Gönderen Konu: cocuk koltugunu baglayamıyorum ?  (Okunma sayısı 8441 defa)

Çevrimdışı gilamaniac

 • i30 Müdavimi
 • ***
 • İleti: 318
 • Aytörti
  • Batug.org
cocuk koltugunu baglayamıyorum ?
« : 30 Mayıs 2011, 08:21:33 »
Arkadaslar
aşağıda fotosunu koydugum ana kucagından var. Arabaya bunu sabitlemek istediğimde emniyet kemeri kısa kalıyor.Üzerinde nasıl baglanacagı yazıyor fakat kemer yetismedigi icin sabitleyemiyorum ana kucagını ...
isofix diye birsey duydum ama tam olarak nedir bizim araclar da var mıdır ? veya o yok diye mi baglanmıyor çözemedim
Yardımcı olursanız minnetkar kalırım

[imghttp://www.fiyatdedektifi.com/productPic/thumb/pierre_cardin_ana_kucagi___oto_koltugu_ps_1100_150540.jpg[/img]

Çevrimdışı ocelik002

 • i30 Müdavimi
 • ***
 • İleti: 308
Ynt: cocuk koltugunu baglayamıyorum ?
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2011, 10:02:19 »
Bu konuda tecrubeli arkadaşlar var ise isofix falan nasıl bağlanıyor anlatırsa bende sevinirim. Bende aynı dertten müstaribim :)

Hyundai i30 CRDI 90 PS Metalik Açık Gri

Çevrimdışı barbarosoksuz

 • i30 Müdavimi
 • ***
 • İleti: 295
Ynt: cocuk koltugunu baglayamıyorum ?
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2011, 11:19:27 »
Anakucağının bağlantısı için emniyet kemerinin yetmemesi imkansız. bağlantı şekliniz yanlıştır. 6 ay boyunca bende bağlayarak sorunsuz bir şekilde kullandım. Bağlantıyı kontrol edin derim.

İsofix:


Kullanıcı kılavuzu – Grup 1-2-3  Bebek Oto Koltuğu
9 kg – 36 kg arası (yaklaşık 9 ay – 12 yaş aralığında olan bebek/çocuklar için)

GÜVENLİK TALİMATLARI
Bu talimatlara riayet etmediğiniz takdirde çocuğunuzun güvenliği risk altında olabilir.

* Bebek oto koltuğundaki sert cisimler ve plastik parçalar, normal kullanımda hareketli bir oto koltuğunun altına veya araç kapısına sıkışmayacak şekilde yerleştirilmeli ve monte edilmelidir.

* Bebek oto koltuğunu araca bağlayan tüm kayışların tamamen gergin olmasını sağlayınız ve kayışları çocuğu kavrayacak şekilde ayarlayınız. Kayışların birbirine geçmesini veya düğüm olmasını önleyiniz.

* Kucak kayışlarını, çocuğu alt karın bölgesinden kavrayacak şekilde mümkün olduğunca alçak pozisyonda takınız.

* Herhangi bir kazada ağır darbeye maruz kalmış olan bir bebek oto koltuğunu değiştiriniz.

* İlgili yetkili makamların onayı olmadan bebek oto koltuğunu modifiye etmek veya koltuğa eklentiler yapmak, ya da üretici tarafından verilen montaj talimatlarına dikkatli bir şekilde riayet etmemek son derece tehlikelidir.

* Bebek oto koltuğunu, çocuğunuz güneş ışınlarından olumsuz etkilenecek şekilde doğrudan güneş ışığına maruz pozisyonda bırakmayınız.

* Bebek oto koltuğunda bulunan çocuğu gözetimsiz bırakmayınız.

* Bir kaza durumunda çocuğun yaralanmasına neden olabilecek bagaj aksesuarlarının ve diğer unsurların uygun şekilde yerleştirilmiş veya istiflenmiş olmasını sağlayınız.

* Bebek oto koltuğunu kılıfı olmadan kullanmayınız.

* Bağlama sisteminin etkin bir şekilde çalışmasında doğrudan bir rolü bulunduğundan, araç kılıfını üretici tarafından tavsiye edilmemiş olan bir kılıf ile değiştirmeyiniz.

* Bebek oto koltuğunuzun montajı ve doğru şekilde kullanılması ile ilgili herhangi bir tereddüdünüz olduğunda lütfen üretici ile irtibata geçiniz.

* Bebek oto koltuğunu taşırken kullanım kılavuzu içerisinde belirtilen veya bebek oto koltuğu üzerinde gösterilen dışında taşıma noktaları kullanmayınız.

* Her ne kadar Karayolu Yönetmeliği bebek oto koltuğunun ön koltukta bulundurulması gerektiğini öngörse de mümkün olan her durumda arka koltuğu kullanınız.

* Mutlaka araç emniyet kemerinin uygun şekilde takılı olmasını sağlayınız.

* Kayış veya emniyet kemeri tokalarında herhangi bir yiyecek artığı veya sair bir artık olup olmadığını kontrol ediniz.

* Kış aylarında çocuğunuza aşırı bol giysiler giydirmemeye özen gösteriniz.

Grup 1-2-3 bebek oto koltuğunuz
Bu ürün, kilosu 9 ve 36 kg arası olan (yaklaşık 9 ay – 12 yaş aralığındaki) çocuklara yönelik tasarlanmış olan Grup 1-2-3 bebek oto koltuğudur. (1)

A. Ayarlanabilir koltuk başlığı + kılıf
B. Diyagonal kayış kılavuzu (sadece Grup 2/3 için kullanılır)
C. Taşıma kayısı (x2 – sadece Grup 1 için kullanılır)
D. Alçaltıcı minder (eğer bu modelde yer alıyorsa)
E. Kayış tokası + oturak kemeri (sadece Grup 1 için kullanılır)
F. Koşum ayar kayışı (x2 – sadece Grup 1 için kullanılır)
G. ISOFIX/EASYFIX ayar kolu
H. Yükselip alçalabilen kolçak (x2)
I. ISOFIX/EASYIX konektör (x2)
J. Ayar tertibatı (x2 – Sadece Grup 1 için kullanılır)
K. Güvenlik pedleri (x2 – sadece Grup 1 için kullanılır)
L. Kovan + kılıf
M.  Üst toka kayışı (sadece Grup 1 için kullanılır)
N. ISOFIX/EASYFIX sistem kayışı
O. ISOFIX/EASYFIX konektör salıverme düğmesi (x2)

Bebek oto koltuğunun bağlama kayışlarıyla birlikte montajı
Grup 1, 9 – 18 kg aralığı (yaklaşık 9 ay – 4 yaş aralığındaki bebekler)

UYARI

* Bu sistem, çocuklar için ISOFIX GÜVENLİ BAĞLAMA SİSTEMİDİR. İçerisinde ISOFIX tespit sistemi bulunan bir araç içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış olup 44/04 sayılı Yönetmeliğe uygundur.

* Ürün, araç içerisindeki çocuk emniyet bağlama sisteminin kategorisine ve büyüklüğüne göre evrensel ISOFIX pozisyonu olarak onaylanmış olan koltuklara sahip araçlar (araç kitapçığınıza başvurunuz) içerisinde kullanılabilir.

* Ürünün uyumlu olduğu grup ve ISOFIX sınıfı şunlardır: B1 / 9-18 kg.

Tereddütte olduğunuz herhangi bir konu varsa lütfen bebek oto koltuğu üreticisi veya bayisiyle irtibata geçiniz.

Bağlama kayışlarının ayarlanması
Araca monte etmeden önce, bebek oto koltuğunun bağlama kayışlarının çocuğunuzun boyuna göre ayarlanmış olmasını sağlayınız. Omuz kayışı 3 farklı boya göre ayarlanabilir ve çocuğunuzun omuzlarına en yakın olan delikler içerisinden geçmelidir. Eğer çcuğunuzun omuzları iki yükseklik kademesi arasına denk geliyorsa her zaman bu kademelerden yüksek olanını kullanınız. Bağlama kayışlarının yüksekliğinin ayarlamak için, koltuk başlığı (2) arkasında yer alan metal tespit demirini döndürmek suretiyle kayışlardan birinin üst kısmını çıkarınız ve daha sonra kayışın ucunu, kovanın ve kılıfın delikleri içerisinden çekiniz. (3) Hem kılıf hem de kovanda bağlama kayışının ucunu aynı yuvalar içerisinden istenen yüksekliğe getiriniz ve (4) kayışı sırtlığın arkasına tespit ediniz. (5) Metal tespit elemanının konumunun doğru olmasına ve kayışın ucunda bükülme olmamasına dikkat ediniz. Aynı işlemi ikinci kayış için tekrarlayınız.

Bebek oto koltuğunun monte edilmesi ve çocuğun araca yerleştirilmesi
Bu bebek oto koltuğu sadece, ISOFIX tespit elemanlarına ve Üst Toka bağlantı noktasına (evrensel ISOFIX) sahip olan arka koltuğa tespit edilmelidir. Lütfen araç kılavuzunuza başvurunuz.

UYARI! ISOFIX Grup 1 bebek oto koltuğunuz, ürünle birlikte gelen Üst Toka kayışı kullanılarak tespit edilmelidir! Aksi halde çocuğunuzun güvenliği %100 sağlanmış olmaz.

Bebek oto koltuğunuzun başlığını en alçak konumuna getiriniz. Üst Toka kayışını, montaj esnasında sıkışıp kalmaması için bebek oto koltuğunun arka kısmından yukarı çekiniz (6). ISOFIX/EASYFIX konektörlerini, tabandaki kırmızı kol ve kırmızı ISOFIX/EASYFIX kayışı üzerinden aynı anda çekmek suretiyle bebek oto koltuğundan mümkün olduğunca öteye uzatınız (7). Bebek oto koltuğunu aracın arka koltuğuna yerleştiriniz ve ISOFIX/EASYFIX konektörlerini koltuğun ISOFIX bağlama noktalarıyla çakıştırnız (8). ISOFIX/EASYFIX konektörlerini bağlama noktalarına oturtunuz, bu esnada konektörlerden her biri üzerindeki gösterge kırmızıdan yeşil renge dönüşmelidir (9). Tabanda bulunan kırmızı kolu çekmek ve bebek oto koltuğunu nazikçe ittirmek suretiyle ISOFIX/EAYFIX sisteminin güvenlik tokasını salıveriniz (10). Güvenlik tokası salıverildikten sonra, bebek oto koltuğunun her iki yanına eşit derecee kuvvet uygulayarak koltuğu, koltuğun arkası araç koltuğuna sıkı sıkıya yerleşene kadar ittiriniz. Üst Toka kayışını araç koltuğunun üzerinden geçirerek tokayı aracın Üst Toka bağlantı noktasına takınız (11).

Aracınızın modeline bağlı olarak, aşağıda belirtilen bölgelere ek Üst Toka bağlantı noktaları yerleştirilebilir:
•   Aracın arka koltuğunun arkasına
•   Aracın arka kısmındaki döşemeye
•   Aracın arka kısmındaki tavana.

Lütfen ek Üst Toka bağlantı noktaları yerleştirmek için aracınızın kullanım kılavuzuna başvurunuz. Araç üreticisinin tavsiye etmediği bir noktaya kesinlikle Üst Toka yerleştirmeyiniz. Üst Toka yerleştirmek ve tespit etmek için araç üzerinde kendi başınıza herhangi bir değişiklik veya düzenleme yapmayınız (mesela kendi kendinize bir bağlanntı noktası delerek açma vb gibi).

Bebek oto koltuğunu araç koltuğunun arkasına doğru ittiriniz ve Üst Toka kayışının gevşek ucunu çekiniz. Kayış tamamen gergin olduğunda Üst Toka kayışı üzerindeki gösterge kırmızıdan yeşile dönecektir (12).

Kayış tokasının ortasında bulunan kırmızı düğmeye basmak suretiyle kayış tokasını açınız (13). Çocuğunuzu oto koltuğuna oturtunuz. Yükselip alçalabilen kolçaklar, çocuğunuzun yerleştirilmesini ve kayışların bağlanmasını kolaylaştırmaktadır.
Kayış takımını kapatmak için omuz kayışlarının her iki ucunu birleştirerek bunları tokaya takınız. Bu takma işlemi esnasında bir klik sesi duymanız gereklidir (14).

Kayış takımının gergin hale getirilmesi: Kayış takımı üzerinde bulunan ayar kayışlarını çekiniz. Bu esnada ayar düğmelerine basmanıza gerek yoktur (15). ÖNEMLİ: Yeterince gergin olmayan bir kayış takımı tehlikeli olabilir. Kayış takımının gerginliği, omuz kayışı ile çocuğun göğsü arasında ikiden fazla parmak geçirilemeyecek şekilde olmalıdır.

Kayış takımının gevşetilmesi: Kayış takımının alt kısmını çekerken aynı anda kayış takımının üst kısmında bulunan ayar düğmelerini bastırınız (16). Çocuğunuzu tamamen kayış takımından çıkarmak için kırmızı toka düğmesine basınız.

Bazı ISOFIX bebek oto koltuğu modellerinde sesli alarm veren bir toka yer almaktadır (opsiyonel olarak). Bu alarm, çocuğun seyahat esnasında uygun olmayan bir an tokayı çözdüğünü anne babaya uyarı olarak belirtir.

ÖNEMLİ: Seyahate çıkmadan önce kolçakların alçaltılmış olmasını sağlayınız. Uygun şekilde ayarlanmış bir kayış takımı çocuk için maksimum koruma sağlayacak düzeyde olmalıdır. Kayışlar ile çocuk arasında iki parmaktan daha büyük bir genişlik bulunmamalıdır.

Bebek oto koltuğunun kayış sistemi olmadan monte edilmesi
Grup 2-3, 15 – 36 kg (yaklaşık 3-12 yaş arası çocuklar için)

UYARI
* Bu sistem, çocuklar için YARI EVRENSEL GÜVENLİ BAĞLAMA SİSTEMİDİR. 44/04 sayılı Yönetmeliğe uygundur ve sadece onaylı araçlar listesi içerisinde belirtilen araçlarda kullanılabilir.

* Sistem, UN/ECE No 16 veya eşdeğer bir standarda uygun ister sabit ister aktif gergili 3 noktalı emniyet kemerlerine sahip araçlara tesis edilebilir.

Tereddütte olduğunuz herhangi bir konu varsa lütfen bebek oto koltuğu üreticisi veya bayisiyle irtibata geçiniz.

Bebek oto koltuğunuzun kayış takımının ve Üst Toka kayışının, araçta montaja başlamadan önce çıkarılmış olduğundan emin olunuz.

Kayış takımının ve Üst Toka kayışının çıkarılması
Üst Toka kayışını çıkarınız (17) ve daha sonra kullanmak üzere dikkatli bir şekilde muhafaza ediniz. Gerektiğinde kayış takımını çözmek için kırmızı düğmeye basınız. Kayış takımının her üst kısmı için (2) ve (3) no’lu işlemleri tekrarlayınız. Kayış takımının bir tarafını alıp kılıfın ve kovanın yan deliklerinden geçirerek arkaya doğru çekiniz (18) ve kayış takımının metal tokasını koltuğun arkasına takınız (19). Metal toka kovan ile koltuk kılıfı arasına yerleştirilmelidir. Kayış takımının ikinici kısmı için bu işlemi tekrar ediniz. Kayış takımı konektörlerinin aynı zamanda sırtlığın arkasından geçtiğini kontrol ediniz. Kılıf tabanını kaldırınız ve kayış tokasını oturak yuvası içerisinden geçiriniz. Toka özel bir bölmeye yerleşir (20). Kılıfı yerine takınız.

Bebek oto koltuğunun monte edilmesi ve çocuğun araca oturtulması
Bebek oto koltuğunuz, yan kısımlardan maksimum koruma sağlayarak çocuğunuzu seyahat esnasında destekleyecek şekilde tasarlanmış ayarlanabilir bir koltuk bağlığına sahiptir.

ÖNEMLİ: Çocuğunuzun emniyeti için Isofix bağlantı noktalarına tokaların doğru şekilde takılması önemlidir. Bu bebek koltuğu sadece 3 noktalı bir emniyet kemeri ile monte edilmelidir (2). Koltuğu kesinlikle 2 noktalı bir emniyet kemeri ile monte etmeyiniz (3)! Burada açıklanan dışında farklı bir montaj şekli uygulamayınız.

Ayarlanabilir koltuk başlığını en yüksek konumuna getiriniz. ISOFIX/EASYFIX konektörlerini, tabandaki kırmızı kol ve kırmızı ISOFIX/EASYFIX kayışı üzerinden aynı anda çekmek suretiyle bebek oto koltuğundan mümkün olduğunca öteye uzatınız (7). Bebek oto koltuğunu aracın arka koltuğuna yerleştiriniz ve ISOFIX/EASYFIX konektörlerini koltuğun ISOFIX bağlama noktalarıyla çakıştırnız (23). ISOFIX/EASYFIX konektörlerini bağlama noktalarına oturtunuz, bu esnada konektörlerden her biri üzerindeki gösterge kırmızıdan yeşil renge dönüşmelidir (24). Araç koltuğunun emniyet tokasının erişilebilir durumda olmasını ve bu tokanın bebek koltuğunun altında kalmamasını sağlayınız.

Tabanda bulunan kırmızı kolu çekmek ve bebek oto koltuğunu nazikçe ittirmek suretiyle ISOFIX/EAYFIX sisteminin güvenlik tokasını salıveriniz (25). Güvenlik tokası salıverildikten sonra, bebek oto koltuğunun her iki yanına eşit derecee kuvvet uygulayarak koltuğu, koltuğun arkası araç koltuğuna sıkı sıkıya yerleşene kadar ittiriniz ve daha sonra kemerin diyagonal kayışını koltuk başlığı kılavuzu içerisinden geçiriniz (26) (27).

Çocuğunuzu bebek koltuğuna oturtunuz. Yükselip alçabilen kolçaklar çocuğunuzun yerleştirilmesini ve kayış takımının bağlanmasını kolaylaştırmaktadır. Çocuğun sırtının tamamen bebek koltuğunun arkasına yaslanmış olduğundan emin olunuz. Aracın emniyet kemerini çekerek bağlayınız. Kemerin diyagonal kayışını kullanılan kemer kılavuzuna doğru kolçağın altından geçiriniz. Kemerin bel kayışı her iki kolçağın altından geçer (28). Ayarlanabilir koltuk başlığını alçaltınız ve çocuğunuzun boyuna göre ayarlayınız (29). Başlık, maksimum yanal koruma sağlamak üzere çocuğunuzun başının etrafını saracak şekilde yerleştirilmelidir, bu esnada diyagonal kemer de çocuğun boynuna temas etmeyecek şekilde omzunun üzerinden geçirilecektir (30) (31). Aracın emniyet kemerini sıkınız.

Kemerin uygun şekilde sıkı olmasını, dolanmamış olmasını ve çocuğunuzun boyun seviyesinde olmamasını sağlayınız.

Çocuğu bebek koltuğundan çıkarmak için yapmanız gereken tek şey koltuk kemerinin tokasını çözmek ve koltuğun yanına koymaktır. Kemer, başlık kayışı kılavuzundan asılı halde kalmaya devam edecektir. ÖNEMLİ: Seyahate çıkmadan önce her defasında kolçakların alçaltılmış durumda olmasını sağlayınız. Her zaman, çocuğunuz bebek koltuğunda olmasa dahi bebek koltuğunu aracın emniyet kemeri ile sabitleyiniz. Bu şekilde sabitlenmemiş bir bebek koltuğu herhangi bir çarpışma durumunda yaralanmalara neden olabilir.
Bebek oto koltuğunun sökülmesi

Adım 1 (Grup 1): Gergi aparatını çekerek Üst Tokayı gevşetiniz (32) ve daha sonra kayışı bağlama noktasından salıvererek kendinize doğru çekiniz (33).

Adım 1 (Grup 2/3): Emniyet kemerinin diyagonal şeridini, ayarlanabilir başlığın kayış kılavuzundan çıkarınız (34).

Adım 2 (tüm gruplar): ISOFIX/EASYFIX tabanı üzerindeki kırmızı kolu kullanarak bebek koltuğunu çekiniz (35). Koltuğun her iki yanında ISOFIX/EASYFIX konnektörlerini, salıverme düğmelerini kendinize doğru çekerek bağlantı noktalarından kurtarınız. Göstergeler bu esnada yeşilden kırmızıya dönüşecektir (36) (37). Bebek koltuğu şu an çıkarılmaya hazırdır (38).

Bebek koltuğunu orijinal şekline geri döndürmek
Kayış takımını ilk haline getirmek için aşağıdaki işlem basamaklarını takip ediniz.
Kılıf üzerindeki oturak yuvası üzerinden kayış takımını çekiniz (39). Sırtlığın ön kısmından, kılıf ile kovan arasında, kayış takımının iki bölümünden herhangi birine ait metal tokayı kavrayınız ve aynı anda bu bölümü arka kısımdan çekiniz (40). Kayış takımının bu bölümünü kovanın ve kılıfın yan deliklerinden geçiriniz ve sırtlığın ön kısmından istenen boyda monte ediniz (41). Kayış bölümünün metal tokasının sırtlığın arkasına doğru şekilde yerleşmiş olduğundan emin olunuz (42). Kayış takımının diğer bölümü için de aynı prosedürü tekrar ediniz. Bu esnada kayışların birbirine dolanmamasını sağlayınız.

Üst Toka kayışını sırtlık ile bebek koltuğu kılıfı arasından geçirmek suretiyle yerine koyunuz ve metal tokanın, sırtlığın arkasına doğru şekilde yerleşmiş olduğundan emin olunuz (43).

Kullanım kılavuzunun muhafaza edilmesi
Bebek oto koltuğunu kullanmadan önce bu talimatları dikkatli bir şekilde okuyunuz ve ileride kullanmak üzere koltuğun yan cebinde muhafaza ediniz.

Temizlik
Tüm kumaş kısımlar sökülebilir durumdadır. Ufak lekeler sünger ve sabunlu su ile veya sabunlu suda 30oC’de elde yıkamak suretiyle temizlenebilir. Çamaşır suyu kullanmayınız, ütüleme yapmayınız, çamaşır yıkamasında yıkamayınız veya tamburlu kurutma yapmayınız.


« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2011, 11:31:03 Gönderen: barbarosoksuz »

Çevrimdışı barbarosoksuz

 • i30 Müdavimi
 • ***
 • İleti: 295
Ynt: cocuk koltugunu baglayamıyorum ?
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2011, 11:29:21 »
Ayrıca aracımızın kullanma klavuzunda bağlantı şekilleri hakkında bilgi verilmektedir. Sayfa 39 - 43Çevrimdışı aegelincik

 • i30 Master
 • ******
 • İleti: 2.251
 • AYKUT
  • mimeray
Ynt: cocuk koltugunu baglayamıyorum ?
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2011, 17:10:54 »
Arkadaslar
aşağıda fotosunu koydugum ana kucagından var. Arabaya bunu sabitlemek istediğimde emniyet kemeri kısa kalıyor.Üzerinde nasıl baglanacagı yazıyor fakat kemer yetismedigi icin sabitleyemiyorum ana kucagını ...
isofix diye birsey duydum ama tam olarak nedir bizim araclar da var mıdır ? veya o yok diye mi baglanmıyor çözemedim
Yardımcı olursanız minnetkar kalırım

[imghttp://www.fiyatdedektifi.com/productPic/thumb/pierre_cardin_ana_kucagi___oto_koltugu_ps_1100_150540.jpg[/img]
Bu konuda tecrubeli arkadaşlar var ise isofix falan nasıl bağlanıyor anlatırsa bende sevinirim. Bende aynı dertten müstaribim :)

Anakucağının bağlantısı için emniyet kemerinin yetmemesi imkansız. bağlantı şekliniz yanlıştır. 6 ay boyunca bende bağlayarak sorunsuz bir şekilde kullandım. Bağlantıyı kontrol edin derim.

İsofix:
Ayrıca aracımızın kullanma klavuzunda bağlantı şekilleri hakkında bilgi verilmektedir. Sayfa 39 - 43


10 üzerinden yıldızlı 10.
Hatta bu arkadaşımıza 1 yıldızda bizim vermemiz lazım. ;)
http://www.i30club.com

Beylikdüzü-İstanbul
1. 2008 i30 1.6 CRDİ STYLE PLUS - ŞAMPANYA GRİ (satıldı)
2. 2012 İ30 1.6 GDI ELİT. OTOMATİK.

Çevrimdışı gilamaniac

 • i30 Müdavimi
 • ***
 • İleti: 318
 • Aytörti
  • Batug.org
Ynt: cocuk koltugunu baglayamıyorum ?
« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2011, 19:59:34 »
örnek bağlayış şekli verebilir misiniz ? biz google a yazıp oradan bakmıştık

Çevrimdışı barbarosoksuz

 • i30 Müdavimi
 • ***
 • İleti: 295
Ynt: cocuk koltugunu baglayamıyorum ?
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2011, 11:58:44 »
Arkadaslar
aşağıda fotosunu koydugum ana kucagından var. Arabaya bunu sabitlemek istediğimde emniyet kemeri kısa kalıyor.Üzerinde nasıl baglanacagı yazıyor fakat kemer yetismedigi icin sabitleyemiyorum ana kucagını ...
isofix diye birsey duydum ama tam olarak nedir bizim araclar da var mıdır ? veya o yok diye mi baglanmıyor çözemedim
Yardımcı olursanız minnetkar kalırım

[imghttp://www.fiyatdedektifi.com/productPic/thumb/pierre_cardin_ana_kucagi___oto_koltugu_ps_1100_150540.jpg[/img]
Bu konuda tecrubeli arkadaşlar var ise isofix falan nasıl bağlanıyor anlatırsa bende sevinirim. Bende aynı dertten müstaribim :)

Anakucağının bağlantısı için emniyet kemerinin yetmemesi imkansız. bağlantı şekliniz yanlıştır. 6 ay boyunca bende bağlayarak sorunsuz bir şekilde kullandım. Bağlantıyı kontrol edin derim.

İsofix:
Ayrıca aracımızın kullanma klavuzunda bağlantı şekilleri hakkında bilgi verilmektedir. Sayfa 39 - 43


10 üzerinden yıldızlı 10.
Hatta bu arkadaşımıza 1 yıldızda bizim vermemiz lazım. ;)

Teşekkür ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Yardımlaşma ve paylaşım için buradayız :) Bu arada yıldızım nerede? :)

Çevrimdışı asibeyaz

 • i30 Sürücüsü
 • **
 • İleti: 216
Ynt: cocuk koltugunu baglayamıyorum ?
« Yanıtla #7 : 22 Temmuz 2011, 21:32:24 »
Allah nasip ederse 2 3 hafta sonra bebişim gelecek ben de malum koltuk aldım ancak bağlayamıyorum kraft marka kemer yetmiyor 4 kişi uğraştık tık yok kafayı yemek üzeriyim bu konuda tecrübeli abilerden arkadaşlarımdan bana yardımcı olmasını istiyorum
asla birilerin umudunu kırma belki haytta sahip olduğu tek şey odur...

Çevrimdışı barbarosoksuz

 • i30 Müdavimi
 • ***
 • İleti: 295
Ynt: cocuk koltugunu baglayamıyorum ?
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2011, 12:57:20 »
Allah nasip ederse 2 3 hafta sonra bebişim gelecek ben de malum koltuk aldım ancak bağlayamıyorum kraft marka kemer yetmiyor 4 kişi uğraştık tık yok kafayı yemek üzeriyim bu konuda tecrübeli abilerden arkadaşlarımdan bana yardımcı olmasını istiyorum

Aldığın ürünün fotosunu eklersen yardımcı olmaya çalışırım. Koltuk yazmışsın fakat, gelecek küçük melek için uygun olanı ana kucağıdır. Ana kucağı demekistediğini farz ediyorum.  ;)

Çevrimdışı chuck

 • i30 Müdavimi
 • ***
 • İleti: 392
Ynt: cocuk koltugunu baglayamıyorum ?
« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2011, 14:39:15 »
2009 CRDi - Manuel / Style
2009 CRDi - Otomatik / Style Plus