Gönderen Konu: Hangi Petrol Şirketi?  (Okunma sayısı 33884 defa)

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
Ynt: Hangi Petrol Şirketi?
« Yanıtla #25 : 30 Haziran 2009, 23:25:26 »
shellden alıyorum ama opet yada po'dan almak ısterdım şayet daha düzgün sahipleri olsaydı....
İ30 1.6 CRDI Style Plus - Vivid Mavi

Çevrimdışı Hasan Bengi

• i30 Profesörü
  • 26 TR 198
« Yanıtla #26 : 10 Temmuz 2009, 12:13:40 »
Shell'den başka yerden almıyorum.
Şehir dışında oldugum zaman Shell olmazsa ya BP'den yada OPET'ten alırım.

Fakat şehiriçinde oldugum zaman kesinlikle Shell'den başka yerden almam..

Eskişehir'deki Hallerin oradaki Shell çalışanlarıyla kanka oldum desem yeridir.
2 günde bir benzin almaya ugrarım. :)
Hyundai i30 1.6 CVVT Prime

xuye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 10 Temmuz 2009, 13:23:54 »
Dostum Eskişehir'deki Hallerin oradaki Shell'in kötü bir mazisi vardır ama, orası güven'in ve çalışanlardan kaynaklanan olumsuzluklar yaşanmıştı 10 yıl kadar önce. Şimdi shell denetimleriyle hizaya soktuysa bilmiyorum. Yinede temkinli ol derim. :'(

Shell'den başka yerden almıyorum.
Şehir dışında oldugum zaman Shell olmazsa ya BP'den yada OPET'ten alırım.

Fakat şehiriçinde oldugum zaman kesinlikle Shell'den başka yerden almam..

Eskişehir'deki Hallerin oradaki Shell çalışanlarıyla kanka oldum desem yeridir.
2 günde bir benzin almaya ugrarım. :)

Çevrimdışı mettush

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #28 : 13 Temmuz 2009, 01:07:02 »
evet bir arkadaşım opet den aldığınd a100 km mfazla yaptığını başka vir arkadaşım po dan aldığında 100km fazla yaptığını söyledi.

bende şimdiye kadar %90 shellden alıyordum. tatilde opetten almak durumunda kaldım. araç yüklü olmasına rağmen daha performanslı ve tüketimi daha düşük oldu.

Çevrimdışı lorenxxx

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #29 : 08 Eylül 2009, 22:06:16 »
benzin veya motorinde bişi diyemem ama lpg de OPET (AYgaz) kesinlikle şaşmayın tam kalite bi deneyin teşekkür edeceksiniz
2009 model mode benzin+lpg otomatik

Çevrimdışı permanganat26

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #30 : 06 Ekim 2009, 21:42:04 »
OPET'ten şaşmıyorum.
Üstelik kampanyası sayesinde de 2 tane birden cep telefonum oldu  ;D
i30 1.6 crdi 90 HP (beyaz)

Çevrimdışı omer

• i30 Üstadı
« Yanıtla #31 : 06 Ekim 2009, 21:44:55 »
euro dieselde PO lpg de aygaz diyorum :D lpg de milangazada iyi diyenler var fakat denemedim hic
12 i30 crdi elite manuel  , my sister' i30 1.6 cvvt mode otm +lpg rulez

Çevrimdışı orient

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #32 : 07 Ekim 2009, 08:48:10 »
önceki aracım lpg li idi aynen aygazı tek geçerim ama po dan uzun süre milangaz kullandım aygazdan aşağı kalır yanıda yoktu hani gerçi satış istasyonuna göre değişiyor tabi.
1.6 CRDI VGT 115 PS LACİVERT STYLE PLUS   *ANKARA*

Çevrimdışı znp_317

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #33 : 22 Ekim 2009, 18:12:50 »
shell den gtl  alıyoruzzz

Çevrimdışı Skyline

• i30 Profesörü
  • İstanbul - 37
« Yanıtla #34 : 27 Mart 2010, 11:17:43 »
Uzun zamandır bu konu hareket görmemiş. Önemli bir konu arkadaşlar. Tercihlerini belirtmenizi, varsa gerekçelerini de paylaşmanızı bekliyoruz.
Ateş Kırmızı - Style Plus CRDI Otomatik

Çevrimdışı ESTESTORE

• i30 Üstadı
  • ERSİN
« Yanıtla #35 : 27 Mart 2010, 11:23:35 »
Bende bir opet müşterisiyim ama aslında total ın yakıtı gerçekten çok kaliteli ve sizlere önerim dinlenmiş euro dizel yakıt almak hem araç için daha faydalı hemde tüketim olarak daha az yaktığını göreceksiniz opetlerde çok fazla sirkülasyon olduğu için bu arada istanbul için konuşuyorum dinlenmiş  mazot bulmak daha zor köşe bucak az çalışan istasyonlarda dinlenmiş mazot bulmak daha kolay
[/center
1-)2010 mode dizel otomatik
2-) 2012 elite dizel otomatik

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
« Yanıtla #36 : 27 Mart 2010, 11:25:41 »
Evet abi haklısın, ben de geçen gün Afşin abi'ye 97 oktan alsam herhangi bir sorun olur mu diye sormuştum, olmaz diyince gidip aldım.
Sonuç; arabanın rolantide çalışma sesi azaldı ve sarsıntısız çalışmaya başladı. Ben de bu sonuçtan sonra, son günlerde Shell V-Power 97 alıyorum. Yakıt tüketimi de biraz düştü sanki.

Bakalım Sapanca'ya giderken yine 97 alıcam yakıt durumu falan orada çıkar ortaya. :D

Ex

Çevrimdışı Mehmet

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #37 : 27 Mart 2010, 11:32:27 »
Ben arabayı aldım alalı sürekli shellden alıyorum yeri geliyor gtl yeri geliyor eurodizel ama hiç bir sıkıntı yaşamadım benzinli i30'muza fuelsave alıyoruz ben şehir içinde bi ekonomi görmedim benzinlide ama bide uzun yolda denemek lazım depo temizliğine ve pompalardaki filtrelerin temizliğine büyük özen gösterdiklerini biliyorum.

Çevrimdışı mucize

• i30 Üstadı
« Yanıtla #38 : 29 Mart 2010, 09:50:44 »
son 4 ayda hemen hemen tüm istasyonlardan yakıt aldım. burda bu kadar profosyonel varken bana laf söylemek düşmez gerçi..
*shellden bir kaç sefer aldım, özellikle gtl baya farklı (iyi anlamda) gibi
*PO (reklamlardan snra) aracın devri çabuk düşüyor gibi..
*opetten bişey anlamadım ama sürekli müşterisi olursanız müşteri koruma programı ileriki dönemde işe yarar gibi..
*totalden aldığımda yakıt tüketimim artıyor gibi..
*BPden de son 3 haftadır yakıt alıyorum. düşük devirde bile baya iyi gibi.. (cardfinans kampanyası var zaten %10 kardayım her haukarda :D )

herhangi birinde kampanya olmazsa ya shellden alırım ya BPden..
herkes deli olduğumu düşünse de ben akıllı olacağım

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
« Yanıtla #39 : 29 Mart 2010, 11:09:07 »
Sürekli opetten alıyorum.
Nedenine gelince, birincisi, istasyon ve markalar arasında çamaşır deterjanları arasındaki fark ne kadarsa o kadar fark olduğuna inanıyorum,
ikincisi, opetin marketleri ve çalışanları konusundaki titizliği. Şimdiye kadar hoşgeldiniz & güle güle demeyen, hangi yakıttan ne kadar istedğimi sormadan pompaya el atmayan görevliye rastlamadım nerdeyse.
Ayrıca tuvaletlerinin temizliği de gayet iyi. Özellikle şehir içinde opetten başka yere girmiyorum diyebilirim. Yakınlarımda iki tane Shell var, birinden bir kez alma hatasına düştüm bir daha o yolu kullanmıyorum, diğerine ise iki kez girmeye niyetlendim, etrafa ve istasyona bakınca aracıma kıyamadım devam ettim. Ayrıca Opetlerde opet kart olsun maximum olsun elle tutulur kampanyalar çok sıklıkla denk geliyor bu da cabası.
Ra_Messu

Çevrimdışı ESTESTORE

• i30 Üstadı
  • ERSİN
« Yanıtla #40 : 29 Mart 2010, 12:36:19 »
evet opet kart ın avantajları gerçekten çok iyi zaten temiz tuvalet kampanyasıyla marka olmaya başlayan opet imüdavimlerindnim gerçekten de türkiyenin her yerinde en iyi ve en temiz mola verilecek istasyonlardır.
[/center
1-)2010 mode dizel otomatik
2-) 2012 elite dizel otomatik

Çevrimdışı Mehmet

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #41 : 29 Mart 2010, 13:19:38 »
Ra_Messu arkadaşım shell istasyonundan memlun kalmadığın an shell hakla ilişkiler bölümüne mail atman yeterli telefondan arayıp özür dilerler ve o istasyonu kapatmaya kadar giderler sonuçta parayla bir hizmet alıyorsun ki akaryakıt fiyatlarından asılan yüzler bari güler yüzlü bi pompacı arkadaşla biraz değişsin istersin ne yazıkkı bir çalışan markanın değerini ve kişisel görüşleri çok büyük etkiliyor buna önem veren istasyon sahipleri zaten bunun meyvesini alıyorlar.

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
« Yanıtla #42 : 29 Mart 2010, 13:36:30 »
Ra_Messu arkadaşım shell istasyonundan memlun kalmadığın an shell hakla ilişkiler bölümüne mail atman yeterli telefondan arayıp özür dilerler ve o istasyonu kapatmaya kadar giderler sonuçta parayla bir hizmet alıyorsun ki akaryakıt fiyatlarından asılan yüzler bari güler yüzlü bi pompacı arkadaşla biraz değişsin istersin ne yazıkkı bir çalışan markanın değerini ve kişisel görüşleri çok büyük etkiliyor buna önem veren istasyon sahipleri zaten bunun meyvesini alıyorlar.

hiç gizlemem Küçükköy shellde oldu beni shell markasından soğutan olay, adamın beni bir dövmediği kaldı. Bir gün tekrar Shell'e girersem ve kötü bir olayla karşılaşırsam dediğini kesinlikle yaparım ama üstünden bu kadar zaman geçmişken yapmam doğru olmaz, belki de adamlar düzelttiler kendilerini şimdiye kadar ama ben gene de uzak duruyorum shellden.
Ra_Messu

Çevrimdışı halit

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #43 : 31 Mart 2010, 16:03:09 »
arkadaşlar benzin için tercihniz ne yönde 95 mi 97 mi hangisinitercih ediyorsunuz
2008 style benzinli otomatik - vivid mavi
1976 / istanbul
http://i43.tinypic.com/9zlf00.jpg

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #44 : 31 Mart 2010, 16:47:08 »
97 kullanıyorum artık. :D

Ex

Çevrimdışı halit

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #45 : 01 Nisan 2010, 07:26:31 »
97 kullanıyorum artık. :D

burak önceden 95 oktanmı kullanıyordun. artık 97 demişsin aralarında performans ve ekonomi farkı varmı.
2008 style benzinli otomatik - vivid mavi
1976 / istanbul
http://i43.tinypic.com/9zlf00.jpg

Çevrimdışı cemcam

• i30 Müdavimi
  • Cem- 43
« Yanıtla #46 : 01 Nisan 2010, 11:30:45 »
1.4 Benzinli arabam için 95 oktan kurşunsuz kullanıyorum..OPET 'ten alıyorum..
Acaba 97 oktan alsam yakıt ve performansta değişklik olurmu?
1.4 CVVT TEAM KRİSTAL BEYAZI-2009
                 İSTANBUL

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #47 : 01 Nisan 2010, 12:03:49 »
Evet önceden 95 alıyordum artık 97 kullanıyorum. Fark olarak, 97 oktanda motor sesi azaldı biraz, rölanti düşünce sarsıntı olmuyor. 100 km hızdan sonra ara hızlanmalarda sanki biraz daha iyi. Yakıt tüketimine gelince sanırım biraz daha az yakıyor ama 97 pahalı olduğu için aynı hesaba geliyor.

Ex

Çevrimdışı Skyline

• i30 Profesörü
  • İstanbul - 37
« Yanıtla #48 : 02 Nisan 2010, 16:05:15 »
Benzin kalitemiz düşük olduğundan aldığınız 95 oktan benzinlerin gerçekten 95 oktan olduğu biraz şüpheli. Bu nedenle 97 oktan kullanmanızda fayda var.
Ateş Kırmızı - Style Plus CRDI Otomatik

Çevrimdışı ocelik002

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #49 : 04 Nisan 2010, 01:00:19 »
97 oktanın hissedilecek kadar farkı varmıydı? ben bir kaç kez denedim pek bir fark göremedim

Hyundai i30 CRDI 90 PS Metalik Açık Gri