 14347 defa)

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
Ynt: Emniyet kemeri
« Yanıtla #25 : 20 Mart 2010, 11:07:46 »
Benim bildiğim kemeri arkadan dolaştırıp takmak hiç takmamaktan daha da tehlikeli. Kaza anında kemerler takılı olduğu için Airbag'ler açılınca sürücünün boynunu kırabiliyormuş, kaza şiddetli olmasa bile. Aman dikkat üşenmeyelim markete bile giderken takalım. ;)

Ex

Çevrimdışı juniortom

• i30 Üstadı
    • Fiat Tipo Sevenler
« Yanıtla #26 : 20 Mart 2010, 11:12:47 »
Benim bildiğim kemeri arkadan dolaştırıp takmak hiç takmamaktan daha da tehlikeli. Kaza anında kemerler takılı olduğu için Airbag'ler açılınca sürücünün boynunu kırabiliyormuş, kaza şiddetli olmasa bile. Aman dikkat üşenmeyelim markete bile giderken takalım. ;)

Bence de , koltuğa dolaştırasıya kadar takın arkadaşlar kemerinizi.

Hyundai İ 30 1.6 Crdi Team 90 Ps

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
« Yanıtla #27 : 20 Mart 2010, 13:27:07 »
Arkadaşlar bu işin şakası yok! Şurdan şuraya gideceğiz ne olucak diyerek kemer takmayanlar lütfen tekrar tekrar skyline'nın koyduğu 3. videoyu izlesinler!

Araçların sigortası var gerektiğinde paranı geri alabiliyorsun peki ama ya sağlığını geri alabiliyor musun?
İ30 1.6 CRDI Style Plus - Vivid Mavi

Çevrimdışı K O R H A N

• i30 Yolcusu
  • *
  • İ S T A N B U L
    • İ30 Club Facebook Grubu
« Yanıtla #28 : 20 Mart 2010, 20:18:07 »
Sesi Kesmek için kemeri arkadan bağlamak Türk insanımızın icadı.ufak kazalarda airbagler kemer takılı diye açılmıyor ve ölümlere yol açıyor diye biliyorum bu yüzden o sesi kesmek için kemerimi takıyorum.
KIRMIZI - i30 1.6 CRDi MOde

Çevrimdışı juniortom

• i30 Üstadı
    • Fiat Tipo Sevenler
« Yanıtla #29 : 20 Mart 2010, 23:16:36 »
Sesi Kesmek için kemeri arkadan bağlamak Türk insanımızın icadı.ufak kazalarda airbagler kemer takılı diye açılmıyor ve ölümlere yol açıyor diye biliyorum bu yüzden o sesi kesmek için kemerimi takıyorum.

Bizim insanımız işte , Kurallar bozulmak için var ülkemiz de .
Böyle gelmiş , böyle gider sanırım ...

Çevrimdışı Gurkan

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #30 : 21 Mart 2010, 10:08:52 »
Çocuklara emniyet kemeri taktıramazdım. I30'u teslim almadan önce çarpışma testini internetten buldum ve onlara seyrettirdim. I30'u alınca emniyet kemeri takılmadığında öttüğünü, ışıklarının kırmızı olduğunu ve takınca yeşil olduğunu görünce hemen takıyorlar. Bence çok etkili bir yöntem. 5 yaş üstü çocuklarda işe yarıyor. :D
I30 1.4 CVVT Team + BRC Sequence24

Çevrimdışı juniortom

• i30 Üstadı
    • Fiat Tipo Sevenler
« Yanıtla #31 : 21 Mart 2010, 12:00:20 »
Çocuklara emniyet kemeri taktıramazdım. I30'u teslim almadan önce çarpışma testini internetten buldum ve onlara seyrettirdim. I30'u alınca emniyet kemeri takılmadığında öttüğünü, ışıklarının kırmızı olduğunu ve takınca yeşil olduğunu görünce hemen takıyorlar. Bence çok etkili bir yöntem. 5 yaş üstü çocuklarda işe yarıyor. :D

Ne güzel işte böyle alışırlar , ileri de araba kullanırken de alışkanlıktan dolayı kemeri takarlar .

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
« Yanıtla #32 : 21 Mart 2010, 22:27:23 »
Aracımla bir kez daha gurur duydum...

Ne diyim Hyundai'ye tebrikler iki kardeşimizin daha emniyet kemeri takma alışkanlığı edinmesine vesile olduğu için :)
İ30 1.6 CRDI Style Plus - Vivid Mavi

Çevrimdışı cemcam

• i30 Müdavimi
  • Cem- 43
« Yanıtla #33 : 01 Nisan 2010, 11:32:13 »
Takalım taktıralım. Cidden hayat kurtaran bir donanım.

Tosya'da Jandarma olarak görev yaparken, sık sık Samsun asfaltında olan ölümle sonuçlanan kazalara komutanla giderdim. Kazanın bir tanesinde, Broadway otobüse sol şöför tarafından kafadan girmişti. Belli ki otobüs kaçabildiği kadar kaçmış ama sürücü sarhoş olduğu için otobüse çarpmıştı. Broadway'de çok aşırı bir hasar yoktu ama şöför çarpmanın tesiriyle kafasını ön cama çarpmış ve camı patlatmıştı. Neticede adamın kafatası parçalanmış, beyni aracın içine dökülmüş ve sol gözü de torpidonun üzerindeydi.

Bu kadar detaylı anlatmamın nedeni şu. Eğer o adam kemerini takmış olsa idi bugün yaşıyor olabilirdi.

Lütfen bu sahneyi gözünüzün önüne getirip, kemer takmayı ihmal etmeyin. Aldığınız sesli ikaz, yaşamanıza sebep olabilecek kadar önemli bir ikazdır. Lütfen unutmayın !!

% 100 katılıyorum :)
1.4 CVVT TEAM KRİSTAL BEYAZI-2009
                 İSTANBUL