Gönderen Konu: Beyaz i 30 prime Manuel vites 2009 model,çünkü çok dolu....  (Okunma sayısı 4146 defa)

Çevrimdışı abismo

• i30 Yolcusu
  • *
Herkese selam ve sevgiler.neden i 30 aldığımı kısaca açıklayarak forumdaki ilk mesajımı yazmak isterim:
Görsel olarak hoşuma gitmesi(özellikle on ve arkadan) dışında iç donanım olarak beni fazlaca cezbetmesini gösterebilirim.eski bir hyundai kullanici olarak markaya asinayim.2002 yılında accentim vardı.klima taktirmistim ona o sene.hic sorunsuz kullanıp şıp diye satmıştım.daha sonra İspanya'da eski esimle Matrix alıp yıllarca kullanıp takasa vermiştik.orada ikinci el pazarı buradakinden çok farklı.simdi de ikinci eşimde Hyundai i20 prime otomatik var.yani bu benim 4. Hyundai'm.ama ...en dolusu ve e şık olanı.bugune kadar en az 15 otomobil sahibi olmusumdur.ama en rahat kullanım sağlayan arac olarak hep Hyundai demisimdir.
Gelelim aracı almamdaki sebeplere:Euro ncapten 5 yıldız.buna bizim ülkede pek bakılmaz.diger tüm aktif pasif güvenlik unsurları.en önemlisi esp.deri ve ısıtmalı koltuklar.ergonomik bir kusur bulamamam tüm düğmelere çok rahat bir sekilde ulaşabilmem.icten kararan DİKİZ aynasi.benim icim çok önemli.orjinal fabrika çıkışlı olarak gelen 17 inç Çelik jantlari.yani ben araca ne koymak isterim diye bir düşününce hic bir şey aklıma gelmiyor.sis fari,park sensörü,deri koltuk,sunroof vs vs.
Ayrıca motoru ağır bakım istemiyor.bakim aralıkları 15 binde bir.ve 5 yıl( !!! ) garanti.bu konuda biraz ısrar olmazsa sonuc alinamamasi kötü.ispanyada 7 yıl garanti veriyor Hyundai.
Onun dısında daha aracı bugün aldım.kullanim yorumlarımı umarım hep iyi olarak yazarım.
Tek fark ettigim benim arac 2.5 yıllık ve 19000 kmde.4 bini geçince arac çok bağırıyor.o garibime gitti biraz.
Neyse biraz uzun oldu sıktıysam özür...

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
Ynt: Beyaz i 30 prime Manuel vites 2009 model,çünkü çok dolu....
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2011, 22:26:42 »
haydi hayırlı olsun deyip hoşgeldini verelim biz de=)

İspanya demişken orada mı çalıştınız&yaşadınız?
Ra_Messu

Çevrimdışı abismo

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2011, 00:39:09 »
Ben turizmciyim.ispanyollarla calismaktayim.onlara ülkemde rehberlik yapmaktayım.lisansli profesyonel tur rehberiyim.bir donem İspanya'da yasadım.evlilik yüzünden.

Çevrimdışı hasanyazan

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2011, 18:21:20 »
Ben turizmciyim.ispanyollarla calismaktayim.onlara ülkemde rehberlik yapmaktayım.lisansli profesyonel tur rehberiyim.bir donem İspanya'da yasadım.evlilik yüzünden.

muy bien :)

Çevrimdışı abismo

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2011, 16:20:36 »

Tek İspanyolca bilen ben degilmisim demek... ;D

Çevrimdışı hasanyazan

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2011, 16:52:25 »

Tek İspanyolca bilen ben degilmisim demek... ;D

benim kadar herkes biliyordur sanirim..vamos ¡ :D

Çevrimdışı hardday

• i30 Profesörü
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2011, 23:10:45 »
Malesef benimde en üzüldüğüm nokta 4000 devirden sonra motorun bağırması..  :-[

Çevrimdışı K O R H A N

• i30 Yolcusu
  • *
  • İ S T A N B U L
    • İ30 Club Facebook Grubu
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2011, 23:28:24 »
merhaba aramıza hoşgeldiniz
KIRMIZI - i30 1.6 CRDi MOde

Çevrimdışı abismo

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2011, 00:00:42 »
Herkese çok teşekkür ederim. ;D ;D

Çevrimdışı kose45

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #9 : 23 Aralık 2011, 11:53:47 »
hoşgeldiniz...
m&k

Çevrimdışı Hüsmen Çağrı

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2011, 20:50:57 »
Merhabalar...rlısı
i30 style plus lacivert ile geldim. İşe yarar tecrübelerim oldukça paylaşırım.
Bir-iki mesaj yazdım ama henüz bu sitenin kullanma şeklini çözmeye çalışıyorum. O yüzden oldukça yavaş cevap verebilirim.
Tercih nedenim: Aksesuar zenginliği. Ve tabi fiyatı. Ama çok zor karar verdim. Aslında haftalarca Subaru Legacy üzerinde durdum ve sadece 1.500 TL fark vardı. Sırf benzin yakma korkusundan tercih edemedim. Hayırlısı..
Yine de aklım Subaru'da kaldı ve style plus'tan daha da doluydu. Ve 4x4 sürüş + boxer motor cabasıydı... Üstelik karizması da 2 gömlek fazla. Ama i30 aldım.
Ve tek derdim ön takım sesleri. Berbat. Galiba aldandım. Hayırlısı.
Sahi, arabanın resmini nasıl koyabilirim?

Çevrimdışı C O B R A

• i30 Yolcusu
  • *
  • İstanbul-Ankara
« Yanıtla #11 : 23 Aralık 2011, 21:02:05 »
Merhabalar...rlısı
i30 style plus lacivert ile geldim. İşe yarar tecrübelerim oldukça paylaşırım.
Bir-iki mesaj yazdım ama henüz bu sitenin kullanma şeklini çözmeye çalışıyorum. O yüzden oldukça yavaş cevap verebilirim.
Tercih nedenim: Aksesuar zenginliği. Ve tabi fiyatı. Ama çok zor karar verdim. Aslında haftalarca Subaru Legacy üzerinde durdum ve sadece 1.500 TL fark vardı. Sırf benzin yakma korkusundan tercih edemedim. Hayırlısı..
Yine de aklım Subaru'da kaldı ve style plus'tan daha da doluydu. Ve 4x4 sürüş + boxer motor cabasıydı... Üstelik karizması da 2 gömlek fazla. Ama i30 aldım.
Ve tek derdim ön takım sesleri. Berbat. Galiba aldandım. Hayırlısı.
Sahi, arabanın resmini nasıl koyabilirim?

1) Hemen şimdi www.tinypic.com sayfasına giriyoruz
2) Çıkan sayfada gözat penceresi var, tıklıyoruz
3) Onu tıklıyınca bilgisayarımızda bulunan ve yüklemek istiyeceğimiz dosya klasörü açılıyor. Orada avatarımız olarak belirleyeceğimiz fotografın yüklü olduğu klasöre ulaşmamız gerekiyor. Diyelim ki sizin yükleyeceğiniz fotograf "Resimler" klasöründe olsun. Onu bulduğumuzda pencerede "aç" diye yazan butona tıklıyoruz.
4) Şimdi yine tinypic.com'dayız. Orada "Resize" diye bir buton var. Onu tıkladığımızda ne amaçla resim çözünürlüğünü küçültüyorsak ona uygun sınıflandırmalar var. Biz avatar (100x75)'i seçeceğiz.
5) Şimdi aynı sayfadaki "upload now" butonunu tıklıyoruz.
6) Şimdi tinypic kötüniyetli uploadları önlemek için bize bir şifre soracak. Oraya ekranda gördüğümüz yazıları aynen yazıp enter'a basacağız. Eğer yazıyı okuyamadıysanız birbirinin içine geçmiş iki ok olan düğme okuyabilelim diye yeni bir şifre verecek. Okuyabildiğiniz sifre gelene kadar döndürebilirsiniz. Sifreyi yazınca enter'a tıklayın ve bekleyin. Yüklemek biraz zaman alabilir.
7) Fotograf yüklenince sayfanın sağ tarafında küçük ön izleme resmi görünecektir. Şimdi o sayfada adres alanlarını göreceksiniz. Şimdi isterseniz elinize bir kağıt kalem alıp onu not edin ve hemen 8 numaralı basamağa geçin. Ya da fare veya şimdi anlatacağım gibi klavyeyi kullanarak o adresi kopyalayın... Bizim seçip sağ tıklayarak kopyalayacağımız alanın üzerinde URL for E-Mail & IM yazıyor. Onun altındaki alana tıklayın ve bilgisayarın tuş takımlarında cntrl tuşuna parmağınızı basılı tutarak aynı anda sağ ok tuşuna basın. Mavi renk olmaya başlayacak. Tamamı olana kadar devam edin sonra elinizi çekin. Şimdi cntrl düğmesiyle birlikre klavyedeki C harfine basın. Şu anda adres kopyalandı.
 Şimdi size bu konudaki ilk iletimde yazdığım Profil -Kimlik bilgisi alanına girin.
9)Açılan sayfada "Kendi resmim var. Resminizin URL adresini belirtin." diye yazan yerin solundaki boş daireye tıklıyıp; sağdaki adres kısmına da tinypic'a yüklediğiniz, avatar ölçülerine göre küçültülmü çözünürlükteki fotoğrafın (Kopyalamış durumdayız)web adresini yapıştırıyorsunuz. Bunu da o adres boşluğuna tıklayıp cntrl ve aynı zamanda klavyedeki V tuşuna basarak yapabilirsiniz.

Bunu ilk sefer ben de yapamadığım için bu kadar detay verdim. Çünkü çok karıştımaya müsait bir prosedür. Umarım doğru yapmışımdır.