Gönderen Konu: Araç ışıklarının LED ile değişimi  (Okunma sayısı 56618 defa)

Çevrimdışı hardday

• i30 Profesörü
Ynt: Araç ışıklarının LED ile değişimi
« Yanıtla #75 : 03 Haziran 2012, 22:25:17 »
bir kurcaklayım teşekkürler  ;) yalnız ben alırken ikisini 11 liraya almıştım.Biraz tuzlu olacak 3 adet 36 lı  :P

Çevrimdışı MefistoTR

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #76 : 04 Haziran 2012, 08:37:44 »
Takipli airmail (normal tahhütlü posta) ile alınca kargo parası vs. yok. :) Hem takipli oluyor postanın nerde olduğunu görebiliyoruz hemde imza karşılığı teslim edildiği için kaybolma riski yok.

Çevrimdışı colornick

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #77 : 28 Ağustos 2012, 10:19:44 »
merhaba bende yeni i30 var 2012 model iç tavan aydınlatmasını led ile değiştirmek istiyorum ama ampül uzunluğu kaç mm bu konuda bilgisi olan var mı? farklı boyutlarda ampüller var çünkü. :S

Çevrimdışı sismo

• i30 Profesörü
« Yanıtla #78 : 31 Ekim 2012, 19:32:22 »
Park ampulleri 4 lü led, önceki sahibi yapmış fakat ben aydınlatmasından memnun değilim. Ne önerirsiniz, 7 veya 5 li led veya yüksek ışık yayan tek led. Dx.com veya tomtop dan sipariş vereceğim...
Ankara-1.6 CVVT Select Otomatik Şampanya Gri Benzin/LPG

Çevrimdışı aegelincik

• i30 Master
  • AYKUT
    • mimeray
« Yanıtla #79 : 15 Kasım 2012, 16:09:11 »
merhaba bende yeni i30 var 2012 model iç tavan aydınlatmasını led ile değiştirmek istiyorum ama ampül uzunluğu kaç mm bu konuda bilgisi olan var mı? farklı boyutlarda ampüller var çünkü. :S
Biraz geç oldu,kusura bakmayın 31 mm.
http://www.i30club.com

Beylikdüzü-İstanbul
1. 2008 i30 1.6 CRDİ STYLE PLUS - ŞAMPANYA GRİ (satıldı)
2. 2012 İ30 1.6 GDI ELİT. OTOMATİK.

Çevrimdışı colornick

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #80 : 15 Kasım 2012, 16:32:00 »
Biraz geç oldu,kusura bakmayın 31 mm.
estafurullah teşekkürler
ama geç oldu hakikaten söktüm ölçtüm :)

Çevrimdışı Görkem

• i30 Master
  • Değerlerimize sahip çıkalım...
« Yanıtla #81 : 15 Kasım 2012, 17:20:00 »
Park ampulleri 4 lü led, önceki sahibi yapmış fakat ben aydınlatmasından memnun değilim. Ne önerirsiniz, 7 veya 5 li led veya yüksek ışık yayan tek led. Dx.com veya tomtop dan sipariş vereceğim...

Bir ara altmışküsür adet ledli park ampulleri taktmıştık aracıma.Ama zaman içerisinde tüm ledler bozuldu.Parça parça halinde yanmamaya başladılar.Fark etmediğimden dolayı bu yüzden araç muayenesinde park ampullerim yanmadığı için ağır kusurdan dolayı geçemedim.Park ampullerinin yerine 4'lü led kullanıyorum şuan.Park ampullerinin aydınlatmaya pek bir etkisi olduğuna inancım yok.Sadece xenonlarla birlikte sarı halojen ampullerin görüntü kirliliği yaratmaması adına led park ampulu kullanıyorum.İlla ki değiştireceğim diyorsan , tek adet power ledli ampul almanı öneririm.Alırken iki ya da üç takım al ki , ampuller bozulduğunda sanayilerde zamanını harcama  ;)
SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP SU , BİR KAP YEMEK BIRAKIN.ONLARIN HAYATINDA BİR FARK YARATIN

Çevrimdışı sismo

• i30 Profesörü
« Yanıtla #82 : 16 Kasım 2012, 21:59:28 »

Bir ara altmışküsür adet ledli park ampulleri taktmıştık aracıma.Ama zaman içerisinde tüm ledler bozuldu.Parça parça halinde yanmamaya başladılar.Fark etmediğimden dolayı bu yüzden araç muayenesinde park ampullerim yanmadığı için ağır kusurdan dolayı geçemedim.Park ampullerinin yerine 4'lü led kullanıyorum şuan.Park ampullerinin aydınlatmaya pek bir etkisi olduğuna inancım yok.Sadece xenonlarla birlikte sarı halojen ampullerin görüntü kirliliği yaratmaması adına led park ampulu kullanıyorum.İlla ki değiştireceğim diyorsan , tek adet power ledli ampul almanı öneririm.Alırken iki ya da üç takım al ki , ampuller bozulduğunda sanayilerde zamanını harcama  ;)

60 lı led! Aklıma arılar geldi, çok gözleri var ya,  :) tekli power led alacağım, bu arada gündüz farına epey kafayı takmıştım ama sadece amerikan park yaptıracağım modül alıp, önerirmisin?

Çevrimdışı colornick

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #83 : 17 Kasım 2012, 00:44:19 »
önerir misin derken çok kişi yaptı bende :)
zevk meselesi :)

Çevrimdışı sismo

• i30 Profesörü
« Yanıtla #84 : 17 Kasım 2012, 00:51:05 »

modül mü kullandınız hocam? bir sıkıntı çıkarır mı anlamında..

Çevrimdışı colornick

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #85 : 17 Kasım 2012, 08:53:40 »

modül mü kullandınız hocam? bir sıkıntı çıkarır mı anlamında..

Birçok buradaki arkadaş gibi modül kullandık bir sıkıntı yok çok şükür

Çevrimdışı sellom

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #86 : 07 Ocak 2013, 11:51:25 »
Merhaba,
bu konuyla ilgili bazı  sorularım var.
burdaki tavsiyeye gore focalprice sitesinden
http://www.focalprice.com/ERL29X/12V_24W_SMD_5050_12_LED_Interior_Dome_Light_Lamp_for_Car.html#.UOqmfG_ZZK4  (3 adet)
ile
http://www.focalprice.com/ER549W/5050_24_LED_Ceiling_Light_for_Cars_White.html#.UOqmfm_ZZK4
siparis ettim,
5050 smd ler 1210 lara gore daha kuvvetli ısık veriyormus bu sebeple bunları sectim.
Bunların 3 unu ic kabinde birinide bagajda kullanmak istiyorum. bu konuda tecrubesi olanlar icin dogru bir tercihmi?
birde direk bunları monte etsem yeterli oluyormu?
modul diye bir urun geciyor forumda acaba benim kullanmam gereken birseymi?
saygılarımla

Çevrimdışı sismo

• i30 Profesörü
« Yanıtla #87 : 07 Ocak 2013, 12:20:33 »
Merhaba,
http://www.focalprice.com/ERL29X/12V_24W_SMD_5050_12_LED_Interior_Dome_Light_Lamp_for_Car.html#.UOqmfG_ZZK4  (3 adet)
ile
http://www.focalprice.com/ER549W/5050_24_LED_Ceiling_Light_for_Cars_White.html#.UOqmfm_ZZK4
siparis ettim,
5050 smd ler 1210 lara gore daha kuvvetli ısık veriyormus bu sebeple bunları sectim.
Bunların 3 unu ic kabinde birinide bagajda kullanmak istiyorum. bu konuda tecrubesi olanlar icin dogru bir tercihmi?
saygılarımla

ürün 3 adet bağlantı noktasıyla geliyor...yaylı olan modül tavan ve bagajda kullanmak için, diğer t10 modülü ise harita lambalarında kullanılabilir. ürünler gelip siz de lamba kapaklarını söktüğünüzde ve içindeki ampüllere baktığınızda hangi modülü kullanacağınızı anlarsınız..arabanızın içi gündüz gibi olur iyi tercih bence..ayrıca akü ömrünü uzatmış olursunuz..

Çevrimdışı sellom

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #88 : 07 Ocak 2013, 16:59:43 »
Merhaba,
ile
siparis ettim,
saygılarımla

ürün 3 adet bağlantı noktasıyla geliyor...yaylı olan modül tavan ve bagajda kullanmak için, diğer t10 modülü ise harita lambalarında kullanılabilir. ürünler gelip siz de lamba kapaklarını söktüğünüzde ve içindeki ampüllere baktığınızda hangi modülü kullanacağınızı anlarsınız..arabanızın içi gündüz gibi olur iyi tercih bence..ayrıca akü ömrünü uzatmış olursunuz..

Cok sagol ustadım...

Çevrimdışı sellom

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #89 : 10 Şubat 2013, 12:34:44 »
Verdigim linkteki ledler geldi.
cıkan uygun ucları ile taktım calısmadılar. Elektrikciye goturdum uclarıyla oynadı taktı calıstı.
Oluyor bazen dedi, temassızlık oluyormus.
Neyse memnunum kısaca.
Tavsiye ederim.

Çevrimdışı ender84

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #90 : 28 Mayıs 2013, 11:01:29 »
Merhaba,

Yeni i30 aracım var. Bunlardan bende takmak istiyorum ama arıza lambası yakarmı veya bir sıkıntı olurmu daha sonra.Birde bunları nereden ve ne kadara temin edebilirim.Tşk...
2013 1.6 GDİ ELITE MANUEL GÜMÜŞ GRİ

Çevrimdışı DJouneyt

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #91 : 19 Temmuz 2013, 07:53:15 »
Merhabalar, eski kasa i30'daki iç aydınlatmaları ben de değiştirmek istiyorum. Bagaj, okuma ve harita lambaları için uygun olan en güçlü LED tipleri ve ebatları konusunda yardımcı olabilir misiniz? Park ampullerinde 68 SMD LED kullanıyorum, bende ortalama 1 yıl ömürleri var ve aydınlatmalarından memnunum, konu bağlantısı aşağıdadır. Teşekkürler.

http://www.i30club.com/index.php/topic,2695.0.html

Çevrimdışı ender84

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #92 : 18 Mart 2014, 11:38:03 »
Resimleri arkadasin dukyanda cektim bu ampuller nasil sizce.
tavan ve plaka led.

Çevrimdışı ender84

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #93 : 18 Mart 2014, 11:39:32 »
On park, arka sis ve geri vites led.

Çevrimdışı ender84

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #94 : 18 Mart 2014, 11:40:52 »