Gönderen Konu: Yeni i30 sahipleri için yararlı bilgiler  (Okunma sayısı 114370 defa)

Çevrimdışı ikon

• i30 Sürücüsü
  • **
Ynt: Yeni i30 sahipleri için yararlı bilgiler
« Yanıtla #125 : 27 Mayıs 2010, 07:32:47 »
koreliler belki aynı burada yazılanlar gibi düşünmüşler ve 2010 modellerde kaldırmışlar galiba bu gereksiz özelliği :)
i30 1.6 crdi mode sr

Çevrimdışı SemperFi

• i30 Üstadı
« Yanıtla #126 : 27 Mayıs 2010, 08:46:26 »
Arkadaslar genel olarak yorum yapmak istiyorum.Normalde duzenli lastik basinclari,yag kontrolu ve benzeri kontroller yapildigi takdirde bence aracda bu sensorun yoklugu cok buyuk bir olay degil.Mesela kullandigim tum araclarda cam suyu ve vb gibi  gunluk,haftalik veya aylik sekilde kontrol edilmesi gerekenleri kendim yaparim ve hicde yoklugunu hissetmedim.Olsa fena mi olurdu sorusuna hayir ama yok oldugu icin buyuk bir eksiklik degil bence!!!
İnsanda güzel olan yüzdür, yüzde güzel olan gözdür ama insanı insan yapan
ağızdan çıkan sözdür.......

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
« Yanıtla #127 : 27 Mayıs 2010, 23:57:05 »
Arkadaslar genel olarak yorum yapmak istiyorum.Normalde duzenli lastik basinclari,yag kontrolu ve benzeri kontroller yapildigi takdirde bence aracda bu sensorun yoklugu cok buyuk bir olay degil.Mesela kullandigim tum araclarda cam suyu ve vb gibi  gunluk,haftalik veya aylik sekilde kontrol edilmesi gerekenleri kendim yaparim ve hicde yoklugunu hissetmedim.Olsa fena mi olurdu sorusuna hayir ama yok oldugu icin buyuk bir eksiklik degil bence!!!

Kesinlikle, ama olunca da hayır demeyiz=)
Ra_Messu

Çevrimdışı ikon

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #128 : 16 Haziran 2010, 09:09:38 »
arkadaşlar ön far yükseklik ayarınız kaç'ta? ben genellikle en yüksekte(sanırım 0 oluyor),bazende seviye 1'de kullanıyorum.diğer seviyelerde far ışığı fazla ileriye göstermiyor,ışık aracın hemen önüne düşüyor.tabi bu dediklerim kısa'lar için.
sizde durum nasıl,?
i30 1.6 crdi mode sr

Çevrimdışı Afşin

• i30 Master
« Yanıtla #129 : 16 Haziran 2010, 11:54:33 »
Far yükseklik ayarı, eğer bagajınızda yük varsa veya 5 yolcu seyahat ederken aracın arkasının çökmesinden dolayı yukarıya bakan farları aşağıya indirmek içindir.

Eğer indirmezseniz önünüzdeki ve karşıdan gelen sürücüleri son derece rahatsız edebilir.

Normal konumu 0 olacak, bagajdaki ve  araçtaki yüke göre 1-2-3 ayarlanabilir.

Çevrimdışı praetor

• i30 Sürücüsü
  • **
    • Savunma ve Strateji
« Yanıtla #130 : 16 Haziran 2010, 14:22:08 »
Afşin bende hem yeni hem eski modellerin pdf brı-oşürleri mevcut acaba siteye yüklemenin bir yolu var mı?
Hyundai i30 1.6 CRDi Style Plus - LacivertSATILDI
Hyundai i30 1.6 CRDi Style Plus Otm. - Metalik Gri

Çevrimdışı Kursad

• i30 Müdavimi
  • Hayatımın renkleri Sarı-Laci
« Yanıtla #132 : 16 Haziran 2010, 15:10:39 »
Afşin bende hem yeni hem eski modellerin pdf brı-oşürleri mevcut acaba siteye yüklemenin bir yolu var mı?

Msn adresim kursad.isiklilar@gmail.com eğer siteye birşey yüklemekde sıkıntı çekiyorsanız bana yollayın rapidshare'ye yada sayfalar az ise jpeg olarak yükleyebilirim.
2008 Model // I30 Mavi (Vivid) // CRDI  // Manuel

Çevrimdışı praetor

• i30 Sürücüsü
  • **
    • Savunma ve Strateji
« Yanıtla #133 : 17 Haziran 2010, 13:37:29 »
jpeg e çeviren bir programım var eğer çevirip yükleyemez isem sana gönderirim kursad

Çevrimdışı ikon

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #134 : 17 Haziran 2010, 16:40:20 »
aracınızı güneşten korumak için ne yapıyorsunuz arkadaşlar,branda gibi ürünlerden kullanan varmı?brandayı önerende var,güneşin etkisini daha fazlalaştırıyor,aracı çiziyor diye önermeyende var.siz ne düşünüyorsunuz?
i30 1.6 crdi mode sr

Çevrimdışı Afşin

• i30 Master
« Yanıtla #136 : 17 Haziran 2010, 17:38:53 »
valla benim araba 3 yaşında, branda hayatımda kullanmadım hiç kapalı garaja da sokmadım
boya koruma yaptırıyorum.
hala pırıl pırıl görenler biliyor, ben gerek duymuyorum brandaya.
aracınızı güneşten korumak için ne yapıyorsunuz arkadaşlar,branda gibi ürünlerden kullanan varmı?brandayı önerende var,güneşin etkisini daha fazlalaştırıyor,aracı çiziyor diye önermeyende var.siz ne düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı Kursad

• i30 Müdavimi
  • Hayatımın renkleri Sarı-Laci
« Yanıtla #137 : 17 Haziran 2010, 19:03:56 »
praetor arkadasımızın bana gönderdiği 2 adet adobe reader tabanlı dosyayı rarlayıp  Rapidshare'e upload ettim dileyen indirebilir
http://rapidshare.com/files/400092239/Desktop.rar.html

Virüs taramasından geçmişdir.

2008 Model // I30 Mavi (Vivid) // CRDI  // Manuel

Çevrimdışı praetor

• i30 Sürücüsü
  • **
    • Savunma ve Strateji
« Yanıtla #138 : 18 Haziran 2010, 12:35:46 »
Teşekkürler Kursad.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2010, 12:36:12 Gönderen: praetor »

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #139 : 11 Temmuz 2010, 09:59:50 »
Ben arabanın önce sorunsuz bir motoru olup olmadığına; sonra yine temel koruma olarak abs'ye ve hava yastığı sisteminin nasil olduguna bakiyorum. İc konfor; koltuklar, ses yalıtımı, virajlarda tutunmasi da diger hususlar. E tatmin edici fiyat ve servis bir o kadar önemli. Yüksek tork veren bir dizel motor vazgecilmezimmis. Bunlara bakinca tek bir araç beni mutlu etti. O da i30. Silecek bilmemnesi, ya da aracin mensei falan hic önemli degil. Cok ciddiyim su an bakamayacagim ve satmadan kullansam verilecek bir ferrari de olsa porcshe de olsa istemem. Fevkalade asigim ben bu araca yahu. E param ancak model olarak team crdi'ye yetti onu aldim. Acikcasi 3 4 sene sonra bir jant degisikligi disinda donanim degistirmem.  zevk meselesi tabi ama  konsol boyatmayi gerekli görmüyorum. Bilmedigim icin soruyorum acaba aracta yag sensörü var mi? Hayir benim astra saolsun yag eksiltirdi o yüzden adamlar koymuslardi herhalde. Bunda öyle kronik bir sorun yok diye duydum. Dolayisiyla o tip bir sorunu olmayan aracta yag azaldi uyarisi da gereksiz :)

“If everything isn't black and white, I say, ''Why the hell not?''” John Wayne ** BJK **
HYUNDAI i30 ELITE CRDI 128PS 2013 - GRİ - İstanbul
HYUNDAI i30 TEAM CRDI 90PS 2010 - SİYAH - İstanbul
"Atatürk seni sevmek bir ibadettir." - Celal BAYAR, Türkiye Cumhuriyeti III. Cumhurbaşkanı

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
« Yanıtla #140 : 01 Ağustos 2010, 00:12:56 »
Hocam yağ seviyesi için bir ibre yok ama ne olur olmaz siz yinede ayda 1 kontrol edin yag seviyenizi...

Genellikle olmuyor hiçbir araçda olmayacak diye birşey olmaz :) Tedbiri elden bırakmamak lazım :)
İ30 1.6 CRDI Style Plus - Vivid Mavi

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #141 : 03 Ağustos 2010, 10:37:57 »
Bir forumda rastlamıştım; brandanın boyanın havayla temasını azalttığı, kapalı ve sıcak ortam oluşturup boyanın yapısında bozulmalara neden olduğu yazılıydı. Bilmem öyle bilmem değil, ailemin vakti zamanında 0 aldığı bir aracın üzerine hep branda örtülürdü ve o aracın boyası zamanla sanki biraz değişmiş gibiydi.
Bence garaj en iyisi. Ama benim de bir kapalı garajım yok. Ayrıca kapalı garajın nem oranı vs.. de önemli olabilir. Doğru düzegün bir kapalı garaj yoksa; mümkün mertebe gölge yerler bulmak gerek. Ancak her ağacın altına park etmemek de gerekiyor. Feci sonuçlar oluşabiliyor ağaçtan dökülen türlü şeylerden. Binalar da her zaman güvenli değil. İnanın başına gelenler olmuştur, aşağı arabanın üzerine doğru bakmadan yanık izmarit atan dahi oluyor. Vallahi ben güneşliği örterim, öyle aman boyası sıyrıldı falanla da ilgilenmemeye bakarım. Ne yapacaksınız? Olan oluyor zaten. Onu da tasa mı edeyim. En kötü olasılık kasko var. Değer düşer müşer. Çek fotoğrafı olsun bitsin. İnanan alsın inanmayan almasın 2. elde. Aman yahu hayat gelip geçiyor.  Ben yaşlanıyorum. Yerim arabanın boyasını.   ;D

“If everything isn't black and white, I say, ''Why the hell not?''” John Wayne ** BJK **
HYUNDAI i30 ELITE CRDI 128PS 2013 - GRİ - İstanbul
HYUNDAI i30 TEAM CRDI 90PS 2010 - SİYAH - İstanbul
"Atatürk seni sevmek bir ibadettir." - Celal BAYAR, Türkiye Cumhuriyeti III. Cumhurbaşkanı

Çevrimdışı akyuznet

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #142 : 03 Ağustos 2010, 10:48:55 »
Bence agac altı vs.. den ziyade arabayı cocuklardan uzak tutmak gerekli. Cocuklar bisikleti arabaya carparak  30 cm uzunlugunda  derinden bir cizik yapabilir, on kaputta veya ustunde bir cukur olusturabilir, arabnın bir ucundan diger ucuna komple bir cizik olusturabilir vs... 
i30 cw 1.6 crdi team otom. | Aracımda, dünyadaki en çok vergi alınan en pahalı benzinini kullanıyorum.

Çevrimdışı bourne_

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #143 : 03 Ağustos 2010, 11:01:59 »
çocuklar ve öküzlerden arkadaşlar.
bkz:öküz(aracınızın yanındaki araçların sahipleri.kendileri kapıları öküz gibi açarlar ve büyük çiziklere boya hasarlarına sebep  olurlar.O yüzden park ederken mümkün oldukça yandaki araçlarla mesafe olacak şekilde park etmekte fayda var)

Çevrimdışı orient

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #144 : 03 Ağustos 2010, 11:21:29 »

kullandığınız branda kumaşı önemli eğer sentetik bir kumaştan ise daha doğrusu hava akımını ve nemli ortamı hapsedip içeride yoğunluk oluşturacak bir malzeme ise branda altında sıcaklığın veya nemin yoğunluğu daha fazla artıp yarardan çok zararı olur. ama hava akımını kesmeyecek bir pamuklu veya daha değişik bir kumaş ise zararı olacağını hiç sanmıyorum çünkü ben yıllardır kumaş branda kullanıyorum bir zararını görmedim.yeter ki branda altındaki nem ve hava yoğunluğunu kesmeyerek nefes alabileceği (hava akımını sağlayacak) bir malzemeden olsun.kuş pisliği, ağaç reçineleri vb gibi bir çok olumsuzluktan da daha az etkilenirsiniz. ;D
1.6 CRDI VGT 115 PS LACİVERT STYLE PLUS   *ANKARA*

Çevrimdışı özer

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #145 : 27 Ağustos 2010, 13:12:16 »
bütün yorumları fırsatım olmadığı için okuyamadım. araba alarmlı olduğu halde, alarmlı olduğunu belirten yanıp sönen bir ışık göremedim. acaba bütün i30 lar öylemi?

Çevrimdışı ikon

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #146 : 27 Ağustos 2010, 14:18:54 »
Bütün i30'lar ve sanırım bütün yeni modellerde durum böyle,artık alarmsız yeni araba çıkmadığını bilmeyen hırsız yoktur ;)
i30 1.6 crdi mode sr

Çevrimdışı özer

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #147 : 27 Ağustos 2010, 15:36:50 »
Bütün i30'lar ve sanırım bütün yeni modellerde durum böyle,artık alarmsız yeni araba çıkmadığını bilmeyen hırsız yoktur ;)

Teşekkürler
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2010, 15:37:55 Gönderen: özer »

Çevrimdışı ikon

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #148 : 20 Eylül 2010, 14:02:36 »
arkadaşlar sunroof  bakımı diye dikkat edeceğimiz birşey varmı?bazen benim sunroof açılıp kapanırken gacırdıyor,bazen ses yapmıyor.8-9 ay boyuncada kontrol amaçlı hiçbirşey yapmadım,önemsemedim.
i30 1.6 crdi mode sr