Gönderen Konu: YENİ İ30 ABS DE PROBLEM  (Okunma sayısı 42476 defa)

Çevrimdışı HUNDA

• i30 Yolcusu
  • *
Ynt: YENİ İ30 ABS DE PROBLEM
« Yanıtla #25 : 26 Temmuz 2013, 09:53:38 »
Bu durumun Kia grubu araçlardada var olduğu yazılıyor.

alıntıdır.

linklere gözatın

Hyundai i30 ve Kia ceed aynı fren donanımı ve yazılımına sahip.
Eski kasa Ceed lerde ve Hyundai i30 larda problem yok.
Yenilerinde var . Bende bu problem yok denedim. Eski kasa var.
Yeni kasa olan arkadaşımda aynı problemi gördük dikkatli kullanıyor, dip dibe gitmemeye çalışıyor.
Software güncelleme ile çözülebilecek bir sorun gibi görülüyor. Servisleri takip etmek lazım.

http://www.ceedclubtr.com/forum/teknik-sorunlar-ve-cozumleri-27/yeni-ceed-ve-i30-abs-sorunu-2332.html

http://www.ceedclubtr.com/forum/uye-tanitimi-14/bu-aracin-frenlerine-guvemeyin-2542.html

http://forum.donanimhaber.com/m_72029871/tm.htm

Çevrimdışı brk

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #26 : 26 Temmuz 2013, 10:48:16 »
Arkadaşlar selam, dün benim de başıma geldi, düz yolda ışıklara yaklaşırken yeşil lamba yanıp sönmeye başladı, gaza mı bassam frene mi bassam derken hiçbirşeye basmadığım için ışıklara mesafe azaldı. Sonra frene sert bastım ve ABS devreye girince manzaraya inanamadım, durmadı araç, daha önce bu kadar aşırı ihiyacım olmamıştı hiç, o yüzden farketmedim sanırım. Yaya yolunu da geçecek şekilde ancak durabildim, Allah'tan yaya filan yoktu o sırada. ABS devreye girdiğinde kızaklamayı sıfıra indirmek için çok hafif fren yapıyor gibi, halbuki diğer araçlarda gördüğüm kadarıyla ABS devrede iken kesik kesik kayarak fren yapması lazım diye düşünüyorum. Bizdekiler hiç kaymamak için fren yapmıyor resmen. >:(

Çevrimdışı ironeagle

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #27 : 26 Temmuz 2013, 11:26:40 »
Arkadaşlar selam, dün benim de başıma geldi, düz yolda ışıklara yaklaşırken yeşil lamba yanıp sönmeye başladı, gaza mı bassam frene mi bassam derken hiçbirşeye basmadığım için ışıklara mesafe azaldı. Sonra frene sert bastım ve ABS devreye girince manzaraya inanamadım, durmadı araç, daha önce bu kadar aşırı ihiyacım olmamıştı hiç, o yüzden farketmedim sanırım. Yaya yolunu da geçecek şekilde ancak durabildim, Allah'tan yaya filan yoktu o sırada. ABS devreye girdiğinde kızaklamayı sıfıra indirmek için çok hafif fren yapıyor gibi, halbuki diğer araçlarda gördüğüm kadarıyla ABS devrede iken kesik kesik kayarak fren yapması lazım diye düşünüyorum. Bizdekiler hiç kaymamak için fren yapmıyor resmen. >:(

Merhaba geçmiş olsun. Bu problem benimde başıma geldi ve 4 defa kaza atlattım. En son Ankara' da serviste yazılım güncellemesi yapıldı ve bu durum çözüldü. Servisinize bir an evvel başvurun bence. Ben kaza atlattım dedim bakıma gidince söylerim daha 1 hafta olmadan yine kaza atlatınca hemen soluğu serviste aldım. Sizde geciktirmeyin bence.
2012 1.6 CRDI ELITE DİZEL OTOMATİK - BEYAZ

Çevrimdışı brk

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #28 : 26 Temmuz 2013, 11:51:31 »

Merhaba geçmiş olsun. Bu problem benimde başıma geldi ve 4 defa kaza atlattım. En son Ankara' da serviste yazılım güncellemesi yapıldı ve bu durum çözüldü. Servisinize bir an evvel başvurun bence. Ben kaza atlattım dedim bakıma gidince söylerim daha 1 hafta olmadan yine kaza atlatınca hemen soluğu serviste aldım. Sizde geciktirmeyin bence.
Teşekkürler, sağolun. geçen cumartesi arabayı bakıma götürdüm, gittiğimde söyledim böyle böyle bir güncelleme varmış diye. Henüz uygulama başlamadı, başlayınca ya bakıma geldiğinizde ya da arayıp çağırarak güncelleme yapacağız dediler, ve güncelleme yapmadılar. Siz hangi serviste yaptırdınız Ankara'da?
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2013, 11:52:07 Gönderen: brk »

Çevrimdışı M Volkan

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #29 : 26 Temmuz 2013, 12:11:41 »
Ata otomotiv de usb girişine laptop takıp yapıyolar 20 dk anca sürüyo.Fakat daha sonra direksiyon bana sertleşti gibi geldi,yanılıyo da olabilirim, o kadarda önemli değil fakat comfort modda önceki normal gibi hatta belki daha sert,normalde daha da, artık sport da bayaa sert.Sizde ayar yaptırmadan önce ve sonra bu modları kullanarak (özellikle park ederken) kontrol ederseniz ve bilgilendirirseniz ,teşekkürler.

Çevrimdışı ironeagle

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #30 : 26 Temmuz 2013, 13:24:59 »

Teşekkürler, sağolun. geçen cumartesi arabayı bakıma götürdüm, gittiğimde söyledim böyle böyle bir güncelleme varmış diye. Henüz uygulama başlamadı, başlayınca ya bakıma geldiğinizde ya da arayıp çağırarak güncelleme yapacağız dediler, ve güncelleme yapmadılar. Siz hangi serviste yaptırdınız Ankara'da?

Merhaba. Ben Ankara Ata'da yaptırdım. Neziroğlu'nda da var güncelleme.

Çevrimdışı brk

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #31 : 26 Temmuz 2013, 13:25:57 »
Ata otomotiv de usb girişine laptop takıp yapıyolar 20 dk anca sürüyo.Fakat daha sonra direksiyon bana sertleşti gibi geldi,yanılıyo da olabilirim, o kadarda önemli değil fakat comfort modda önceki normal gibi hatta belki daha sert,normalde daha da, artık sport da bayaa sert.Sizde ayar yaptırmadan önce ve sonra bu modları kullanarak (özellikle park ederken) kontrol ederseniz ve bilgilendirirseniz ,teşekkürler.
Tabiki kontrol eder paylaşırım. Peki siz bu güncellemeden sonra frenleri denediniz mi? Bariz bir şekilde iyileştiği hissediliyor mu?

Çevrimdışı M Volkan

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #32 : 26 Temmuz 2013, 13:39:01 »
Evet bariz bişekilde hissediliyo.Hatta usta servisin çevresinde bi tur attı yapmadan önce ,bi de yaptıktan sonra.Bende kullanınca o farkı gördüm.Özellikle dik yokuş aşşa inerken ani fren yapınca fark çok net.Hatta bende kaza atlatmıştım kavşakta yeşilde geçecem diye gazladım önümde kamyon gibi bişey durdu.Fren yaptım noluyo dedim.ABS ötüyo araba gitmeye devam ,son anda durabildim kii kavşakta ne kadar hızlı olunabilir.Sanki yer buzmuş gibi ABS takırtısıyla yavaşlamadan devam etti, son anda şansıma durdu.Son derece kontrolsüz bi duruşdu.

Çevrimdışı aegelincik

• i30 Master
  • AYKUT
    • mimeray
« Yanıtla #33 : 26 Temmuz 2013, 16:04:10 »
Hyundai müşteri hizmetleri (0 216 571 63 01 ) den aldığım bilgi ''evet i30 modellerimiz de fren sorunu yaşayan araçlar ile ilgili güncelleme mevcut''.

İstanbul Erdemir ''güncelleme yok''
Ankara Neziroğlu ''güncelleme yok''
Ankara Ata ''güncelleme bilgisi geldi,2-2,5 aydır fren problemi yaşayanların araçlarda güncelleme yapıyoruz''

Bunları da müşteri hizmetleri ile paylaştım, 20 dk. önce servislerinizi aradım, abs güncellemesi sordum , 2 servisinizin güncellemeden haberi yok, 1 servisiniz 2-2,5 aydır güncellemeyi araçlara yüklüyorlar, bunu bana izah edebilirmisiniz dedim.

Telefon bilgilerimi aldılar, servisler ile görüşüp bilgilendireceklermiş.
http://www.i30club.com

Beylikdüzü-İstanbul
1. 2008 i30 1.6 CRDİ STYLE PLUS - ŞAMPANYA GRİ (satıldı)
2. 2012 İ30 1.6 GDI ELİT. OTOMATİK.

Çevrimdışı aegelincik

• i30 Master
  • AYKUT
    • mimeray
« Yanıtla #34 : 26 Temmuz 2013, 16:37:34 »
Bugün Uçar servise bir sigorta işi için uğradım. Mete bey böyle bir servis bülteni gelmedi şu ana kadar ABS ile ilgili bizim servise intikal eden bir sorun da olmadı dedi. Bilgisi olan varsa bunu paylaşabilir mi? Acaba güncelleme yerine yeniden yükleme yapmış olabilirler mi? Ben bülteni bulursam gönderirim dedim. O da bize bu yönde bir bilgi gelirse size iletirim zaten geliyorsunuz da dedi...
Son durum nedir?

Mete bey Uçar da çok bilen bir arkadaştır :( , Devrim usta çok çok daha bilgilidir.

Haramidere - Erdemir den aldığım bilgiye göre, ABS güncellemesi gerekli araçlar bakıma gittiklerinde, servis de şasi numarası girildiğinde (güncelleme var diye) sistemleri uyarı veriyormuş.

Telefon ile benim aracı sorduğumda, sizin araç şasi numaranız güncelleme uyarısı vermiyor dediler.

Hyundai Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra Erdemir den aradılar müsait bir gününüzde gelin aracınız ile ilgili güncelleme var mı bakalım güncelleyelim dediler.
İlk aradığımda, böyle bir hayati konuda neden Yok diye kesip atıyorlar anlayamıyorum, siz anlayabiliyorsanız izah edin dedim (sessizlik).

ABS problemi yaşayan arkadaşlar, üşenmeden, bıkmadan Müşteri hizmetlerini servisleri arayın, yılmayın Hyundai bu problemimizi çözmek zorunda.

Beylikdüzü-İstanbul

Çevrimdışı ironeagle

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #35 : 26 Temmuz 2013, 16:39:51 »
Hyundai müşteri hizmetleri (0 216 571 63 01 ) den aldığım bilgi ''evet i30 modellerimiz de fren sorunu yaşayan araçlar ile ilgili güncelleme mevcut''.

İstanbul Erdemir ''güncelleme yok''
Ankara Neziroğlu ''güncelleme yok''
Ankara Ata ''güncelleme bilgisi geldi,2-2,5 aydır fren problemi yaşayanların araçlarda güncelleme yapıyoruz''

Bunları da müşteri hizmetleri ile paylaştım, 20 dk. önce servislerinizi aradım, abs güncellemesi sordum , 2 servisinizin güncellemeden haberi yok, 1 servisiniz 2-2,5 aydır güncellemeyi araçlara yüklüyorlar, bunu bana izah edebilirmisiniz dedim.

Telefon bilgilerimi aldılar, servisler ile görüşüp bilgilendireceklermiş.

Ankara Neziroğlu mesela çok ilginç. Bizzat servis müdürü Ankara buluşmasında kendisi söyledi yazılım geldiğini. Ben Ata' da yaptırmıştım buluşmadan önce gerçi.

Çevrimdışı demohayat

• i30 Profesörü
  • Çankaya University Formula-G CARTEMT SolarCar Team
« Yanıtla #36 : 26 Temmuz 2013, 20:07:58 »
Bodrum'daki yetkili servisinde yazilimdan haberi yoktu... Bende hala yaptirmadim, halbuki bodrumdakiler var deseydi 1 aydir yazilimsiz dolasmak zorunda kalmayacaktim...
Çankaya University Formula-G CARTEMT Solar Car Team

Ankara i30club.com Servis Anlaşması Neziroğlu Hyundai Plaza İle Yapılmıştır... Detaylar bu konuda : http://www.i30club.com/index.php/topic,4317.0.html

Sabri Berkcan / Ankara
2012 Yeni I30 Style Dizel Otomatik

Çevrimdışı omer

• i30 Üstadı
« Yanıtla #37 : 26 Temmuz 2013, 22:37:55 »
ankara neziroglunda yazilim guncellemesi var :D odeilde bu rezillik nedir yaw guncelleme var yok D: cırpınması gereken servis halbuki
12 i30 crdi elite manuel  , my sister' i30 1.6 cvvt mode otm +lpg rulez

Çevrimdışı skycelik

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #38 : 27 Temmuz 2013, 00:04:31 »
Uzun süredir ABS problemi başlıklı konuları takip ediyorum.
Bir gün evime yaklaşırken inmek zorunda olduğum yokuşta denemeye karar verdim. Zira orada zaten tamda bahsedilen hızlarda seyahat ancak edilebiliyor. Sonra biraz sert firen yapınca aracın baya uzun mesafede yavaşladığını gördüm. Dikiz aynasında bir araç belirince trafiği sıkıntıya sokmamak için tam durmadan devam ettim.
Bir sonraki gün tekrar denedim ama bu sefer, forumlardaki ABS kullanımına alışkın olmayanların titreşimden çekinerek ayaklarını geri çekmiş olabilecekleri uyarıları aklıma geldi ve ABS devreye girdiğinde ayağımı iyicene bastırdım. Aracın tepkisi ise olarak pedalı geri basıp daha yukarıda kilitlemek oldu :)
Ne yalan söyleyeyim ben olayın birazda lastiklerden kaynaklandığına, lastiklerin kayma eğilimine girmesi sırasında ABS nin kızaklamayı engellemek için daha çabuk kontrolü eline aldığına karar vermiştim. Sonuçta gittim GoodYear EfficentGrip Performance aldım. İlk gün denediğimde ABS yine devreye girdi ama araç durdu.

Bugün aynı yokuştan aşağı inerken hazır hiç araç yok önümde arkamda, birde şu sıcak havada deneyeyim dedim ve baktım ki araç yine durmuyor.
Sonra aracı yıkamacıya götürmek için tekrar yola koyuldum. Giderken bir ara önümdeki araç yavaşlamaya başladı bende yavaşlamaya başladım. Sonra araç daha sert fren yapmaya başlayınca bende frenin şiddetini arttırdım. ABS devreye girdi ve ne kadar basarsam basayım öndeki araç ile arayı kapatmaya başladım (aklımdaki tek düşünce keşke iki hafta önce servise gittiğimde güncellemeyi yaptırsaydım :)). Bir ara pozisyonum şu idi; sağ ayak pedalda, sağ el direksiyonda ve sol omuz koltuğa yaslanmış yan ve sopa gibi dik şekilde hass... vurduk diyordum. Çünkü o kadar yaklaşmıştım ki bir ara bu arabanın burnu bu kadar kısamı yaw, şimdiye vurmuş olması lazımdı diye içimden geçirdim. Allahtan öndeki araç tam durmadan fireni bıraktı da arabayı vurmaktan kurtardım.

Sonrasında ilk işim servisi arayıp daha önce bir problem yoksa ellemeyelim şimdilik dedik ama bugün kaza atlattım, şimdi geliyorum güncelleyelim demek ve gidip güncelleme yaptırmak oldu.

Güncelleme sonrası fazla tecrübe etmedim henüz tabii, ama daha önceki denemeleri yaptığım yer ile yaşadığım tecrübeye uygun durumlarda trafiğin uygun olduğu anlarda test ettim. ABS yine devreye giriyor, ama araç duruyor. Hatta güncelleme sonrası sert firen denememde ilk defa lastik ötme sesi duydum. Daha önce hiç duymamıştım.

Baya uzun ve hikaye gibi yazmışım kusura bakmayın. Aslında kısa bir şeyler yazacaktım ama yazmaya başlayınca kaptırmışım kendimi :)
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2013, 00:05:49 Gönderen: skycelik »

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #39 : 27 Temmuz 2013, 10:32:44 »
Artık lamı cimi yok; bu konuda neyin ne olduğunu açıklamaları gerekir. Buradan Hyundai-Assan'daki dostlarımıza sesleniyorum. Takip ettiklerini de biliyorum. Bizim için Hyundai bir aile gibidir. Burada 4. nesil arabası Hyundai olanlar var. İlk çıktığı günden beri i30 modellerini kullanan kardeşlerimiz ve ağabeylerimiz var. Yani çoğu kişiden fazla Hyundai i30 tecrübesi olan insanlar var. Bu konuda derhal bir planlama yapıp gerekli açıklama ve tedbirleri uygulamalıdırlar. Aksi halde her geçen gün daha olumsuzluklarla karşılaşırsınız, karşılaşırız. Ben bunları bir hukuk hocası olarak söylüyorum, 2. i30'una binen 3.yü sabırsızlıkla bekleyen biri olarak söylüyorum. Allah muhafaza yarın basit bir kazanın ötesine geçerse işler; maddi-manevi o yüklerin altından kalkmak imkansız olur. Hep birlikte inşa ettiğimiz marka ve model algısı da bir anda çöker gider. Manevi sorumluluk yeter ama maddi açıdan da hem yüksek tazminat davaları hem de gerçekten bir şey var idiyse ve gereği ihmalden yapılmamış olursa cezai yaptırıma kadar iş gider.

Bu yüzden lütfen olay ne ise doyurucu bir izahati ve gerekiyorsa da servis işlemlerini yapsınlar. Yazılım atmak 15-20 dakikalık iş. Ama şayet bir sıkıntı varsa testi kırıldıktan sonra eğilsen de geç olur...

Hemen vakit kaybetmeden kamuoyundaki bu mesele aydınlatılsın. Şurası bir gerçek; i30'a sorunsuz araba, mükemmel araba diyen böyle seçkin kullanıcı grubu boş yere duman çıkarmaz. Meseleye bu yönüyle bakmanız lazım. Buradaki i30'cular her yönden çok donanımlı kimseler... Çözelim şu işi de rahatlasın insanlar... Hyundai'ye biz bunu yakıştırırız....

“If everything isn't black and white, I say, ''Why the hell not?''” John Wayne ** BJK **
HYUNDAI i30 ELITE CRDI 128PS 2013 - GRİ - İstanbul
HYUNDAI i30 TEAM CRDI 90PS 2010 - SİYAH - İstanbul
"Atatürk seni sevmek bir ibadettir." - Celal BAYAR, Türkiye Cumhuriyeti III. Cumhurbaşkanı

Çevrimdışı brk

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #40 : 27 Temmuz 2013, 15:12:46 »

Herkese selam tekrar. Bugün öğleden sonra yazılım yaptırmak için Hyundai ATA'ya gittim. Gitmeden önce de Neziroğlu'nu aradım durumu anlattım. Forumlardan mı duydunuz bunu diye sordular ve yazılım olmadığını, sadece birkaç arabaya yapılan özel işlem olduğunu, böyle bir güncelleme olursa zaten tüm servislerde olacağını söylediler. Geçen hafta da Akbak'tan yazılım olduğu ancak henüz uygulanmaya başlanmadığı öğrenmiştim. Ata'yı aradığım da ise 2 aydır yaptıkları bilgisini aldım ve gittim yazılım yaptırdım. Sonra da ustayla birlikte Konya yolunda gölbaşı istikametinde incek yol ayrımına kadar git gel yapıp frenleri test ettik. Bariz bir şekilde fark var frenlerde. Yokuş aşağı asılıyorsunuz frene ve eskisinden çok farklı. Yeni modeller zaten güncel geliyormuş, bunu da servise gitmeden öğrenmek imkansız sanırım ancak fren güncellemesi yaptırmayan arkadaşlar, bir an önce gitmenizi tavsiye ederim.

Bu arada bir arkadaş direksiyon sertliğini sormuştu, özellikle dikkat ettim, direksiyonda bir sertleşme olmadı, eskisiyle aynı şu anda.

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #41 : 27 Temmuz 2013, 17:09:42 »
Ben bugün 60-70-80 kilometre hızlarda fren testi yaptım. Yokuş aşağı tatlı bir meyili olan bir yoldu... ABS devreye girdi ancak araçta yavaşlamama gibi bir sorunla karşılaşmadım. Durma temayülü çok belirgin olduğu için de freni daha fazla zorlamadan bıraktım. Birkaç kez daha frenleri test ederim. Araç Temmuz 2013 çıkışlı...

Öyle ya da böyle; burada yazan insanlar i30'a dün binmedi... İçlerinde makine mühendisinden tutun otomobile yabancı olmayan arkadaşlarımız ağabeylerimiz var. Onlar birşey diyorsa boş söylemezler. Bugüne kadar 5-6 senedir söylemediler de şimdi mi değişecekler. Ciddiyetle eğilinir diye umalım

Not ekleme: Yukarıdaki mesajdan sonra bir iki deneme daha yaptım. Birinde oldukça meyilli bir inişte 35-40 civarı abs'yi devreye sokacak şekilde bastım. Durma eğilimi belirgindi.
Son denemede hafif aşağı meyilli bir yolda denedim sağlam bir şekilde durdu. Ancak son denemede sağlam fren yapmama rağmen basınç kontrollü geldiği için ABS devreye girmedi. Direkt sert şekilde durdu... Yabancı dili olan arkadaşlarımız da googledan i30'un satıldığı diğer ülkeler bazında "abs problem i30" diye ararlarsa iyi olur... Sadece UK, ABD, Avustralya'da arama yapa göre aranırsa iyi olur... Çünkü ABS sistemi ve yazılımı sadece Türkiye'de kullanılmıyor. Mutlaka benzer şikayetleri görmemiz gerekir...
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2013, 09:13:20 Gönderen: eagleswing »

“If everything isn't black and white, I say, ''Why the hell not?''” John Wayne ** BJK **
HYUNDAI i30 ELITE CRDI 128PS 2013 - GRİ - İstanbul
HYUNDAI i30 TEAM CRDI 90PS 2010 - SİYAH - İstanbul
"Atatürk seni sevmek bir ibadettir." - Celal BAYAR, Türkiye Cumhuriyeti III. Cumhurbaşkanı

Çevrimdışı fabialife

• i30 Üstadı
« Yanıtla #42 : 03 Ağustos 2013, 19:40:04 »
bu gün servise gittim. ESP (ABS) güncellemesi yapıldı.
mevcut versiyon 58920-A-6210-1.1 iken yeni version 58920-A-6210-1.3 oldu.
fazla deneme şansım olmadı ama eskisine göre frenler daha iyi.
bir de 1. ve 2. viteste arabanın gidişinde bir rahatlama var gibi sanki.
servis formu açtırdım ve işlettirdim.
İ30 DİZEL MANUEL ELİTE

Çevrimdışı taner_1

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #43 : 14 Ağustos 2013, 11:01:26 »
Dün Gebze Görtan Oto'ya sordum. Böyle bir şikayetten bilgilerinin olmadığını yazılım güncellemesi yapmadıklarını söyledi. Ne yapıcaz şimdi güncelleme yapan servisemi gidicez?
2013 İ30 GDİ Elite Beyaz

Çevrimdışı Abzeh

• i30 Sürücüsü
  • **
    • Vizyon 21.Yüzyıl
« Yanıtla #44 : 14 Ağustos 2013, 11:16:51 »
Bugün Eskişehir servise gittiğimde, ABS sistemini servis ustasına test yaptırdım. Belirli bir hızda ani fren yaptırarak test yaptık. Bir sorun tespit etmedik. ABS sistemi çalıştı ve 4 lüler yanmaya başladı vb.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2013, 13:49:48 Gönderen: Abzeh »

Çevrimdışı aegelincik

• i30 Master
  • AYKUT
    • mimeray
« Yanıtla #45 : 14 Ağustos 2013, 21:13:24 »
Dün Gebze Görtan Oto'ya sordum. Böyle bir şikayetten bilgilerinin olmadığını yazılım güncellemesi yapmadıklarını söyledi. Ne yapıcaz şimdi güncelleme yapan servisemi gidicez?
Erdemir de bana yok demişti, Hyundai müşteri hizmetlerini aradım ''güncelleme yok'' dediklerini söyledim,yarım saat sonra servisten beni aradılar '' güncelleme için müsait bir gününüzde sizi servisimize bekliyoruz'' diyerek. Yarın sabah ABS güncellemesi ve direksiyon değişimi için servisteyim.

Beylikdüzü-İstanbul

Çevrimdışı 10V7700

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #46 : 14 Ağustos 2013, 23:42:03 »
Ani frende lastik sesini duymak istiyorsanız, yeni yazılımı yükletin. Bu zamana kadar Allah'a emanet gidiyormuşuz.

Çevrimdışı aegelincik

• i30 Master
  • AYKUT
    • mimeray
« Yanıtla #47 : 23 Ağustos 2013, 14:30:26 »
Ani frende lastik sesini duymak istiyorsanız, yeni yazılımı yükletin. Bu zamana kadar Allah'a emanet gidiyormuşuz.
+1

özellikle 2012 çıkışlı araç sahipleri.

Beylikdüzü-İstanbul

Çevrimdışı raptor

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #48 : 14 Eylül 2013, 20:40:41 »
Slm arkadaşlar.i30 elit manuel aracımı alalı 1 ay oldu.aranıza katılmaktan çok memnunum.aracım 3 binde.çok memnunum.ancak 2 duruma takıldım.1.si çok alçakmış.alırken bu kadar farketmemiştim.(buna yapacak birşey tabiki)2.si ise bu önemli.ABS de lastiklerin kayması.aldığım hafta farkettim.İzmir Yükselişe servise telefon ettim.olamaz öyle şey dediler ama sizlerinde yazdıklarını okuyunca sorunun bende olmadığını anladım.bende lastiklere bağlıyorum .lastiklere yeterince özenmemişler.bu araçtan önce peugeot 3008 im vardı frene bastınmı araç olduğu yere çakılıyordu tabiri caizse.arabamı seviyorum.sanırım bu yıl  yeni lastikleri 3 aşağı beş yukarı saydırıp geri vericem.iyi bir lastik alıcaz gibiii....hayırlısı...

Aracin alcak olmasi tamamen süspansiyonlarinin yumuşak olmasindan kaynaklı. Kayma konusuna gelince ABS icin yazilim guncellemesi geldi. Onu yaptirirsaniz sorun buyuk olcude cozulecektir...

Bu yazılım ile ilgili bursa/Şentürkler servisini aradım. Böyle bir şey yoktur dediler. ? Bu güncelleme ile ilgili ne yapabiliriz ?
Rüzgar ne kadar sert olursa olsun, Alacağı en fazla TOZDUR...

Çevrimdışı fabialife

• i30 Üstadı
« Yanıtla #49 : 15 Eylül 2013, 13:40:48 »
özellikle belirteyim aracım 2012 model. yanılmıyorsam 2012 10. ay üretimi ve 12. ayda aldım. ben önceden fren konusunda bir sıkıntı yaşamadım ama arkadaşların belirttiği hızlarda da özellikle test etmedim.
forumdan okuyup yazılım güncellemesi yaptırdım. diğer forumda okuduğuma göre bütün servislere bu konuda bülten gönderilmiş.
bütün servislerin bilgi sahibi olması lazım. servise abs güncellemesi diye değil ESP güncellemesi diye sorun.
çünkü güncellenen yazılım ESP güncellemesi. eğer yine yok derlerse bütün servislerde var da sizde niye yok, kontrol edermisiniz mevcut versiyon 58920-A-6210-1.1 iken yeni version 58920-A-6210-1.3 olacak derseniz durumdam bihaber servisler en azından bakıp görürler.
İ30 DİZEL MANUEL ELİTE