Gönderen Konu: AUTOCAR Dergisindeyiz  (Okunma sayısı 36664 defa)

Çevrimdışı mkelleci

• i30 Yolcusu
  • *
Ynt: AUTOCAR Dergisindeyiz
« Yanıtla #25 : 03 Nisan 2010, 01:32:13 »
Bu aksam dergiyi alınca gördüm bende acaba kimse görmemiş olabilir mi diye su saatte eve gelip yatmak yerine bilgisayarı açtım ama heycanım boşaymış :)
Bu arada bir süredir araba alma serüvenimden dolayı forumu takip ediyorum. Sonucta megane hb kısmet oldu ama hala deri doseme, koltuk ısıtma gibi şeyler aklımın bir köşesinde. i30un direğinden döndüm denilebilir ama sanki kendimi bir i30 sahibi gibi hissediyorum. Ve gördüğüm kadarıyla renault olsun megane olsun böyle bir aktif olusum yok o yüzden çok üzülüyorum. Sizin gerçekleştirdiğiniz aktiviteleri takip ettikçede imrenmeye devam edeceğim. Sanırım tek çarem bir tanıdığıma i30 aldırtarak aktivitelere katılmak :)

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
« Yanıtla #26 : 03 Nisan 2010, 01:41:30 »
Yoo önemli olan gönüller bir olsun sizi mutlaka bekleriz bluşumalara. :)
Aracınız hayırlı olsun. Bu ara Megane III mü acaba.

Ex

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
« Yanıtla #27 : 03 Nisan 2010, 01:50:02 »
Arkadaşlar Autocar dergisinde çıkan haberimiz  7 martta yapmış olduğumuz abant gezisi ile alakalı :)

Yapılan bu sapanca gezisi ile ilgili bir haber şuan için çıkmadı. Çıkar mı o da süpriz olsun :)
İ30 1.6 CRDI Style Plus - Vivid Mavi

Çevrimdışı mkelleci

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #29 : 03 Nisan 2010, 01:57:59 »
Yoo önemli olan gönüller bir olsun sizi mutlaka bekleriz bluşumalara. :)
Aracınız hayırlı olsun. Bu ara Megane III mü acaba.
Evet megane III HB 1.5 dCi dinamik, ekstradan bi xenon (p paket), sunroof ve navigasyon var. Kasasının yeni olması ve bu özelliklerden dolayı tercih ettim sanırım. Bu arada parayı bayıldık ama araba daha yok ortada :)

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
« Yanıtla #31 : 03 Nisan 2010, 02:06:05 »
Benimde hala umudum var :D  Bu arada plazalarda da İ30 var  ::) ::) ::)  Hemen teslim  8)

Çevrimdışı mkelleci

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #32 : 03 Nisan 2010, 02:08:56 »
iki üç arkadaş parayı verdiği halde arabayı alamadığı için megane dan i30 a döndü.

benim hala umudum var :)

Hocam öyle birşey olursa gerçekten şaşırmam, parayı verdik ettik hala sağda solda gördüğüm i30ları inceliyorum :) Belkide Skyline benim için ilk beyaz i30 sordugunda ellerinde olsaydı iş bitmişti. Kısmet işi gerçekten birazda araba olayı. Araba alma olayım kız isteme olayımız ile aynı zamana denk geldi. Ona kıyasla araba almak daha stresli işmiş gerçekten :)

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
« Yanıtla #34 : 03 Nisan 2010, 02:20:58 »
Olmadı boyatırız bir tanesini beyaza :D Gelinlik kız gibi olur valla :D :D

Çevrimdışı Hasan Bengi

• i30 Profesörü
  • 26 TR 198
« Yanıtla #35 : 03 Nisan 2010, 13:52:22 »
iki üç arkadaş parayı verdiği halde arabayı alamadığı için megane dan i30 a döndü.

benim hala umudum var :)

Mesela ben :)

41.560 TL verdim 10 gün bekledim bana satmamışlardı.
Sonra gittim 33.000 TL'ye full İ30 aldım. 8.560 TL cebimde kaldı :)

Megane III TR'ye geleli Nisan 23'te tam 1 sene olacak.
1 sene boyunca gördüğüm Megane III en fazla 7-8'dir.
Üstelik şehir şehir gezdiğim halde. İstanbul'a gittim yok, Eskişehir'de yok. Bursa'da yok, Manisa'da yok. Ankara'da yok. İzmir'de yok. Hiçbir şehirde fazla fazla göremedim.

Megane III'ten sonra TR'ye gelen Chevrolet Cruze bile şu an piyasada çokça var.

Bu araç neden satılmadı?
Yoksa stokları mı yok?
Yada satmıyorlar mı bana yaptıkları gibi?
Kronik arızaları mı var?
Tutulmadı mı?
Fiyat politakaları yüzünden mı rağbet görmüyor?
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2010, 13:55:42 Gönderen: Hasan Bengi »
Hyundai i30 1.6 CVVT Prime

Çevrimdışı okandeligoz

• i30 Sürücüsü
  • **
  • CRDI MODE OTM.
« Yanıtla #36 : 03 Nisan 2010, 15:11:34 »
Önceki arabam Megane II HB di. Arabayı değiştireceğim zaman oldukça indirimli Megane III alma şansım olduğu halde tercih sebebi olarak kullanmadım.
Megane dan Megane II ye geçiş sadece renault için değil tüm piyasada devrim gibi bir hareket olmuştu.Bunun semerisinide satış rakamları olarak da gördüler. Ancak Megane III için aynı şeyi söylemek zor. Çünkü artık aynı konsept ve tarzda değişik seçeneklerde çok alternatifi var. Ben ilk bir sene çok çektim. Allahı var servisler çok iyiydi hiç problem çıkartmadılar.Ama piyasaya çıkalı bir sene oldu ortada Megane III yok.
Bana göre  iyi otomobil firması arabasına güvenen firmadır.Bunun sonucu olarak 5 yıl garantiyi sadece Hyundai veriyor ki Renault daha yeni garanti süresini 3 e çıkardı.
Her neyse dostuma hayırlı olsun kazasız belasız kullansın.

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #37 : 03 Nisan 2010, 15:28:42 »
Megane 3 Coupe Dizel, 6 ileri manuel, Sunroof, Bodykit, Navigasyon, Deri Koltuk (varmıydı tam hatırlamıyorum) 47.000 TL fiyat verdiler bana. Bence oldukça uygundu bu donanıma göre. Ayrıca servisleri gerçekten çok iyi. Ben Hyundai ile gitmeme rağmen arabamı doğru düzgün bir yere parkedip içine parfüm asmışlardı. Kapıda karşılayıp arabama kadar da eşlik ettiler giderken. Ben çok memnun kaldım. Coupe'sinin turuncu rengi ve bodykit'li modeli çok hoşuma gitti dizel olması da ekstra iyi, sadece hız göstergesinin dijital olması beni biraz itti. Ama fiyatına göre oldukça iyi bence Coupe olanı.

Ex

Çevrimdışı Hasan Bengi

• i30 Profesörü
  • 26 TR 198
« Yanıtla #38 : 03 Nisan 2010, 16:52:23 »
Evet Coupe olanı mükemmel bir araç sınıfına göre.
Hele ki gün batımı rengi. Fotoğraflarda gördüğüm zaman hep peeeeh derim.

Şu anda bu fiyata araba alacak olsam ilk tercihim Coupe olurdu.

Burak sana katılıyorum; Renault'un servisleri fazlasıyla iyi. Adamlar bu işe önem veriyorlar. Servis adlı konuda bahsetmiştim Renault servislerinden ve memnuniyetimi dile getirmiştim. Servise ne zaman gitsem 2 gün sonra arıyorlardı, servisimizde herhangi olumsuz birşey oldu mu mennun kaldınız mı şikayetçi olduğunuz birisi var mı diye... Çok önemli şeyler bunlar.

Ne olursa olsun ben i30'umdan sonuna kadar mennunum :)
En az bi 2 sene binerim.
Hyundai i30 1.6 CVVT Prime

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #39 : 03 Nisan 2010, 16:59:42 »
Beni de Renault müşterisi olmamama rağmen arayıp mail adresimi istediler, kampanyalardan haberdar etmek içinmiş. Ayrıca istediğim aracı uygun olduğum bir gün belirtip test edebiliyormuşum. Açık söylemek gerekirse bu ortamdan kopmamak için arabayı satmayı düşünmem, fakat Coupe'nin şık duruşu ve servislerinin bunca ilgisi beni çekmiyor değil. :D

Keşke Veloster daha erken ve uygun fiyatla gelse de biz de ondan alıp Autocar'a i30 & Veloster Club olarak çıkabilsek. ;D

Ex

Çevrimdışı mkelleci

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #40 : 04 Nisan 2010, 20:47:38 »
Coupe'nin gorunusu gercekten cok cekici ama 2 kapılı bir araç 2 yıl kullandım cok zor oluyor, o yüzden birdaha düşünmüyorum. Benim hb 44.500 ye geliyor trafik sigortası dahil, bahsettiğiniz özelliklerde. Deri hariç birtek opsiyonel olarakta yok malesef. Yerli yapılanlar için çok söylentiler var ama kullanıp göreceğiz gerçek mi değil mi.

Megane 3 Coupe Dizel, 6 ileri manuel, Sunroof, Bodykit, Navigasyon, Deri Koltuk (varmıydı tam hatırlamıyorum) 47.000 TL fiyat verdiler bana. Bence oldukça uygundu bu donanıma göre. Ayrıca servisleri gerçekten çok iyi. Ben Hyundai ile gitmeme rağmen arabamı doğru düzgün bir yere parkedip içine parfüm asmışlardı. Kapıda karşılayıp arabama kadar da eşlik ettiler giderken. Ben çok memnun kaldım. Coupe'sinin turuncu rengi ve bodykit'li modeli çok hoşuma gitti dizel olması da ekstra iyi, sadece hız göstergesinin dijital olması beni biraz itti. Ama fiyatına göre oldukça iyi bence Coupe olanı.

Çevrimdışı Alican

• Hukuki İşler Sorumlusu
  • i30 Profesörü
  • İstanbul
« Yanıtla #41 : 05 Nisan 2010, 00:04:17 »
Hocam ne söylentisi var? Yerli üretimlerle alakalı?

Çevrimdışı mkelleci

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #43 : 05 Nisan 2010, 07:26:58 »

İşciliğin daa kötü oldugu ve bu yüzden ileride problemler yaşanacağı ve türevi söylentiler. Aracın içime sinmeyen tarafıda bu zaten.

Çevrimdışı fktanik

• i30 Üstadı
  • Faruk
« Yanıtla #44 : 05 Nisan 2010, 21:07:10 »

İşciliğin daa kötü oldugu ve bu yüzden ileride problemler yaşanacağı ve türevi söylentiler. Aracın içime sinmeyen tarafıda bu zaten.

Bugün gidip en full olan Megane'ı inceledim. 49000 TL dedi. Adama kendi arabamdaki özellikleri sayınca koca bayideki adam " abi arabanı değiştirmene asla değmez " dedi. Yani benimde içime sinmedi ve o kadar para verilmez(Bence). İki çeşit dizel varmış, pahalı olan 105 beygir. Bizimkiler baştan 1-0 öne geçiyor. 49000 TL'lik i30 yapsalardı herhalde denizde karada havada giderdi.
Arabamı seviyorum.  ;)
Ex 2009 I30 CRDI STYLE
Ex 2007 GETZ CRDI KLM, SR, 4 HY, ABS
2011 ERA CRDI KLM, 2 HY, ABS, ESP

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
« Yanıtla #45 : 05 Nisan 2010, 21:14:05 »

Bugün gidip en full olan Megane'ı inceledim. 49000 TL dedi. Adama kendi arabamdaki özellikleri sayınca koca bayideki adam " abi arabanı değiştirmene asla değmez " dedi. Yani benimde içime sinmedi ve o kadar para verilmez(Bence). İki çeşit dizel varmış, pahalı olan 105 beygir. Bizimkiler baştan 1-0 öne geçiyor. 49000 TL'lik i30 yapsalardı herhalde denizde karada havada giderdi.
Arabamı seviyorum.  ;)

o zaman işte suratım bu hali alıyor hep

;D ;D
Ra_Messu

Çevrimdışı Görkem

• i30 Master
  • Değerlerimize sahip çıkalım...
« Yanıtla #46 : 05 Nisan 2010, 21:21:17 »
o zaman işte suratım bu hali alıyor hep

;D ;D

Gece gece kaşınıyorsun ama cevap vermeyeceğim  :D
Dün led stop başlığını patlattık zaten , ona dönmesin  ;D
SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP SU , BİR KAP YEMEK BIRAKIN.ONLARIN HAYATINDA BİR FARK YARATIN

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
« Yanıtla #47 : 05 Nisan 2010, 21:27:32 »

Gece gece kaşınıyorsun ama cevap vermeyeceğim  :D
Dün led stop başlığını patlattık zaten , ona dönmesin  ;D

abi ben bişey yapmıyorum bak ;D
Ra_Messu

Çevrimdışı The Mentalist

• Kıdemli Katılımcı Üye
  • i30 Profesörü
  • DOSTLUK İKİ FARKLI BEDENDE AYNI RUHU PAYLAŞMAKTIR
« Yanıtla #48 : 05 Nisan 2010, 21:35:08 »
alooo ben burdayım kim nereyi patlattı biri patlatacaksa o ben olmalıyım
zaten geçen alpercandan fırça yedik olmuyo ama hep suçu bana yıkıyonuz :)
(2008 İ30 select manuel lacivert 115 ps 90.000 km de SATILDI )
2013 i30 STYLE MANUEL CRDİ 128 PS BEYAZ / ÇEKMEKÖY / İSTANBUL

Çevrimdışı Görkem

• i30 Master
  • Değerlerimize sahip çıkalım...
« Yanıtla #49 : 05 Nisan 2010, 21:39:30 »
alooo ben burdayım kim nereyi patlattı biri patlatacaksa o ben olmalıyım
zaten geçen alpercandan fırça yedik olmuyo ama hep suçu bana yıkıyonuz :)

aman abi , patlayıcı maddelerden uzak duruyoruz biz , o iş prof.lara bıraktık  :D
Arabam gibi bende sevmem fırçayı suyu sabunu , o yüzden senide başka başlığa transfer edelim , ahaliyi ve başlığı boş yere işgal etmeyelim.Bu gidişle sonumuz işgalci kuvvetler gibi olacak  ;D
SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP SU , BİR KAP YEMEK BIRAKIN.ONLARIN HAYATINDA BİR FARK YARATIN