Gönderen Konu: i30 'umla doğu turu...  (Okunma sayısı 7566 defa)

Çevrimdışı tuncayarican

• i30 Yolcusu
  • *
i30 'umla doğu turu...
« : 12 Ağustos 2009, 10:17:08 »
Hyundai i30 1.6 CRD(115PS) Prime - Ateş Kırmızı (2009)

Çevrimdışı tuncayarican

• i30 Yolcusu
  • *
Ynt: i30 'umla doğu turu...
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2009, 11:01:29 »
3 ağustos tarhinde 05:30'da i30 la başladık yolculuğa, ilk durağımız kırıkkale oldu orda öğle yemeğinde ızgarada alabalık yedikten sonra kayseri yollarına düştük kayseriye ulaştıktan sonra meşhur kayseri mantımızı yedik ve uzun bir yolculuğa başlamak üzere malatya yollalrına koyulduk, gece 12:00 gibi malatyaya ulaştık ve o gece malatyada konakladık, ertesi sabah malatyada kahvaltımızı yaptıktan sonra rotamızı adıyaman yollarına çevirdik, adıyamana ulaştıktan sonra bölgenin gezilip görülecek yerlerine gittik antik kent, nemrut dağı, cendere köprüsü, atatürk barajı gibi yerleri gezdik ve ülkemizin zenginliklerini yerinde görmüş olduk, bu arada adıyamanda bol miktarda i30 a rastladım şehir merkezinde kısa bi mesafede yürürken 5 tane i30 gördüm demekki oralarda çok tutuldu, yada başa bir şey oralarda birisi yeni bir araba aldığı zaman başka aşiretlerde hemen gidip aynısından alıyormuş belki bu yüzdende olabilir ;D ;D ;D arkadaşlar sizlere atatürk barajını yerinde görmenizi tavsiye ediyorum gidin görün ülkemizin ne kadar zengin olduğunu ozaman anlıyacaksınız, o barajı öyle basit ülkeler yapamaz ancak ve ancak büyük ülkelerin başarabileceği bir proje emeği geçen herkesten Allah razı olsun, daha sonra adıyamanda gece 12 gibi güneşin doğuşunu izlemek üzere nemrut dağına yolculuğa başladık ve gece yarısı 02:30 gibi dağa ulaştık daha sonra zirveye çıktık ve güneşin doğmasını bekledik, eğerki nemrut dağına güneşin doğuşu yada batışını izlemek için çıkacak olursanız mutlaka yanınıza battaniye ve termosta çay almayı sakın unutrmayın çünkü çok rüzgar esiyor. :o :oAdıyamandaki turumuzu tamamladıktan sonra Şanlıurfaya ulaşmak üzere yolculuğa çıktık, urfaya vardığımızda balıklıgöl,halfeti,harran,urfa kalesi gibi turistik yerleri ziyaret ettik ziyaretimizi tamamladıktan sonra urfa çarşıda biraz alışveriş yaptık ve ordanda yönümüzü mardine çevirdik, mardinde öğle yemeğimizi yedik ve mardin taşevlerini, mardin müzesini, ve mardin sokakalarını gezdik, çok güzel yerler mutlaka gezilip görülmeli, mardindeki gezimizi tamaladıktan sonra diyarbakır üzerinden vana yolculuğa başladık bitlis ve tatvanda kısa bir mola verdik sonra gece yarısında vana ulaştık geceyi vanda geçirdikten sonra sabah ilk iş van kalesini dolaşmak oldu ve kale ziyaretrinden sonra acıktığımızı hissettik ve vanın meşhur kahvaltı kültürü olan yerlerinden bir tanesine gittik ve kahvaltımızı yaptık , buraya insalar isatanbuldan uçakla kahvaltı yapmaya gelşiyorlarımış düşünün artık kahvaltının güzelliğini ;D ;D ;D daha sonra saat 10:00 gibi nevşehir için yolculuğa çıktık tam 14 saat süren yolculuğun ardından nevşehire ulaştık, arabayı sadece ben kullandım ve nevşehire ulaştığımız zaman zombiye dönüşmüştüm artık hiç birşey hissetmiyordum kendimi otel odasna attım ;D ;D güzel bir uykunun ardından ertesi gün ürgüp,göreme,zelve, ve uchisar gibi tarihi yerleri ziyaret ettik ertesi gün yani 9 ağustosda saat 19:30 da yola çıktık ve akşam 17:00 da izmite ulaştık, eve geldiğimde  fotoğraflra baktığımda 885 adet fotoğraf çekmişim ve ne kadarf korkunç bir yol yaptığımı anladım, tabi çektiğim fotoğraflarımda arşivimde yerini aldı, yolculuğa başladığımda arabam 3850km deydi şinmdi 8300km de ve bu yolculuk esnasında hiç bir sorun yaşatmadı aksine ne kadar iyi bir yol arkdaşı olduğunu ispatladı tteşekkürler yol aradakşım i30... ;) ;) ;) ;)

Çevrimdışı frekans76

• i30 Profesörü
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2009, 12:26:44 »
Gerçekten güzel memleketimin gezilezi görülesi yerlerinden.Bunları bizimle paylaştığın için forum adına teşekkür ederim.
IMG]http://i55.tinypic.com/140znl3.jpg[/img]

Çevrimdışı tuncayarican

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2009, 14:58:32 »
Gerçekten güzel memleketimin gezilezi görülesi yerlerinden.Bunları bizimle paylaştığın için forum adına teşekkür ederim.

rica ederim ne demek, hakikaten çok güzel yerler insan gezip görmeli, ozaman daha da iyi anlıyo memletimizin değerini.... ;) ;) ;)

Çevrimdışı beyaz sır

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2009, 00:31:18 »
hep istemişimdir böyle gezileri önceden araba yoktu şimdi araba var Allah a şükür ama çocuklar küçük dayanamazlar uzun yolculuklara büyüsünler yaşarsak inş. bende isterim şöyle memleketi bir turlamayı. :D  ;D sizin adınıza sevindim güzel olmuş. :D
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2009, 00:31:46 Gönderen: beyaz sır »
1.6 CRDİ TEAM - KRİSTAL BEYAZ

Çevrimdışı Skyline

• i30 Profesörü
  • İstanbul - 37
« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2009, 08:49:18 »
Çok keyifli bir gezi yapmışsınız. Darısı başımıza ne diyelim  :)
Ateş Kırmızı - Style Plus CRDI Otomatik

Çevrimdışı gilamaniac

• i30 Müdavimi
  • Aytörti
    • Batug.org
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2009, 09:30:15 »
rehber olmadan gideilecek yerleri kolay bulabildiniz mi ? (ozellikle mardin ve urfa icin soruyorum) Birde yolların durumu nasıl cok tenha mı ? Malum cok tekin yerler degil ne yazıkki

Çevrimdışı ozgur23

• Kıdemli Katılımcı Üye
  • i30 Müdavimi
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2009, 10:32:14 »
Harika bir iş çıkarmışsın Tuncay. Ben de ne zamandır istiyorum ama henüz gerçekleştirme fırsatı bulamadım. Türkiye'ye 2-3 hafta geliyoruz onda da tatil, dinlenme, aile, arkadaş ziyareti derken geçiyor zaman. Bir de tabii arabayla gelmek lazım ülkeye. Beyaz Sır dostumuz gibi benim de kızım daha 1 yaşına dahi gelmedi o yollara dayanamaz henüz. Darısı başımıza.
BMW 1.16i Sport E87 2.0 (2011) - Beyaz

Çevrimdışı aegelincik

• i30 Master
  • AYKUT
    • mimeray
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2009, 10:50:32 »
Tuncay kardeşim çok güzel bir gezi yapmışsın.Bizlerle paylaştığın için ayrıca teşekkürler,gözümüz gönlümüz açıldı.Türkiyemizin gezilip görülmesi gereken o kadar çok güzel yerleri varki zaman bulamadığımızdan hep yerimizde saydık.Geçen sene fırsat bulup işyerindeki arkadaşlarımla Çanakkale Gelibolu yarımadasını Şehitlikleri gezdik.Bu yaşıma kadar neden bu yerleri merak ettiğim halde gezmedim bilemiyorum.Tüm arkadaşlara özellikle rehber eşliğinde gezmelerini tavsiye ederim.
http://www.i30club.com

Beylikdüzü-İstanbul
1. 2008 i30 1.6 CRDİ STYLE PLUS - ŞAMPANYA GRİ (satıldı)
2. 2012 İ30 1.6 GDI ELİT. OTOMATİK.

Çevrimdışı tuncayarican

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2009, 12:34:04 »
evet arkadaşlar hakikaten çok güzel ve faydalı bir gezi oldu, ilk fırsatta gidin görün oraları çok otantik yerler, gezi esnasında rehber sıkıntısı çekmiyorsunuz, neden diyecek olursanız gittiğiniz heryerde küçük rehberler sizi karşılıyor size oranın tarihini kitap gibi anlatıyorlar, tv yede çıkmış galiba bu çocuklarda, bide ne verseniz onu kabul ediyorlar, ancak gideceğiniz yerleri tura çıkmadan önce planlamanız lazım, bizim program az zamanda çok yer gezmek oldu :D :D eğer o bölgede bir yeri ziyaret edecek olursanız en az 2 günün ayırın bir ile... ;) ;) ;)

Çevrimdışı tuncayarican

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Ağustos 2009, 17:28:32 »
2.fotoda arkadada gri bir i30 yolda :)

o fotoğrafı özellikle koydum, adıyamanda bol miktarda i30 var.... ;D ;D ;D

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
« Yanıtla #12 : 15 Ağustos 2009, 18:45:00 »
Evet İzmir'de en fazla 5 tane görmeme rağmen Yalova'da hergün 15-20 tane görmek mümkün aynı şekilde i20 de var hatta daha bile fazla. Demek bölgelere ve pazarlama şekline göre satışlar farklı oluyor. ;D

Ex

Çevrimdışı Reaksiy0n

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Ağustos 2009, 17:06:51 »
Plaka 41 demek hemşeriyiz :) Nasipse bu ay içerisinde olmadı önümüzdeki ay başı bizde bir i30 sahibi olacağız :)
i30 1.6 cvvt Manuel 126 ps. Mode+Esp+Sr Siyah - 2010

Çevrimdışı tuncayarican

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #14 : 20 Ağustos 2009, 17:19:05 »
Plaka 41 demek hemşeriyiz :) Nasipse bu ay içerisinde olmadı önümüzdeki ay başı bizde bir i30 sahibi olacağız :)

evet bizde izmit sevdalılarındanız ;D şimdiden hayırlı olsun arabanız, izmit fertandanmı alacaksınız arabayı... ;) ;)

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2009, 00:17:36 »
Hocam paylaşım için teşekkürler  :)  Umarım daha ufak bir gezi olması koşulu ile bir kaç İ30 sever ve kullanan olarak bir gezi düzenleriz  ::)
İ30 1.6 CRDI Style Plus - Vivid Mavi

Çevrimdışı juniortom

• i30 Üstadı
    • Fiat Tipo Sevenler
« Yanıtla #16 : 14 Mart 2010, 21:23:33 »
Çok güzel böyle gezebilmek. Paylaşım için teşekkürler.
İnş. bende çıkacağım böyle bir tura nasip olursa .
Güzel ülkemin o kadar çok yeri var ki gezilip görülecek ...

Aslında hep beraber bu tarz gezi yapacağız , mükemmel olur.

Hyundai İ 30 1.6 Crdi Team 90 Ps

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
« Yanıtla #17 : 16 Mart 2010, 00:36:40 »
Keinlikle çok güzel olur ama herkesin aynı zamanda böyle bir organizasyon için toplanması çok kolay değil malesef :(
İ30 1.6 CRDI Style Plus - Vivid Mavi

Çevrimdışı juniortom

• i30 Üstadı
    • Fiat Tipo Sevenler
« Yanıtla #18 : 16 Mart 2010, 21:49:05 »
Keinlikle çok güzel olur ama herkesin aynı zamanda böyle bir organizasyon için toplanması çok kolay değil malesef :(

Evet çok zor gerçekten :(

Hyundai İ 30 1.6 Crdi Team 90 Ps

Çevrimdışı serkan1216

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #19 : 24 Haziran 2010, 01:38:31 »
resimler ve i30 resmen bütünleşmiş .. bu araca kırmızı çok yakışıyor birde farlarını beyaz yapacaksın of diyorum Türkiyeli olur araç :D  resimler için teşekkürler ..