Gönderen Konu: Benzinli otomobil kullanmayı bırakmanız için fiyatın daha ne kadar yükselmesi ge  (Okunma sayısı 2895 defa)

Çevrimdışı atilyo

• i30 Sürücüsü
  • **
cevaplarınızı bekliyorum
erkekler büyümez sadece oyuncakları büyür....

Çevrimdışı Afşin

• i30 Master
Soru biraz garip olmuş Atilyo,

Benzinli ve Dizel motor seçimi aradaki fiyat farkı ve senelik kullanım oranı ile alakalıdır.

Eğer benzinli i30 ile dizel i30 arasında 8.000tl lik fark olmasaydı dediğiniz mantıklı olabilirdi.

Diğer araçlarda bu uçurum çok daha fazla olabiliyor.
Mesela, insignia cosmo yu ele alalım;

1.6turbo 180bg 72.332tl iken ,
2.0cdti 160bg   114.000tl

ayrıca yıllık vergi dilimi farkı da var, aradaki fiyat farkını çıkarmanız normal bir kullanıcı için çok zor değil mi?

Onun için soru mantıksız :)

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
Ayrıca 2.0 insignia adamı kanser ediyor gitmemekteki ısrarıyla. ;D

Ben her türlü sürerim farketmez.

Ex

Çevrimdışı chuck

• i30 Müdavimi
Eskiden benzinli dizel sıfır araç arasındaki fark araç fiyatının ortalama %10'u kadardı... Şimdi 15 hatta 20 olmuş... 8 bin ne demek yau, breh breh... Ya temiz ikinci el ya da iyice kelepir benzinli  ;D Sıfır araç alınmaz bu devirde...
2009 CRDi - Manuel / Style
2009 CRDi - Otomatik / Style Plus

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
Ben bile hatırlıyorum, önceden dizel araba gürültülü olur yürümez diye tercih edilmezdi.

Ex

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
Turbo Dizel kullanmak bir zevk... Meseleye sadece akaryakit fiyati ya da aradaki fiyat farki diye bakmamak lazim. Ancak benzinli arabasi olan litre fiyati 5tl olduktan sonra lpg'ye gecer bence.
Benzin ve dizel araclar arasinda oyle muazzam bir tork farki var ki...
Ben ix35 1,6 benzinli almayi dusundugumde sirf o muazzam tork farkindan olayi vaz geciyorum. Ya 2.0 dizelini alirim yada 1.6 dizele pasa pasa binerim...

“If everything isn't black and white, I say, ''Why the hell not?''” John Wayne ** BJK **
HYUNDAI i30 ELITE CRDI 128PS 2013 - GRİ - İstanbul
HYUNDAI i30 TEAM CRDI 90PS 2010 - SİYAH - İstanbul
"Atatürk seni sevmek bir ibadettir." - Celal BAYAR, Türkiye Cumhuriyeti III. Cumhurbaşkanı