Gönderen Konu: Bugün cam filmi cezası yedim  (Okunma sayısı 10263 defa)

Çevrimdışı gokhanay1

• i30 Yolcusu
  • *
Bugün cam filmi cezası yedim
« : 17 Aralık 2013, 21:19:03 »
Bugün Taksim'de bir polis beni durdurup cam filmi için ceza yazdı (yanılmıyorsam 166 TL) hemen ödersem 100 civarı olurmuş.. Anlayamadığım konu araçlarımız cam filmiyle muayeneden neden hafif kusurlu olarak geçiyor o zaman? Cezayla çelişmiyor mu sizce?
i30 1.6 GDI Elite otomatik

Çevrimdışı demohayat

• i30 Profesörü
  • Çankaya University Formula-G CARTEMT SolarCar Team
Ynt: Bugün cam filmi cezası yedim
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2013, 21:31:49 »
Hocam çok tartışıldı, yazıldı çizildi ama maalesef böyle... Kafanıza takmadan ödeyin gitsin, geçmiş olsun...
Çankaya University Formula-G CARTEMT Solar Car Team

Ankara i30club.com Servis Anlaşması Neziroğlu Hyundai Plaza İle Yapılmıştır... Detaylar bu konuda : http://www.i30club.com/index.php/topic,4317.0.html

Sabri Berkcan / Ankara
2012 Yeni I30 Style Dizel Otomatik

Çevrimdışı brk

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2013, 22:54:53 »
Geçmiş olsun. Malesef saçma bir uygulamayı standartlaştırmak yerine gelir kaynağı olarak görmeye devam ediyorlar. Bu arada o cam filmini malesef 1 hafta içinde söktürmeniz ve tekrar taktırmamanız gerekiyor diye biliyorum. Isterseniz bu konuyu siz de bi araştırın. Aksi takdirde 2. sefer ceza yazarlarsa aracı da bağlıyorlar diye biliyorum.

Çevrimdışı mrtylmz

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2013, 00:08:46 »
Bugün Taksim'de bir polis beni durdurup cam filmi için ceza yazdı (yanılmıyorsam 166 TL) hemen ödersem 100 civarı olurmuş.. Anlayamadığım konu araçlarımız cam filmiyle muayeneden neden hafif kusurlu olarak geçiyor o zaman? Cezayla çelişmiyor mu sizce?
geçmiş olsun kardeşim 1 hafta içinde söktürüp trafiğe onaylatmanız gerekiyo aksi takdirde trafikten men yersiniz farkında olmadan

Çevrimdışı gokhanay1

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2013, 09:16:15 »
Söktürmem gerektiğini bilmiyordum! Çok teşekkürler uyardığınız için..

Çevrimdışı Honour81

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2013, 19:43:08 »
Film kaç numara acaba?
2012 I30 Elite Dizel Manuel Vites Beyaz

Çevrimdışı demohayat

• i30 Profesörü
  • Çankaya University Formula-G CARTEMT SolarCar Team
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2013, 19:45:49 »

Hocam sokturup trafik karakolundan yazi almaniz gerekiyor. Yazi almaz iseniz 2. Sefer cevirildiginizde araciniz baglaniyor. Filmli devam etmek icin sokturup yazi alip tekrar film taktirmaniz gerekiyor...
Çankaya University Formula-G CARTEMT Solar Car Team

Ankara i30club.com Servis Anlaşması Neziroğlu Hyundai Plaza İle Yapılmıştır... Detaylar bu konuda : http://www.i30club.com/index.php/topic,4317.0.html

Sabri Berkcan / Ankara
2012 Yeni I30 Style Dizel Otomatik

Çevrimdışı mrtylmz

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2013, 20:36:11 »

Hocam sokturup trafik karakolundan yazi almaniz gerekiyor. Yazi almaz iseniz 2. Sefer cevirildiginizde araciniz baglaniyor. Filmli devam etmek icin sokturup yazi alip tekrar film taktirmaniz gerekiyor...
Aynen katiliyorum daha aciklayici olmus onceki aracimdan basima gelmisti en iyisi hic kullanmamak

Çevrimdışı gokhanay1

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #8 : 20 Aralık 2013, 20:54:18 »
Hafta sonu söktüreceğim zaten.. Bu arada filmler ön 1 numara arka 2 numaraydı

Çevrimdışı Honour81

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #9 : 21 Aralık 2013, 17:04:29 »
Hmmm. Bu çok önemli bir paylaşım. Bende 1 numara film düşünüyordum fakat demek ki buna bile ceza yazıyorlar. Yaptırmaktan vazgeçtim. Paylaşımınız çok faydalı oldu. Teşekkürler.
2012 I30 Elite Dizel Manuel Vites Beyaz

Çevrimdışı chtzdmr

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #10 : 21 Aralık 2013, 19:54:52 »
benim de cam filmi hiç sevmediğim bir durumdur. hele ki şu çakma zenon takıp filimli camlarla gezenler varya... çok beddua etmişliğim ve bunların tutmuşluğu var. saniyesinde hak yolunu buluyor.. kalbim temiz herhalde.
ama gel gör ki Türkiye'de öküz çok. arabanın içine hele ki yanınızda bayan varsa mal mal bakıyorlar. takan yanlış yapar ama takmasın da ne yapsın?

Çevrimdışı mrtylmz

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #11 : 21 Aralık 2013, 23:23:42 »
benim de cam filmi hiç sevmediğim bir durumdur. hele ki şu çakma zenon takıp filimli camlarla gezenler varya... çok beddua etmişliğim ve bunların tutmuşluğu var. saniyesinde hak yolunu buluyor.. kalbim temiz herhalde.
ama gel gör ki Türkiye'de öküz çok. arabanın içine hele ki yanınızda bayan varsa mal mal bakıyorlar. takan yanlış yapar ama takmasın da ne yapsın?
Soylediklerinizin altina imzami atarim bizim ulkemizde sigir gibi bakan insan cok

Çevrimdışı avanoslu50

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #12 : 22 Aralık 2013, 14:08:33 »
Bildiğim kadarıyla  1 numara ve  2 numara cam filmleri taktırılmasında sıkıntı  cıkartmiyorlar. Bende aracıma  yaklaşık 5 ay önce  2 numara  cam filmi  çektirdim  ve çevirmede veya başka bi durumda hiç  sıkıntı çıkmadı. Geçmiş olsun. Bu birazda  ülkemizdeki polislerle alakalı malesef. İlla bi  kusur  arayan ekiplerimiz var.

Çevrimdışı The Mentalist

• Kıdemli Katılımcı Üye
  • i30 Profesörü
  • DOSTLUK İKİ FARKLI BEDENDE AYNI RUHU PAYLAŞMAKTIR
« Yanıtla #13 : 23 Aralık 2013, 15:19:26 »
araç dikkat çekiyorsa ve polisde o gün günüde ise geçmiş olsun. araçlarımızı fazla modifiyeli havasına sokmaz isek (dış görünüş olarak) idare edebiliriz diye düşünüyorum (önler 1 numara arkalar 2 numara 3 ay falan oldu istanbulda şimdilik sorun yok
(2008 İ30 select manuel lacivert 115 ps 90.000 km de SATILDI )
2013 i30 STYLE MANUEL CRDİ 128 PS BEYAZ / ÇEKMEKÖY / İSTANBUL

Çevrimdışı gokhanay1

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #14 : 23 Aralık 2013, 23:07:12 »
Arkadaşlar bu arada bugün birşey öğrendim. Kestiği ceza cam filminden değil, çünkü cam filmi cezası diye bir madde yok.

Trafik Cezası Madde 30/1-b

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak..

Tamamen keyfi bir ceza gibi geliyor bana. Bugün bütün filmleri söktük (arka rezistansa zarar gelmemiştir umarım).. Yarın trafiğe gidip aracı göstereceğim. Çok ah alıyorlar böyle haksızlıklar yaparak.

Çevrimdışı mrtylmz

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #15 : 25 Aralık 2013, 00:17:06 »
Arkadaşlar bu arada bugün birşey öğrendim. Kestiği ceza cam filminden değil, çünkü cam filmi cezası diye bir madde yok.

Trafik Cezası Madde 30/1-b

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak..

Tamamen keyfi bir ceza gibi geliyor bana. Bugün bütün filmleri söktük (arka rezistansa zarar gelmemiştir umarım).. Yarın trafiğe gidip aracı göstereceğim. Çok ah alıyorlar böyle haksızlıklar yaparak.
Tamam işte görüşü engellicek şey cam filmi kardeşim :)

Çevrimdışı ÖMER68

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #16 : 25 Aralık 2013, 20:09:31 »
Camlar orj. renkli olduğu için 2-3 numara filmler koyu görünüyor 1 numara yaptırın diye tavsiyede bulunmak istiyorum yakıt sarfiyatı için tavsiyelerime kızan üyeler izin verirse.Ayrıca camlar renkli değil diye yazmadan önce donanım listesine ve farkı anlamak için start donanımli bir getz e bakın lùtfen.

Çevrimdışı mrtylmz

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #17 : 25 Aralık 2013, 22:38:04 »
Filmin numarası hiç önemli değil 1 deil yarım numarada yaptırsan cezası var bukadar açık ceza yazıyolar he bir sekersin iki sekersin üçüncüde tıpış tıpış ödersin kesin bilgi verin mümkünse

Çevrimdışı GRAFTT

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #18 : 11 Ocak 2014, 19:09:11 »
Geçmiş olsun. Umarım bu işe araba üreticileri kökten bir çözüm bulurlar. Cam filmi olmadan özellikle yaz gibi sıcak mevsimlerde araba içindeki tüm canlıları o yakıcı güneş ışınlarından muhafaza edebiliyor. Yada hırsızlığa dahi kimi zamanda engel unsuru olabiliyorda.

Koyuluğu abartılmadıkça cam filmi uygulamasını bende canı gönülden desteklerim.
Erkan POLAT --  GETZ VGT