Gönderen Konu: Polislerle Aramızda Geçen Diyaloglar..  (Okunma sayısı 16491 defa)

Çevrimdışı K O R H A N

• i30 Yolcusu
  • *
  • İ S T A N B U L
    • İ30 Club Facebook Grubu
Ynt: Polislerle Aramızda Geçen Diyaloglar..
« Yanıtla #25 : 23 Mayıs 2012, 11:20:28 »
2 tanede benden gelsin...

Benim babam subay, bende yaklaşık 14 yaşında falanım. Atakulenin önünde kırmızı ışık ihlali yaptı babam. Hemen ışığın dibindede ekip varmış. Durdurdu...
m: merhaba, ehliyet ve ruhsat alayım
b: buyrun..
m: kırmızı ışıkta geçtiniz beyefendi, cazai işlem uygulayacağız.
b: memur bey görmedim, yanlışlıkla oldu. bende subayım, meslektaş sayılırız bu seferlik affetsek ?
m: komutanım baştan söylesenize... Hemen geliyorum.
(memur ekip otosuna gider, ardından geri gelir)
m: komutanım ben ekip otosundaki arkadaşlarada sordum yanlışlık olmasın diye, subaylar kırmızı ışıktan geçebilir diye birşey yokmuş. Buyrun.
 Sinirli bir gülücük ve ufakça yol alma :)

İnşaat şirketi olan, bir hayli zengin bir tanıdığımız var. Kendisi birçok işini ufak meblağlar hibe ederek kolayca halledebilecek aslında. Paradan yana sıkıntı yok, fakat bu işler nasıl olur ne gider hiçbir bilgisi yok.  Bu konularda bir hayli korkak ve bilgisiz. Sürekli şehir dışı yolculuk yapıyor, altındada mercedes ML jip var. Neredeyse her yolculukta bir radar cezası. Arkadaşları bu abimize rüşvet nasıl teklif edilir adlı bir eğitim veriyorlar ve abim yola çıkıyor.Ardından başından geçenleri bizlere anlatıyor, ben hala hatırladıkça gülerim:

m: beyfendi hız sınırını aştınız.
a: Ben yavaş gidiyordum aslında memur bey?
m: hayır efendim, radara girdiniz.
a: Ne kadar aşmışım ?
m: 2 km/s hız sınırını aşmışsınız.
(bizim abi anlıyor tabi durumu, nede olsa dersinide aldı başlıyor uygulamaya geçmeye)
a: ne yapacağız memur bey?
m: ceza keseceğiz efendim.
a: ama ben Mustafa'nın arkadaşıyım.
m: hangi Mustafa'nın efendim.
a: durun ben size fotoğrafını göstereyim.
(bir 20 tl'lik banknot çıkar...)
a: buyrun bakın bu...
m: ya abi benim gözüm bir yerden bu arkadaşı ısırıyor, ama şimdi çıkartamadım. başka fotoğrafı var  mı?
a: lan şerefsiz, 2 km/s hızlı gidecez diye adamın fotoğraf albümünü mü taşıyalım ? Yaz ne yazıyorsan...

çok güldüm buna sabah sabah :D
KIRMIZI - i30 1.6 CRDi MOde

Çevrimdışı chuck

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #26 : 23 Mayıs 2012, 22:13:14 »
off off off koptum mustafa olayına  :D :D :D ;D ;D ;D
2009 CRDi - Manuel / Style
2009 CRDi - Otomatik / Style Plus

Çevrimdışı 34rvf73

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #27 : 22 Eylül 2012, 18:37:26 »
bende bi anımı paylaşmak isterim  lise son sınıftaydım daha ehliyetim yok 4 arkadaş araba kiraladık 1 mayıs
işçi bayramı şileye denize gittik. araç accent 1.4team sigorta kasko ruhsat yok neyse şileye gittik biraz alkol aldık hava
soğukta olsa denize girdik akşam üstü geri döncez dönerken jandarmanın herzaman beklediği yerde duruyodu ve bizi durdurdu
j: ii günler genç
b: ii günler komutanım
j: napıyosunuz burda
b: denize girmeye geldik
j: bu soğukta rahatsızmısınız siz
b: yok komutanım heycanlıyız
j:ehliyet varmı?
b: yok abi lise okuyorum daha
j: kimlik varmı?

b: ben arkamdakilere baktım kimsede yok yok komutanım dedim
j: ruhsat varmı
b: yok komutanım araçta kiralık
j:olum siz benle dalgamı geçiyosunuz hiç bşy yok alkol varmı
b: vardı abi ama içtik dedim komutan olum gidin akşam akşam belanızı benden bulmayın dedi
ilerdeki çevirmede durdurursa ismi,mi verin geçin dedi hala aklıma gelince şaşırıyorum nasıl bıraktı die

Çevrimdışı C O B R A

• i30 Yolcusu
  • *
  • İstanbul-Ankara
« Yanıtla #28 : 22 Eylül 2012, 22:44:14 »
Keşke komutan gerekeni yapsaydı da başkalarına bela olmadan önlem alsaydı.

Ehliyet yok kimlik yok alkol var ruhsat yok kusura bakma arkadaşım ama bu yorumu hakediyorsun.
Ne kadar geçmiş bir olay olsa da hiç tasvip etmediğim durum  >:(

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
« Yanıtla #29 : 22 Eylül 2012, 23:53:23 »
Onbaşı Evliya.

Ex

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #30 : 07 Ekim 2012, 17:37:37 »
P: iyi gunler beyefendi
Ben: iyi günler memur bey
P: burasi emniyet müdürlüğünün önü
Ben: evet farkındayım memur bey
P: burasi park etmek için uygun değil
Ben: Allah Allah, olur mu canım bence fevkalade uygun... Daha güvenli bir yer düşünemiyorum.
P: (dumur)

---------

P: beyefendi radara yakalandınız. 3 km aşmızsınız limiti.

Ben: niye yakalandım, araba sollama haricinde hız limitini asmış olamam. O da 30 saniyedir. Onun için ceza yazamazsınız. O da yokuş aşagı 2 tepe önce. Olmaz öyle şey yazamazsınız.

P: dumur halinde kalır sonra: Yazacagım malesef.

Ben: bak ben yalan söyleyen adam değilim. Ben aşmadım diyorsam aşmadım. Sizin radar kontrolu yapmaniz onemli degil. Ben bu yolculukta asmamak uzere buraya kadar geldim. Az once sizin ekip arabaniz gecti onumden sirensiz 160la. O ne olacak?

P: yazarım

Ben: yazamazsın

P: yazarım kardeşim. İsrar etme.

Ben: yahu yazmayacaksın. Adaletsiz diyorum yazamazsın.

Böyle yazarsin yazamazsin diye suren bir dakikadan sonra;

P: öff be kafamı yedin be. Tamam be yazmıyorum yürü git.

Ehehe. Gercekten basmamıştım.

« Son Düzenleme: 07 Ekim 2012, 17:40:10 Gönderen: eagleswing »

“If everything isn't black and white, I say, ''Why the hell not?''” John Wayne ** BJK **
HYUNDAI i30 ELITE CRDI 128PS 2013 - GRİ - İstanbul
HYUNDAI i30 TEAM CRDI 90PS 2010 - SİYAH - İstanbul
"Atatürk seni sevmek bir ibadettir." - Celal BAYAR, Türkiye Cumhuriyeti III. Cumhurbaşkanı

Çevrimdışı C O B R A

• i30 Yolcusu
  • *
  • İstanbul-Ankara
« Yanıtla #31 : 07 Ekim 2012, 17:40:48 »
vay be yazmamış.

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #32 : 07 Ekim 2012, 17:46:29 »
Duracak başka bir yerin olmadigi yerde otobus duragi yaninda durakladim.
Arkadan halk otobusu muavini otobusten sarkip bana sesleniyor;

Muavin; beyefendi burasi otobüs duragi.
Ben: sürücü koltugu camindan sarkarak ve sağa baktıktan sonra; Vallahi memnun oldum, benim icin bir sakıncası yok. Arabayla gidicem ben sen devam et.

Muavin (dumur)

Ben de yolcumu indirdikten sonra devam ettim.

“If everything isn't black and white, I say, ''Why the hell not?''” John Wayne ** BJK **
HYUNDAI i30 ELITE CRDI 128PS 2013 - GRİ - İstanbul
HYUNDAI i30 TEAM CRDI 90PS 2010 - SİYAH - İstanbul
"Atatürk seni sevmek bir ibadettir." - Celal BAYAR, Türkiye Cumhuriyeti III. Cumhurbaşkanı

Çevrimdışı ahmet_zhd

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #33 : 07 Ekim 2012, 19:57:33 »
95 model mercedes ile ışıklarda dururken aracın biri geldi güm diye geçirdi bana. Çarpan araç Q7. İlk kazam olduğu için ayar oldum tabi.Araçtan inip başladım konuşmaya

B: Birader napıyorsun sen durup dururken vurulurmu ya nerden aldın ehliyeti ?
P: Sakin ol kardeş olur böyle şeyler gel çekelim kenara aracı tutanak tutalım.
B: Nasıl olur abi ya durup dururken vurdun resmen. Tutanak mutanak anlamam polis çağıralım
P: Gerek yok polise 2 mize de ceza yazar.

Velhasıl kelam araçları kenara çektik başladık tutanak yazmaya. Biz yaza dururken yanımıza reno symbol yaklaştı içinde 3 tane adam vardı.Camı açıp seslendiler.

3A: Hayırdır amirim 1 sıkıntı mı var ?
P: Yok birşey gençler devam edin.(Ben bu arada şoklardayım )
B: Polis misiniz ?
P: Alibeyköy emniyet müdürüyüm.(Beynim error verdi)

Sen git bula bula emniyet müdürünü bul bir de üstüne üstlük atarlan. Adam iyi biri çıktı ki hiçbirşey demedi hala hatırladıkça gülerim.

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
« Yanıtla #34 : 07 Ekim 2012, 20:28:37 »
Emniyet müdüründe Q7 ???

Nasıl iş anlamadım?
İ30 1.6 CRDI Style Plus - Vivid Mavi

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
« Yanıtla #35 : 07 Ekim 2012, 21:33:29 »
Zamanında Türkiye'de bir devlet adamı demiş ki, "benim memurum işini bilir". Bunlar işini bilen kesim olsa gerek. 95  Mercedes W124 müydü acaba hasar ne durumda merak ettim. :D 140'sa zaten bişey olmazda.

Ex

Çevrimdışı ahmet_zhd

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #36 : 07 Ekim 2012, 23:44:54 »
Emniyet müdüründe Q7 ???

Nasıl iş anlamadım?

Onu bir kenara bırakın abim yaşında biriydi 27 taş çatlasa 28 yani o yaşta nasıl amir olunuyor o da ayrı 1 konu.

Çevrimdışı squid

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #37 : 08 Ekim 2012, 11:49:43 »
Kuzenle (K) ben (B) eve giderken marketten biralarımızı aldık siyah poşetimizde, evde içmek üzere İzmir Konak sahil yolundan gidiyoruz. Arabayı kuzen kullanıyor. Meşhur lokasyonda memur (M) durduruyor:

M: İyi akşamlar!
K: İyi akşamlar memur bey.
M: Alkol var mı gençler?
B: (poşeti kaldırarak, şirin bir gülümsemeyle) 4 tane biramız var abi!
M: (tebessüm ederek) Devam edin, görmiyim sizi bi daha!

;D ;D

Çevrimdışı ozcan34

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #38 : 14 Aralık 2012, 18:15:53 »
Küfürsüz: Bu gün sabah tantaviden ümraniye carrefoura gidecegim yolu bilenler bilir uzun zamandır çalışma vardı ve ara sokaktan diger yola baglanıp gidiliyordu.Ben yine sokaktan baglandım birde ne göriyim çevirme var ve yaklasırken kemeri çıkartır gibi yaptım.
Memur:Günaydın
Ben: Günaydın hayırdır memur bey
M: Ters yönden geliyorsunuz ehliyet ruhsat lütfen
B: Buyur da ters yön ne alaka bu yol iki senedir kullanılıyor çalısma nedeni ile.
M: Çalısma sonlandı ama siz yine ters yönden geliyorsunuz.
B: Arabadan indim ve ekip aracına ilerledim
2.Memur: Cezayı yazarken o sıradada rahat 8-9 arac ceza yiyor.
B.Selamın aleyküm
M.aleyküm selam
B: Pardonda ceza ne cezası?
M: Tersten gelmekteydiniz şurayı imzalarmısınız?
B: İmzalamam yukarıda girilmez ya da ters yön ikazı yok.
M: ha imzalamıyormusun farketmez
B: Neyi farketmez kardeşim göstersene madem yazman var okut bakalım nerde ikaz?
M: Komserim bakarmısınız(kanımca stajer)
K:Sorun ne
M: İmzalamıyor
B: Neyi imzalıcagım komserim dememle ayaklanan diger söförler dogru levha yok bagırısları ve curcuna :)
K: Gelin bakalım varmı yokmu
Cümleten gittik ve yok. Ne bir uyarı ne bir levha.
Ben şu makbuzları alabilirmiyiz.
K. Ceza sisteme girdi
B: Ozaman ben imzalamıyorum ve bölgeyi detaylı yazın o yazan kisi kısmınada detaylı bilgilerinizi ekleyin. ve alıyım makbuzu.
K. Cezaları yırttı ve herkezi bıraktı :)

Küfürlü 2 diyologum var ama forum kurallarına aykırı birtanesini anlatmayı cok isterim ama adım ilk günden canavara cıkmasın :)

Çevrimdışı pualaman

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #39 : 03 Haziran 2013, 12:01:30 »
bu video bu topicde alakasız olmuş.
Ayrı bir topic acıp koysak daha guzel olurdu.

Çevrimdışı ender84

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #40 : 03 Haziran 2013, 22:22:56 »
Gözümden yaş geldi ya çok güzel yorumlar  ;D
2013 1.6 GDİ ELITE MANUEL GÜMÜŞ GRİ

Çevrimdışı ykslks

• i30 Yolcusu
  • *
  • :)
« Yanıtla #41 : 13 Ağustos 2013, 02:57:56 »
2004 model santa fee ile iki kız arkadaşımı aldım otogardan ve üsküdar a doğru yola çıktık ilk defa anadolu yakasına geçiyorum yol iz bilmem bildiğim daha önce bindiğim belediye otobüs istikametleri neyse haydarpaşa garının oraya doğru geldik sanırım 3 şeritli yol ve 2 şeride düşüyor ben yolun acemisi olduğum için ve sohbet ettiğimiz için sağ şeritten 70 80 arası seyrediyorum arkadaşlar ikiside arkada baktım şerit kayboluyor arkada otobüs yanda yunus var yunusa işaret yapıyorum sol boş sen geç bende ortaya geçiyorum görüyor anlıyor ama uygulamıyor bir makas atarsın buna tabi yunusta durur mu refleksle direk sola atıyor kendini ben birazda heyecanla hızlanıyorum derken bir baktık sevimli yunuslar tekrar yanımızda işaret sırası onda tabi çektik sağa yunus geldi araba jeep olunca arkada iki kız falan camı açarmısınız beyefendi dedi bende tabi buyrun dedim.ehliyet ruhsat dedi buyrun diye uzattım ama memur hem sinirli hemde kibarlığı elden bırakmıyor bana neden makas attığınızı öğrenebilirmiyim dedim bende içimden çok tatlısınız dayanamadım demek geldi ve gülmeye başladım memur ve arkadaki arkadaşlar şaşkın llk defa çevirmeye takıldım derken bende şerit birleşmesini görmediniz sanırım dedim gördüm dedi madem gördünüz neden toplanmıyorsunuz dedim biraz şaşırdı önce ama haklı olduğumun farkındaydı tamam dedi onda haklısın diyelim dedi 200 metre geride yine makas attın onda ne oldu dedi ben öyle bir şey hatırlamıyorum dedim ses çıkarmadı sonra iki sayfalık ruhsatı en az 20 kere evirdi çevirdi baktı sonra dua et evrakların tam yoksa cezayı yerdin dedi ve artist bir şekilde motoruna bindi ve gitti aklıma geldikçe gülerim hem suçlu hemde güçlü durumunun karşılığı bu olsa gerek diye :)

Çevrimdışı DeLLy

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #42 : 26 Ocak 2014, 01:08:39 »
açıköğretimin vize sınavlarında başıma geldi sanırım yaklaşık 1 sene falan oluyor şehir içinde tren yollarında bakım olduğu için trafik vardı ve sınav başlamıştı 15 dakika içinde 10km yol gidip sınav yerini bulup sınava girmem lazımdı neyse trafikten kurtuldum sınav yerine yaklaşmadan önce yokuş aşşağı 3 şeritli bir yol kaptırdım gidiyorum araçları sollarken farkkettim ki arasında polis araçları da varmış geçerken ibreye baktım 180 le gidiyorum arkadan bi siren sesi duydum ve hızlanan bir araç dörtlüleri yaktım ve sınav yerine doğru döndüm anladı sınava yetişeceğimi ve anons yaptı devam et arabayı park ettiğinde bekle diye sınav yerine vardım arabadan indim polisleri bekledim...

memur: hızının farkında mısın dedi ?
ben: evet farkındayım dedim? sınava yetişmem lazımdı o yüzden hızlıydım dedim
memur: kaç kilometreyi gördün dedi ?
ben: siz 160 la giderken sanırım 180 le solladım sizi dedim
yanında ki arkadaşlarıyla falan gülüştüler
ben : sınava yetişmem lazım acilen işlem yapacaksanız buyrun yapın dedim.
memur : siz sınavınıza gidin cezanız arkadan gelir dediler
bende iyi günler diyip arkamı döndüm gittim :)

1 sene geçti arabanın ne cezası var ne de birşeyi :) aralarından biri tanıdıktı ne ben arkadaşlarına çaktırdım durumu ne o arkadaşlarına ama plakam ellerinde her gören polis muhakkak durduruyor ara sıra babam benim arabamla çıkıyor polisler durdurunca sinir oluyor bilmiyor ki arabayla o kadar bastığı mı :D

Çevrimdışı 27asya

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #43 : 28 Ağustos 2014, 12:21:56 »
ARACI GAZİANTEP'DE İLK ALDIĞIMDA...
PLS: MERHABA BEY EFENDİ
BEN:MERHABA MEMUR BEY.. KOLAY GELSİN..
PLS:SAOLUN .. EVRAKLARI Bİ ALSAM...
BEN:BUYRUN MEMUR BEY..
PLS:ASLINDA BİLİYORDUM FAKAT KANUN GEREĞİ DURDURUP SORMAM İCAP ETTİ.. ARAÇ GÜZELMİŞ FAKAT KAÇ LİRAYA ALDINIZ
BEN:ARACI GAZİANTEP 2012 YILINDA 0 ALDIM O ZAMAN BANA 49.000 MAL OLDU.. GDİ ELİTE PAKETİ BENZİNLİ ..
PLS:HMMMM
BEN:EVET MEMUR BEY
PLS:BİZİM OĞLANA ALMAYI DÜŞÜNÜYORDUM FAKAT ÇOK PAHALI İMİŞ...
BEN:ALMAK İSTERSENİZ YARDIMCI OLURUM .. SERVİS ÇOK SAMİMİ ARKADASLARIMINDIR. GEREKEN İKRAMI YAPARLAR..
PLS:ASLINDA DÜŞÜNÜYORUMDA KREDİ FAİZLERİ ÇOK YÜKSEK..
BEN:BANKACIYIM ONDA DA SİZE YARDIMCI OLABİLİRİM..
PLS:TMM KARDEŞİM ÜZERİME ZATEN HİPOTEK GELECEK BEN ALMIYACAĞIM PARAM YOK DEDİKCE SENDE HEP YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORSUN...
BEN:YARDIM ETMEK BİZİM GÖREVLERİMİZDENDİR ELHAMDÜRİLLAH MÜSLÜMAN MÜSLÜMANA YARDIM EDER SORUN DEĞİL DEDİM
PLS:EVRAKLARIN TAMAM AMA SENİN ARABANIN CAMLARININ FİLMLERİNİ SONRADAN FARK ETTİM BUNUN CEZASI VAR..
BEN:NE KADAR CEZA KESECEKSİNİZ MEMUR BEY..
PLS:166 TL. KARDEŞİM
BEN:PEKİ BUNUN NE KADAR NI ÖDEYECEĞİM
PLS:124.50 TL 15 GÜN İÇERİSİNDE YATIRIR İSENİZ.
BEN:PEKİ SİZE 100 TL. VERSEM SİZ YATIRSANIZ BEN MÜSAİT OLAMIYORUMDA ...
PLS:YAV ASLINDA İŞİNİZ MÜSAİT DEĞİLSE ELBETTEKİ SİZ 100 VERİN NASIL OLSA MÜSLÜMANIZ YARDIMCI OLURUM SİZE
BEN:SAOLUN ALLAH RAZI OLSUN..VERDİK 100 TL. MAKBUZ OLMADAN MALİYEYE YATIRACAKMIŞ BEN HALLEDERİM SORUN DEĞL DEDİ... :))))

Çevrimdışı forvetbey

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #44 : 19 Ağustos 2015, 15:34:53 »
Ben yeni Türkiyeye geldim. Türkiyede ilk arabamı alıp eve dönerken ceza yemişim. Bu cezayı o gün değil, araç muayenesi yaptıracağım zaman farkettim. Cezayı neden yediğimi nasıl öğrenebilirim? Polis beni durdurmadan ceza yazabilir mi?

O gün bir polisi gideceği yere kadar götürmüştüm. Aramızda geçen bir diyalogdan polis memurunun rahatsız olup bana ceza yazması mümkün mü?

Teşekkürler

Çevrimdışı aegelincik

• i30 Master
  • AYKUT
    • mimeray
« Yanıtla #45 : 20 Ağustos 2015, 18:48:04 »
Ben yeni Türkiyeye geldim. Türkiyede ilk arabamı alıp eve dönerken ceza yemişim. Bu cezayı o gün değil, araç muayenesi yaptıracağım zaman farkettim. Cezayı neden yediğimi nasıl öğrenebilirim? Polis beni durdurmadan ceza yazabilir mi?

O gün bir polisi gideceği yere kadar götürmüştüm. Aramızda geçen bir diyalogdan polis memurunun rahatsız olup bana ceza yazması mümkün mü?

Teşekkürler

Ceza makbuzundaki K.T.K 'nun maddesi ile buradan bulabilirsiniz. http://tsof.org.tr/cezarehberi.php
http://www.i30club.com

Beylikdüzü-İstanbul
1. 2008 i30 1.6 CRDİ STYLE PLUS - ŞAMPANYA GRİ (satıldı)
2. 2012 İ30 1.6 GDI ELİT. OTOMATİK.