Gönderen Konu: far ampüllerini değiştirmek istiyorum  (Okunma sayısı 5850 defa)

Çevrimdışı tolgalp

• i30 Yolcusu
  • *
far ampüllerini değiştirmek istiyorum
« : 16 Mart 2017, 13:57:32 »
merhaba arkadaşlar. 2012 model 1.6 crdi i30'um var. kısa ve uzun farları beyaza çevirmek istiyorum fakat led ampül kullanmak istiyorum. xenon değil. kırklarelide ikamet etmekteyim. mazlemeleri temin edebileceğim yeri için yardımcı olursanız sevinirim. bulunduğum yerde iyi bi elektrikçim var.

Çevrimdışı samuel

• i30 Yolcusu
  • *
  • i30 ile devam
Ynt: far ampüllerini değiştirmek istiyorum
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2017, 20:37:31 »
ben led ampulleri denedim ve tekrar eskisine döndüm parana yazık olur kardeşim
kazasız günler

Çevrimdışı H.Erkan

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2017, 21:12:20 »
Kardeşim bende​ Led meraklisiydim ama vazgeçtim nedeni ise led ampullerin i30 far yuvalarına düzgün oturmayisi toz koruma kapağı kapanmiyor ben onun yerine hem kısa hemde uzunlari PHİLİPS EXTREME VİSİON 4500 K ile hallettim aydınlatması da çok iyi ama illa led diyorsan Tekirdağ gençler oto bana 300 TL ye takacaklardi sade kisalara onlara bir ugramani tavsiye edebilirim

Çevrimdışı tolgalp

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2017, 17:58:46 »
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Çevrimdışı zutuf

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #4 : 31 Mart 2017, 15:44:04 »
İlk seriden 2012 model aracım var. 80 bin kilometrede ve hala biniyorum keyifle.

Orjinal ampullerden memnun değildim. Philips Extreme Vision alıp taktırdım. Orjinalden daha güçlü ve beyaz ışık oldu ama far ayarı bir türlü tutmadı. Işık huzmeleri simetrik görünmedi. Tam 1 sene sonra 2 hafta arayla ikisi de söndü.

Sonra Osram Nightbraker Unlimited taktım. Kesinlikle Philips'ten daha iyi huzmeleri vardı. Işı gücü de beni daha mutlu etti. Ancak bunlar da 1. sene sonunda söndü. Yüksek performanslı ampullerdeki genel handikap bu sanırım. Veya belki de benim aracımın elektrik sistemine uymadı. Ardından tekrar aynı Osram'lardan aldım ve yine 1. sene sonunda ikisi de söndü.

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle yukarıdakilerden daha ucuz olan Narva marka ampuller aldım. Kesinlikle Philips ve Osram'dan daha beyaz ışık veriyor. Hatta park lambalarım onun yanında sapsarı kaldı, biraz çirkin oldu. Aydınlatma gücü de daha iyi. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve hala bozulmadı.

İnşallah nazar edip bozmam ama bunlara birşey olursa kesinlikle yine aynı Narva'dan alacağım.

Benim halojen ampullerle olan tecrübem böyle...

Çevrimdışı ardametin1905gs

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2017, 09:04:20 »
Ben fardoktoru.com sitesinden aldım ilgili satıcı tavsiye ederim.