Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Uçak rezervasyonunda koltuk seçimi için yardım ?  (Okunma Sayısı 15552 defa)
hardday
i30 Profesörü
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Mayıs 2011, 19:50:04 »

Arkadaslar eşime uçaktan yer ayırtacağım,pencere kenarı istiyor doğal olarak.Pegasus koltuk seçme imkanı sunmuş.
Endişem seçeceğim yerin uçağın kanadına gelmesi ve o muazzam görüntüden mahrum kalmaları  Dil çıkaran  Resmi ekliyorum

Sizce hangi maviyi seçiyoruz.Yoksa pencere dediği yer kesin manzara görünen yer mi ?  
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2011, 19:52:01 Gönderen: hardday » Logged
Kursad
i30 Müdavimi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayatımın renkleri Sarı-Laci

« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2011, 19:54:40 »

Hocam resme uzaktan bakın dikkatlice ucak profilini görüceksiniz kanatlar gözüküo Gülümseme Tabi gelişi güzelde çizmişler olabilir , kanatsız yerden aldığınızı sanıp uçağa bindiğinizde kanata denk gelebilirsiniz hiç uçağa binmedim hayatımda o yüzden bilmiyorum sadece resimden yola çıktım , Zaten resimde bir terslik var uçağın çıkış kapısı kanat üstüne denk geliyor.
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2011, 19:56:15 Gönderen: Kursad » Logged

2008 Model // I30 Mavi (Vivid) // CRDI  // Manuel
Rad
i30 Master
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2011, 23:00:48 »

Kürşad haklı ancak uçağına göre şekil değişir. Üyelerimizden cizgibey kabin memuru, en doğru bilgiyi o verebilir bize ancak uçak model bilgisi varsa da bir yönlendirme yapılabilir.

Ra_Messu
Afşin
Yönetici
i30 Master
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2011, 23:39:00 »

Pegasus boeing 737-800 ile uçuyor

chuck
i30 Müdavimi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2011, 08:10:00 »

Bildiğim kadarı ile pegasus'da koltuk seçme paralı Gülümseme
738'ler (737-800) 27-30 sıra koltuk'tan oluşur (konfigürasyona göre değişir. Koltuklar raylar üzerinde hareket ederek aralıkları sıklaştırılıp-daraltılabilir).

14-19 arası kanat görebilir. 1-4 arası C class (business) veya kaç koltuk business açmışlarsa ona göre değişir. Zaten o check-in'de belli olur. Bu durumda 5-14 arası veya 20-27(30) arası Y class olarak seçebilirisiniz.

Ama benim tercihim hep en arkalardır;
- Kapıya yakın, inip binmesi kolay
- Tuvalete yakın Gülümseme
- Servis kabinine yakın, yemek servisinde ilk bana sıra geliyor. Ben aç duramam da Gülümseme
- Su, yastık, vs istediğimde hosteslerle irtibat kolay kuruluyor

Zaten uçağın 738 olduğuna da emin olamayız. Çoğunluğu 738 olsa da 734, 735 ve birkaç A320 var bildiğim kadarı ile...
Bu arada uçuş, yurtiçi mi uluslararası mı?
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2011, 08:15:31 Gönderen: chuck » Logged

2009 CRDi - Manuel / Style
2009 CRDi - Otomatik / Style Plus
Rad
i30 Master
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2011, 10:14:41 »

Abi hep diyorum, bu ekibi CIA bi gün alıp götürürse hiç şaşırmayın diye  Kahkaha

Ra_Messu
Kursad
i30 Müdavimi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayatımın renkleri Sarı-Laci

« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2011, 10:29:26 »

http://www.flypgs.com/pegasus-hakkinda/haberler/461/pegasus-yaz-firsatlari.aspx

Keşke daha önce kampanyaya bakmak aklıma gelseydi ama belki hala bu fiyat geçerlidir.

Buda İlgili konu http://forum.donanimhaber.com/m_49328037/tm.htm

Belki sizinle uzaktan yakından alakası olmayadabilir üstteki konudan bilgi sahibi olabilirsiniz sanırım.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2011, 10:32:00 Gönderen: Kursad » Logged

2008 Model // I30 Mavi (Vivid) // CRDI  // Manuel
cemsoft
i30 Yolcusu
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2011, 12:53:33 »

bugün haberturk'te konu ile ilgili bir yazı var Gülümseme

http://ekonomi.haberturk.com/airport/haber/634179-turbulanstan-en-az-hangi-koltuk-etkilenir
cizgibey
i30 Sürücüsü
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2011, 15:55:54 »

işte geldim burdayım , ben bu işte ustayım Gülümseme))

selam güzle insanlar böyle bir konu başlığı görmek beni mutlu etti Gülümseme

1-Chuck arkadaşımızın deneyimi faydalı bencede servis önden ve arkadan koordineli başlar,ortada
   buluşulur.Airbus 321 uçağı ise ve ful ise herkes kısa sürede servisini alır.
   Tabi THY gibi bayrak taşıyıcımız şirketimde ikram uluşlararası DO&CO firmasından karşılanıyor.F1 dede
   hizmet vericek bu yıl.Koltuk veya ikrama para vermiyorsunuz bilet fiyatı içinde herşey.
2-Pegasusa 1-2 kez Samsun Çelebi'de çalışırken binme imkanım olmuştu.Uçaktipine göre çok
   değişmemekle birlikte 10-23. sıralar arası kanat üstüne Denk Gelebilir.
3-26-27-28 Allah göstermesin kırım anında en az hasarı alan sıralar.

şimdiden iyi uçuşlar Erken gidip alanda beklemek Sıkıntı yaşamamak en güzeli.

not : uygun bilet ayarlama imkanım yok ve yurtiçi yurtdışı uçuşu diye ayrılmıyor Gülümseme))
Heryere gidiyoruz..
chuck
i30 Müdavimi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2011, 16:09:54 »

Tamamen magazinel yazılmış bir yazı...

Seatguru.com'da falan havayollarının kullandığı uçaklardaki koltuk tipleri falan karşılaştırılıyor. Aynı uçaktaki farklı sıralar değil.
Business Class deyince farklı farklı koltuklar var mesela, hepsi aynı değil. THY de yeni geçti Comfort Class var mesela, Business olmaamsına rağmen koltuklar çok iyi.
Türbülansda hangi koltuk en az etkilenirmiş, yau bu yazıyı yazan türbülansa girdi mi acaba hiç Sırıtan

Arka koltukların yegane dezavantajı diz mesafesinin diğerlerine göre kısa olabilmesidir, kesin böyle değildir ama olabilir. Çünkü uçaklar sefere çıkmadan önce ataması yapılırken tahmini yolcuya göre koltuk konfigürasyonu yapılır, diyelim uçak 738, diz mesafesi 77 cm alınacaksa örneğin 28 sıra koltuk alıyorsa, olası fazla yolcu rezervasyonu durumunda arkadaki koltuklar sıkıştırılarak yer kazanılır, 70 cm olur, 10 sırada 1 sıra daha kazanılır. Ne olur, ilk 20 sıra 77 cm iken son 10 sıra 70 cm olur. Faraza tabi tüm rakamlar...

Uçaklarla hasbelkader hem yolcu olarak hem teknik olarak hem de sistem olarak tecrübem var. Onlarca kez uçakla uçmuşluğum, Lufthansa Technics & Lufthansa Systems Frankfurt'da konferanslara katılmışlığım, uçak bakım planlama yazılımları yazmışlığım var. Sevgili eşim sağolsun, kendisi THY Teknik'de MRO & komponent planlama'da  Göz kırpan Uçak konusu olunca kendimi tutamadım birden...

2009 CRDi - Manuel / Style
2009 CRDi - Otomatik / Style Plus
hardday
i30 Profesörü
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 26 Mayıs 2011, 16:32:28 »

Arkadaşlar çok sağolun Seviyorum ben bu forumu hemde çooook  Kahkaha  Şu an internet hızım çok çok yavaş.Cepten bağlanıyorum eve gidince o resme tekrar bakım sayın çizgibey'in tavsiyelerini dikkate alarak rezarvasyon yaptıracağım.Yurtiçi uçuş olacak İst-İzmir.
Evet koltuk seçimi paralı pegasusta artık ekstra 20 lira daha vereceğim.Hanım yeterki pencere kenarına gelsin  Sırıtan

Birde İst. Atatürk havalimanına hiç gitmedim.Biliyorum çok oluyorum ama orda park yeri falan var değil mi? 2-3 saat bekleme durumunda aracı gönül rahatlığı ile bırakabileceğim bir yer varsa güzel olacak.
cizgibey
i30 Sürücüsü
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2011, 17:07:39 »

havaalanında otopark var , önce ödeme noktasına uğrayıp sonra aracı alıyorsunuz Göz kırpan
Sayfa: [1]
  Yazdır