Gönderen Konu: Yeni İ30 & Yeni Astra & Yeni Focus & Yeni Ceed İç Mekan Karşılaştırması  (Okunma sayısı 8500 defa)

Çevrimdışı demohayat

• i30 Profesörü
  • Çankaya University Formula-G CARTEMT SolarCar Team
Merhaba... İç tasarımı en yenilikçi 4 markanın aynı sınıf aracını karşılaştırırsak sizce hangisi ''en iyisi'' ünvanını hak eder ? Lütfen tarafsız olalım  :)

1- Yeni Hyundai İ30

2- Yeni Opel Astra

3- Yeni Ford Focus

4- Yeni Kia Ceed

Çankaya University Formula-G CARTEMT Solar Car Team

Ankara i30club.com Servis Anlaşması Neziroğlu Hyundai Plaza İle Yapılmıştır... Detaylar bu konuda : http://www.i30club.com/index.php/topic,4317.0.html

Sabri Berkcan / Ankara
2012 Yeni I30 Style Dizel Otomatik

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
Focus'un göstergeleri, opel'in ambiyans ışıkları i30'da olsa alayına takarmış. :D

Ex

Çevrimdışı sismo

• i30 Profesörü
tata nano  ???

Ne güzel, araçta fazla elektronik aksam iyi değildir diyen bir akrabam var, tam ona göre
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2012, 15:19:36 Gönderen: sismo »
Ankara-1.6 CVVT Select Otomatik Şampanya Gri Benzin/LPG

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
4 Kabinde birbirinden güzel :)

Lakin astra'nın kabini çok albenili gelmedi gözüme :) Sadece ambiyans ışıklarının varlığı çok hoş :)

Focus'un daha doğrusu Fordların son zamanlardaki direksiyonları çok hoşuma gidiyor :) Ele iyi oturan ve göze dolgun gelen bir tasarımı var kanımca :)
Focusun geri tam bir teknoloji üssü havasında :) Çok albenili duruyor ama bir yerden sonra sıkıcı olur mu yada gözü yorar mı bilemedim. İçine oturmak gerek :)

İ30'un içi çok şık bir bütünlük var kapılarla konsol arasında fakat navigasyon ekranı ve tüm tuşlar ortaya bakıyor ve ön göğüsü simetrik olarak ikiye bölüyor. Kötü değil kesinlikle ama sürücü odaklı da değil :)

Ceed ise benim için öncelikle kapılarla ön göğüsün birleşme noktasında puan kaybediyor. Sanki birbirinin devamı değillermiş gibi ayrım söz konusu. Navigasyonun olduğu kısım tatlı bir şekilde sürücüye dönük klimanın tuşlarının bulunduğu kısım ise sürücü ve sağ koltuk müdavimlerine dönük konumlandırılmış :) Yani sizi saran bir göğüs tasarımı benimsenmiş ama yolcunun konforu için gerekli olan bazı kumanda elemanlarına da yolcunun ulaşabilmesine imkan tanınmış :)

Ben oyumu tahmin edeceğiniz üzere ceed'den yana kullanıyorum :)
İ30 1.6 CRDI Style Plus - Vivid Mavi

Çevrimdışı Metalurjist

• i30 Sürücüsü
  • **
Bana göre astra ve İ30 kabini çok güzel. İ30 da da astra gibi mavi ışıklandırma yerine kırmızı tercih edilseymiş daha güzel olurmuş. Malum siyah-kırmızı kombinasyonu her yerde müthiş duruyor. Asil bir duruşları var, İ30 ile astranın. Fordun kabininde ilk bakışta beni rahatsız eden bir karmaşa sözkonusu. Nedense fordun kabinleri hoşuma gitmiyor. Kia nınkini ise beğenmedim. Burada benim değerlendirmem estetik açıdan, ergonomik açıdan değil.
Çok konuşan insan çana benzer. İçi boş olduğu için çok ses çıkartır.

Çevrimdışı vuslat.0571

• i30 Yolcusu
  • *
Ben iş yerinde focus kullanıyorumm. Focus tasarım olarak kesinlikle i30 a yaklaşamaz...
Astranın ambiyansı i30 da olsa süper olur.
Astranın kapı döşemelerindeki aydınlatma güzel.

Çevrimdışı Sh@DoW

• i30 Müdavimi
Ben iş yerinde focus kullanıyorumm. Focus tasarım olarak kesinlikle i30 a yaklaşamaz...
Astranın ambiyansı i30 da olsa süper olur.
Astranın kapı döşemelerindeki aydınlatma güzel.

Geçenlerde 2013 focus sedan kullanma fırsatım oldu. Karşılaştırma olarak yazmayacağım ama hoşuma giden 2 özelliği var. 1.si vitesin konumu. Vites kolu bizim i30'lara göre biraz daha konsola yakın ve yukarıda. Gerçi bu kişisel bir durum, benim hoşuma gitti. 2. de Türkçe dil desteğinin olması  ;D
2012 Yeni i30 GDI STYLE Manuel Kırmızı