Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bel Fıtığı Ameliyatı geçirdim. İyi Doktor bulmaya çok çok dikkat ediniz.  (Okunma Sayısı 9862 defa)
fktanik
i30 Üstadı
Çevrimdışı Çevrimdışı

Faruk

« : 01 Eylül 2009, 22:31:19 »

Selam Arkadaşlar, yaklaşık bir senedir Bel fıtığından dolayı ayağım uyuşuyor ve ağrıyordu. Ameliyat dışında neredeyse herşeyi denedim. Fayda vs. göremediğimden 4 gün önce ameliyat oldum. Meğerse iki doktor ameliyat olman gerekiyor diyorsa kaçmadan olmak en mantıklısıymış.
Kaplıcalar, ilaçlar, kremler, fizik tedavi ve hatta 5 farklı bel fıtıkçıları denedikten sonra ameliyat oldum. Her nekadar fıtıkçılardan sonra bir-iki hafta kendimi iyi hissetsemde sorun dahada büyüyerek ağrılar dayanaılmaz bir hal aldı. Sol ayağım iyice uyuşmaya ve sol dış tarafı yürütmeyecek kadar ağrımaya başlamıştı. Tabi 1 sene beklememin bir diğer sebebide Siirt'te ameliyat olmak istemememdi. İzmir'e tayin olduktan sonra ve ev taşırken kaldırdığım bir kaç koliden sonra şikayetlerim çok çok fazlalaşmıştı. Özel bir hasteneye giderek muayene oldum. Beyin Cerrahisi doktoru " bugüne kadar sana kaç doktor ameliyat ol dedi de sen olmadın " diye sordu. Bende "göründüğüm 4-5 doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi ama ben hep kaçtım "diye cevap verdim. Hemen 3 gün sonrasına randevu aldım. Kara kara düşünerek o günü bekledim Bu arada yine çevremdekiler aman olma, sakat kalısrısn şu hacıya git, bu hocaya git dediler ama kararımı vemiştim artık. Perşembe günü akşamı saat 5 gibi 1 saatlik bir operasyon geçirdim. Alta resimlerini verdiğim fıtıklaşan peltemsi şeyleri çıkarıp elime verdiler. Eğer mideniz sağlam ise bakınız. Yoksa tavsiye etmem.
Şuan nasılmıyım? Aradan 4-5 gün geçti. Öncelikle bacağımdaki ağrı ve uyuşmadan çok şükür kurtuldum. Belimdeki ameliyat yerinin olduğu yer yatıp kalkınca biraz ağrıyor o kadar. Doktorun dediğine göre 3 ay'da ameliyat kalıntıları tamamen geçecek. 1 hafta merdiven inip çıkmak, 1 ay arabayı sürmek yasak. Arabamı baya özledim diyebilirim.  Göz kırpan
Allah kimseye vermesin bu tür hastalıkları.
Bu mesajı yazmamın sebebi özellikle aynı dertten sorun yaşayanların milletin dediklerine kulak asmadan ameliyat olmalarını önermek. Eğer belinizde disk kayması değilde fıtık varsa hacıya hocaya gitmenize gerek yok, boşa para verirsiniz. Hatta Allah korusun sinirleriniz de koparabilirler...

Kırmızı ile işaretlediğim yerdeki sol ayağıma giden sinirlere baskı yapıyordu.

Evet buda işaretlediğim yerden çıkartılanlar. Bu yumaşak yağa benzeyen şeyleri ne ilaç, ne fizik tedavi nede fıtıkçılar yok edebilir. (Tekrar söyleyeyim midenizi rahatsız edebilir.) Standart bir kontrol kalemi koydumki boyutu hakkında fikir sahibi olabilesiniz.

SAYGILAR
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2009, 22:16:49 Gönderen: fktanik » Logged

Ex 2009 I30 CRDI STYLE
Ex 2007 GETZ CRDI KLM, SR, 4 HY, ABS
2011 ERA CRDI KLM, 2 HY, ABS, ESP
Bu®αk!
i30 Master
Çevrimdışı Çevrimdışı

Live to Ride & Ride to Live

« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2009, 23:22:07 »

Çok geçmiş olsun abi inşallah en kıza zamanda normale döner...

Ex
aegelincik
Moderatör
i30 Master
Çevrimdışı Çevrimdışı

AYKUT - 54

« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2009, 23:53:53 »

Faruk arkadaşım geçmiş olsun.
Senin gibi sorunu olan 3-4 tanıdığımdan ameliyat olduktan sonra neden ameliyattan kaçmışım neden bunca zaman bu acıları çekmişim dediklerini hatırlıyorum. 

http://www.i30club.com

Beylikdüzü-İstanbul
1. 2008 i30 1.6 CRDİ STYLE PLUS - ŞAMPANYA GRİ (satıldı)
2. 2012 İ30 1.6 GDI ELİT. OTOMATİK.
Hasan Bengi
i30 Profesörü
Çevrimdışı Çevrimdışı

26 TR 198

« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2009, 01:59:52 »

Çok kötü birşey..
Aynı ameliyattan yakın bir tanıdıgım oldu. Üzerinden 1 sene civarı geçti şu an o kadar rahat ki yeni doğmuş gibiyim diyor..

Çok çok geçmiş olsun..

Hyundai i30 1.6 CVVT Prime

Skyline
i30 Profesörü
Çevrimdışı Çevrimdışı

İstanbul - 37

« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2009, 08:53:28 »

Geçmiş olsun Faruk abi.

Bende de boyun fıtığı var ama doktorlar henüz ameliyat önermiyor. Çektirdiğin MR'daki kanal daralması ve sinire baskı ben de var. Birşeyi merak ettim. Belinden çıkarılan dokular kıkırdak mı? Bana sanki yumuşak doku gibi geldi??

Ateş Kırmızı - Style Plus CRDI Otomatik
FRENIST
i30 Üstadı
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cihan

« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2009, 09:39:24 »

Abi çok geçmiş olsun.

Tabi derdi çeken bilir. acil şifalar diliyorum.

Ex 
unnamedsoldier
i30 Yolcusu
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2009, 10:31:35 »

Çok geçmiş olsun. Acil şifalar..

i30 1.6 CVVT 126 HP PRIME - SİYAH
fktanik
i30 Üstadı
Çevrimdışı Çevrimdışı

Faruk

« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2009, 10:52:53 »

Geçmiş olsun Faruk abi.

Bende de boyun fıtığı var ama doktorlar henüz ameliyat önermiyor. Çektirdiğin MR'daki kanal daralması ve sinire baskı ben de var. Birşeyi merak ettim. Belinden çıkarılan dokular kıkırdak mı? Bana sanki yumuşak doku gibi geldi??

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah cümlemizi ve sevdiklerimizi bu ve buna benzer hastalıklardan korusun.

Skyline -Erkut, Altta resim ile verdiğim yerde Açık mavi olan kısım peltemsi bir kıvama sahip. Bu peltemsi şeyin etrafını saran lastik gibi sert olan Mor kısımdan (mor kısım zamanla besinsiz kalıp ufak tefek çatlaklar oluşmaya başlarmış) dışarı doğru sızar ve sinirlere baskı yapar.
Benden çıkardıkları yumuşak peltemsi kıvama sahip. Ancak bir iki parça sertleşmişti. Bu da fıtığı zamanla aldırmayınca serteşiyormuş ve bası yaptığı sinire zarar vermeye başlıyormuş. Bu zarar ameliyat olunsada geçmiyormuş. Ayrıca fıtıktan parça kopupta kanala düşerse o zaman iş dahada ciddileşiyor. Yani dediğim gibi 2-3 doktor ameliyat diyorsa genç yaşlarda olmak en mantıklısı bence.
Saygılar

« Son Düzenleme: 02 Eylül 2009, 10:54:49 Gönderen: fktanik » Logged

Ex 2009 I30 CRDI STYLE
ocelik002
i30 Müdavimi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 02 Eylül 2009, 12:16:25 »

geçmiş olsun

Hyundai i30 CRDI 90 PS Metalik Açık Gri
Afşin
Yönetici
i30 Master
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 02 Eylül 2009, 12:30:01 »

Farukcum geçmiş olsun, Allah acil ve kalıcı şifalar versin.

orient
i30 Müdavimi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 02 Eylül 2009, 12:34:52 »

geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

1.6 CRDI VGT 115 PS LACİVERT STYLE PLUS   *ANKARA*
fktanik
i30 Üstadı
Çevrimdışı Çevrimdışı

Faruk

« Yanıtla #11 : 02 Eylül 2009, 13:20:50 »

Çok Teşekkürler Arkadaşlar.

Ex 2009 I30 CRDI STYLE
permanganat26
i30 Sürücüsü
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 02 Eylül 2009, 14:15:48 »

Geçmiş olsun.
Umarım tekrarlamaz.

i30 1.6 crdi 90 HP (beyaz)
The Mentalist
Kıdemli Katılımcı Üye
i30 Profesörü
Çevrimdışı Çevrimdışı

DOSTLUK İKİ FARKLI BEDENDE AYNI RUHU PAYLAŞMAKTIR

« Yanıtla #13 : 02 Eylül 2009, 16:01:13 »

geçmiş olsun  Utandım

(2008 İ30 select manuel lacivert 115 ps 90.000 km de SATILDI )
2013 i30 STYLE MANUEL CRDİ 128 PS BEYAZ / ÇEKMEKÖY / İSTANBUL
beyaz sır
i30 Sürücüsü
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 03 Eylül 2009, 09:17:26 »

geçmiş olsun Allah acil şifa versin.

1.6 CRDİ TEAM - KRİSTAL BEYAZ
ozgur23
Kıdemli Katılımcı Üye
i30 Müdavimi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 03 Eylül 2009, 13:54:21 »

Faruk çok geçmiş olsun. 2002 yılında daha 22 yaşındayken canıma tak etti ben de bel fıtığı ameliyatı oldum. Hastanede beyin cerrahisinde yatarken gelen diğer hasta yakınları beni delirtirdi. "Bu yaşta ameliyat mı olunur", "Afyon'da bilmemne hoca var kaynımı iyi etti", "yazık çok da gençmişsin", "benim halaoğlu sakat kaldı" gibi lafları sözde geçmiş olsun demeye gelenlerden o kadar çok duydum ki o halde kalkım birilerini gebertesim gelirdi. Hatta artık psikolojimi öyle bozdular ki, "ya yürüyemezsem" diye ağladığımı bilirim.

Sonuçta, sol bacağımı kullanamaz, oturup kalkamaz durumdayken, ameliyattan 4 gün sonra rahat yürümeye başladım. Pek doğru değil yaptıklarım ama gençliğin verdiği gazla, 10. günde arkadaşlarla disco'ya gittim eğlendim, 3. haftadan itibaren her hafta halı saha futbol maçlarına devam ettim. Bugün üzerinden 7 yıl geçti, ne ağrı ne birşey. Sadece soğukta bırakmayacaksın, çok yumuşak yatakta yatmayacaksın. Ne fizik tedaviye gittim, ne kendim evde hareket yaptım, iyileştim gittim. Marmara Üniversitesi'nde olmuştum ameliyatı, çok çok memnunum olduğuma.  
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2009, 17:15:40 Gönderen: ozgur23 » Logged

BMW 1.16i Sport E87 2.0 (2011) - Beyaz
sarvan/kümbet
i30 Sürücüsü
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 03 Eylül 2009, 13:57:16 »

Mesajını yeni okudum Faruk arkadaşım. Çok geçmiş olsun Allah şifalar versin. Fıtık zor şey. Bende de 3 yerde var. Şimdilik ameliyatsız idare eder dediler. Ama artar ve yırtılma olursa ameliyat kesin. Ameliyat olsanda çok dikkat etmen gerekiyor. Acil şifalar
frekans76
i30 Profesörü
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 03 Eylül 2009, 23:33:25 »

Faruk arkadaşım büyük geçmiş olsun.Şimdi biraz kendinize dikkat etme zamanı.Aynı sorun bende de var ama  şimdilik daha hafifi.Omurlardaki disklerden iki tanesi biraz kaydığından dolayı ağrı yapıyordu.Özellikle askerde bu bel ağrısından çok çekmiştim.Malum nöbette oturamazsın 2 saat ayakta çaprazda durmak zorundasın,buda benim belimi çok ağrıtıyordu.Biraz spor yaptım,yazları fırsat buldukça yüzdüm.Bel kasları biraz daha geliştiğinden şimde fazla hissetmiyorum.Ağırlık kaldırmamaya da özen gösteriyorum.Umarım ilerlemez de zamanla düzelir.

IMG]http://i55.tinypic.com/140znl3.jpg[/img]
fktanik
i30 Üstadı
Çevrimdışı Çevrimdışı

Faruk

« Yanıtla #18 : 04 Eylül 2009, 00:35:00 »

Herkese ayrı ayrı tesekkurler. Çok çok sağolun dostlar.
Özgür aynı şeyleri bende yaşadım. Doktor hariç herkes korkuttu. Gerçi hacılara da gittim ama nafile tabi. Şu an daha iyiyim. Tabi 1 ay ile 3 ay arası geçmesi lazımmış. Bekliyoruz bakalım. Göz kırpan Az önce arabama bakmaya gittim.. Gariban masum masum duruyordu.
Bu arada Size de çok geçmiş olsun. Dikkat edin arkadaşlar. Allah korusun.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2009, 09:16:34 Gönderen: fktanik » Logged

Ex 2009 I30 CRDI STYLE
fktanik
i30 Üstadı
Çevrimdışı Çevrimdışı

Faruk

« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2009, 23:00:01 »

3 ay önce ameliyat olmuştum ilk bir ay herşey süperdi Ancak iki aydır sol ayağımda yine ağrılar başklayınca yine doktora gidip geliyordum. Her gittiğimde ilaç ve iğne veriyordu Hıyar herif. Geçen gün Lüks bir hastane olan Kent Hastanesine gidip Profesör ile görüştüm, bu arada yeni MR çektirmiştim. Yeni MR'da eski fıtık olduğu gibi duruyor görünüyordu. Doktor bunu görünce ameliyat edene baya bir saydırdı. "İyi temizlememiş ve yeni bir ameliyat olmalısın " dedi. İşi paraya dökmüşler vs. vs. 45 dakika boyunca bu rezil doktorlara laf söyledi. Adam temizlemesi gereken yerde bir parça bırakmış O da aşağı doğru sarkıyormuş(Ekstrüde) Neyse uzatmayayım Bu zat İzmir Gazi Hastanesi'nde Op.Dr. Hakan Sinan Yılmaz. Hıyar herif geçen hafta MR'a baktı hatasını gördü ve ne yapmışsın sen dedi. Daha sonra başkasına gönderdi(Ağrı tedavi merkezi). Orada omuriliğin içine girip demirlerle elektrik ile birikte ilaç verildi. Para tuzakları ile dolu bir işin içindeyiz. Faydası olmayacağını bile bile oraya buraya gönderiyor. Ameliyta eden doktor geçen gün korse verdi,Fizik tedavi doktoru ise asla önermiyorum dedi. Kime inanacağız acaba?
Yani diyeceğim muhtemelen haftaya yeni bir ameliyat olacağım. Benim çok çok basit denen ameliyatım başarılı işçilik olmadığından olmamış ve tekrar bıçak altına yatcaz. (Dularınızı esirgemeyin arkadaşlar). Profesör Doktor Altay BEDÜK şuan benle ilgileniyor.
Saygılar

Ex 2009 I30 CRDI STYLE
omer
i30 Üstadı
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 18 Kasım 2009, 23:36:41 »

cok gecmıs olsun

12 i30 crdi elite manuel  , my sister' i30 1.6 cvvt mode otm +lpg rulez
Skyline
i30 Profesörü
Çevrimdışı Çevrimdışı

İstanbul - 37

« Yanıtla #21 : 18 Kasım 2009, 23:45:21 »

Kent Hastanesi bildiğim kadarıyla İzmir'in en iyi hastanesi. Oradaki doktora güvenmen ve işlemini eğer imkanın varsa ona yaptırman en sağlıklı yöntem olacaktır. Maalesef doktorların birçoğu Hipokrat yemini tek ayak üzerinde yapıyor. Prof olmadan da paraya doymuyorlar. Prof olunca parada pulda gözleri kalmıyor, tamamen kariyer ve isim peşinde koşuyorlar. Onun için opere işlerde Prof'lara kendinizi emanet etmeniz lazım.
Tekrar geçmiş olsun..

Ateş Kırmızı - Style Plus CRDI Otomatik
fktanik
i30 Üstadı
Çevrimdışı Çevrimdışı

Faruk

« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2009, 00:18:37 »

Sağolun arkadaşlar.
Benim ameliyat işi için 1.5 senedir gittiğim 4-5 doktor " seninki çok basit bir ameliyat hemen ayağa kaldıracaz " dedikleri için Profesor'e gerek yok dedim ve gittik adamın birine emanet ettik kendimizi. Adama ağrım var diyorum, ödem olmuştur şu iğneleri kullan geçer diyor, 10 gün sonra yine ağrım var diyorum şu ilaçları kullan geçer diyor, 15 gün sonra baya ağrım var diyorum şu çelik balenki korseyi 3 hafta kullan geçer diyor, bir daha ağrım var dedim ve başkasına topu attı. O adamda " MR'a göre sinire ameliyat artıkları dokusu yapışmış, onu oradan kurtaracaz dedi ve yatırdı ameliyat masasına. Bri karış iğneleri geçirdi 2 saat uğraştı. Daha sonra "bunlar işe yaramazsa 21 Kasımda gel bir üst seviyeye geçip başka iğneler yapacağım " dedi. Yani adam nokta atışı yapmıyor deneme yanılma yoluyla bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bizde canımızı çöpte buldukya... Kurcala babam kurcala.
Kent hastanesindeki Profesör o kadar ilgili ve cana yakınki anlatamam. Hastanenin yanında 5 yıldızlı otel halt etmiş. Ameliyat işi için Cuma veya Cumartesi karar vereceğiz doktorla. Doktora daha kalitei olarak çektirdiğim MR sonucunu mail attım " senin işin kesin ameliyatlık " dedi. Ağrım konusunda 1 gün çok iyiysem sonraki 3-4 gün bacağımda ağrı oluyor. Öyle yürütmeyecek bir ağrı olmasada bazen çok rahatsız ediyor.
Bu arada sakın Alsancak'ta Bilrad MR merkezinde MR çektrimeyin görüntü rezalet.
Hayırlısı artık

Ekleme: Bahsettiğim Profesör 38 yıllık doktor. "İnsanlara o kadar yardımcı oldum ki geçenlerde alabildiğim ev için 118.000 TL kredi çektim " diyor. Özellikle TV'de çıkan iki beyin cerrahı varmış ve O ikisi için "Dünyanın en kötü doktorlarıdır çıkıp kendi reklamlarını yapıyorlar" dedi. Artık doktorlar özellikle İstanbul'daki çoğu doktor para peşinde ve sırf para için gerekli olmayan hastaları ameliyat ediyorlar" dedi. Doktorunuzu çok iyi araştırın arkadaşlar. Allah kimseye hastalık vermesin.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2009, 00:22:43 Gönderen: fktanik » Logged

Ex 2009 I30 CRDI STYLE
kaan2121
i30 Müdavimi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #23 : 19 Kasım 2009, 01:35:18 »

geçmiş olsun

Hyundai i30 1.6 CVVT MODE+SR Metalik Açık Gri
Görkem
Yönetici
i30 Master
Çevrimdışı Çevrimdışı

Değerlerimize sahip çıkalım...

« Yanıtla #24 : 19 Kasım 2009, 01:50:00 »

Geçmiş olsun , bundan sonra sağlıklı ve mutlu günler geçirmenizi dilerim.Allah önce sağlık versin , geri kalanlar bir şekilde hallediliyor.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP SU , BİR KAP YEMEK BIRAKIN.ONLARIN HAYATINDA BİR FARK YARATIN
Sayfa: [1] 2
  Yazdır