Gönderen Konu: Sehir icinde emniyet kemeri takıyor musunuz?  (Okunma sayısı 67434 defa)

Çevrimdışı akyuznet

• i30 Müdavimi
Sehir icinde emniyet kemeri takıyor musunuz?
« : 03 Nisan 2010, 23:33:11 »
Merhaba,

Gecen hafta bir arbanın aniden onume cıkması ile her sartta emniyet kemeri takmaya karar verdim.
Sehir icinde emniyet kemeri takma konusunda fikirlerinizi merak ediyorum.
i30 cw 1.6 crdi team otom. | Aracımda, dünyadaki en çok vergi alınan en pahalı benzinini kullanıyorum.

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
Ynt: Sehir icinde emniyet kemeri takıyor musunuz?
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2010, 23:38:01 »
Tarla yoluna bile girecek olsam arabaya binince ilk yaptığım kemerimi takmak olur. Hatta şehirlerarası otobüste bile takıyorum. Kemer ve sürekli far açma konusunda çok hassasım. Herkese tavisyem aracınıza binince kemerinizi takıp farlarınızı açınız. Bu her zaman size kazandırır.

Bir dönem bolca görürdük bu yazıları;
"Emniyet Kemerinizi Takın, Hayata Bağlanın" ;)

Ex

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2010, 23:47:54 »
Tarla yoluna bile girecek olsam arabaya binince ilk yaptığım kemerimi takmak olur. Hatta şehirlerarası otobüste bile takıyorum. Kemer ve sürekli far açma konusunda çok hassasım. Herkese tavisyem aracınıza binince kemerinizi takıp farlarınızı açınız. Bu her zaman size kazandırır.

Bir dönem bolca görürdük bu yazıları;
"Emniyet Kemerinizi Takın, Hayata Bağlanın" ;)

güneşin tepede olduğu zamanlarda farı açtığım zaman bilgi, radyo ve klima ekranlarının hiçbirisi görülmüyor ne yazık ki,
ama iyi ki Auto konumu var, yoksa geceleri açmayı unutuyorum 8)
Ra_Messu

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2010, 23:49:26 »
Hiç affetmem hep açarım. ;D

Ex

Çevrimdışı ocelik002

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2010, 00:43:51 »
Emniyet kemeri alışkanlığı öten kemerlerden sonra bende oluştu artık ötmeyen arabaya bile binsem takıyorum kemerimi

Hyundai i30 CRDI 90 PS Metalik Açık Gri

Çevrimdışı Hasan Bengi

• i30 Profesörü
  • 26 TR 198
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2010, 06:46:19 »
Şu video herşeyi açıklıyor.
Kimin projesiyse helal olsun müthiş düşünülmüş.

Bence son yıllardaki en iyi reklam..

"Emniyet kemeri hayata bağlar"

EMNİYET KEMERİ.mp4
Hyundai i30 1.6 CVVT Prime

Çevrimdışı K O R H A N

• i30 Yolcusu
  • *
  • İ S T A N B U L
    • İ30 Club Facebook Grubu
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2010, 10:59:08 »
Benimde Kemerim Takılı Farlarım Açıktır Her zaman.
KIRMIZI - i30 1.6 CRDi MOde

Çevrimdışı DJouneyt

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2010, 11:31:27 »
Emniyet kemeri alışkanlığı öten kemerlerden sonra bende oluştu artık ötmeyen arabaya bile binsem takıyorum kemerimi

Aynen, bende de öyleydi, daha önce çalıştığım yerde İstanbul içi sık sık araç kullanıyordum, şehir dışına çıkmak zorunda kaldığım zamanlarda, yanlış hatırlamıyorsam, takıyordum :) Kemer takılmamış uyarısı çıktıktan sonra takmak alışkanlık oldu, tabi daha önce kullandığım araçlarda bu uyarı da yoktu, takma potansiyelim vardı ama tetikleyici yoktu :) Bir de Avrupa'da yaklaşık 5000 km yol yaptım, orada olayın ciddiyetine vardım. Özellikle Almanya'daki düzen başka hiçbiryerde yok sanırım. Kurallara uyalım diye Allah korusun kaza yapılabilir, tabelalara bakma alışkanlığı edindim. Konuya dönecek olursak bir süre Almanya'da çalışan arkadaşımda ise arka koltukta otururken de emniyet kemeri takma alışkanlığı oluştu.

Çevrimdışı erenozerdim

• i30 Profesörü
    • http://www.erenozerdim.com
« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2010, 10:15:25 »
emniyet kemeri ilk çıktıgından beri takarım
eren

Çevrimdışı haksoy

• i30 Sürücüsü
  • **
  • Hyundai i30 1.6 CVVT Style Mika Siyah
« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2010, 10:31:14 »
Denizli emniyet kemeri konusunda pilot il seçilmişti. Şehir içinde emniyet kemeri uygulamasında çok fazla sayıda cez kesildi. Halen emniyet kemeri olmadığında hemen Denizli'de ceza yersiniz. Bu uygulama çok işe yaradı ve şu an denizli %95 oranında şehir içinde emniyet kemeri takar.

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #10 : 17 Mayıs 2010, 10:33:59 »
Mükemmel, keşke her şehirde öyle olsa. :)

Ex

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
« Yanıtla #11 : 17 Mayıs 2010, 10:42:15 »
Denizli emniyet kemeri konusunda pilot il seçilmişti. Şehir içinde emniyet kemeri uygulamasında çok fazla sayıda cez kesildi. Halen emniyet kemeri olmadığında hemen Denizli'de ceza yersiniz. Bu uygulama çok işe yaradı ve şu an denizli %95 oranında şehir içinde emniyet kemeri takar.

Cezayı yeyince tabi :D
Ra_Messu

Çevrimdışı haksoy

• i30 Sürücüsü
  • **
  • Hyundai i30 1.6 CVVT Style Mika Siyah
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2010, 10:43:11 »
Aynen. Ama işe yarıyor.  ;D

Çevrimdışı ESTESTORE

• i30 Üstadı
  • ERSİN
« Yanıtla #13 : 04 Haziran 2010, 08:32:06 »
Harika bir reklam gerçektende çok güzel anlatılmış.
[/center
1-)2010 mode dizel otomatik
2-) 2012 elite dizel otomatik

Çevrimdışı erenozerdim

• i30 Profesörü
    • http://www.erenozerdim.com
« Yanıtla #14 : 04 Haziran 2010, 08:37:19 »
daha bir çok arabada yokken benim arabam da varı biner binmez takarım
eren

Çevrimdışı CevO

• i30 Profesörü
  • İstanbul - 30
« Yanıtla #15 : 04 Haziran 2010, 08:56:15 »
Emniyet kemeri kullanın, hayata bağlanın. Her zaman takarım, arabaya binenlere de taktırırım. Sorumluluk alıp vebal altında kalmak istemem. Trafik bu ne olacağı belli olmaz. Arka koltuktakiler de mutlaka kemer takmalı.

Çevrimdışı ESTESTORE

• i30 Üstadı
  • ERSİN
« Yanıtla #16 : 08 Haziran 2010, 07:28:04 »
bende daha önce o alışkanlık yoktu ama i30 dan sonra alıştım artık biner binmez kemerimi takıyorum.
[/center
1-)2010 mode dizel otomatik
2-) 2012 elite dizel otomatik

Çevrimdışı kaan çelikci

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #17 : 18 Ağustos 2010, 16:53:26 »

yahu şu gündüz far yakmanın ne kadar faydalı olduğunu hala anlatıpta ikna edemediğim insanlar var ya ben ne diyeyim bilemiyorum arkadaş ! Heleki bir arkadaşım var kulakları çınlasın :) adam mühendis olduğu halde kendi doğrularıyla yaşıyor ya onada sölicek sözüm yok artık :(

arkadaş , bunu ben uydurmadımki , bütün ileri teknik sürüş uzmanları aynı şeyi söylüyor. Gündüz farı yanan bir araç karşı taraftan gelne diğer araçların daha fazla dikkatini çekmekte ve artı bir güvenlik oluşturmaktadır!!!

Diğer konu emniyet kemeri ise başkalarını korumaz sadece sizi korur (her zaman olmasada istisnalar kaideyi bozmaz) özelliklede aracınızda arka koltukta oturan varsa en çokta onların takmasının dahada yararlı olacağını unutmayın !!! Yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan sonuç , kafa kafaya yapılan çarpışma testlerinde önde bulunan yolcuların emniyet kemerleri takılı olduğu halde arka yolcuların takmamasından kaynaklanan öne fırlamalarda ciddi yaralanmalara hatta ölümlere neden oldukları ortaya çıkmıştır! Ayrıca arka yolculardan ortada oturanların ön camdan fırlamalarıda cabası !!!
Bence emniyet kemeri takmamakta direnen yakınlarınız veya arkadaşlarınız ile bunun takılmaması halinde nasıl bir zarar görme ihtimallerinin olduğunu küçük ve zararsız bir şekilde onlara gösterin!

yakınlarınız aracınızda ve sizin bu uygulamayı yapacağınız söyledikten sonra saatte 15-20 km civarı bir hızla hareket halindeyken (daha fazla hız yaralanmaya sebep olabilir dikkat!!!) panik fren yaparak araç içinde nasıl savrulduklarını gösterin !!! Ve bundan sonrada küçük bir açıklama yapın BİZ ŞUANDA HİÇBİRŞEYE ÇARPMADAN YAVAŞLAYARAK DURDUK , EĞER ÇARPSAYDIK ARAÇ DURACAK VE SEN CAMA VEYA TORPİDOYA YADA BENİM KOLTUĞUMA ÇARPACAKTIN !!!

Sevdiklerinizi korumanın en kolay yolu bu maalesef :( ben bir kaç arkadaşıma böyle ufak testler yaparak fikirlerinin değişmesini sağladım ve şuan emniyet kemerini araca biner binmez takıyorlar !!!

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
« Yanıtla #18 : 18 Ağustos 2010, 17:05:57 »

yahu şu gündüz far yakmanın ne kadar faydalı olduğunu hala anlatıpta ikna edemediğim insanlar var ya ben ne diyeyim bilemiyorum arkadaş ! Heleki bir arkadaşım var kulakları çınlasın :) adam mühendis olduğu halde kendi doğrularıyla yaşıyor ya onada sölicek sözüm yok artık :(

arkadaş , bunu ben uydurmadımki , bütün ileri teknik sürüş uzmanları aynı şeyi söylüyor. Gündüz farı yanan bir araç karşı taraftan gelne diğer araçların daha fazla dikkatini çekmekte ve artı bir güvenlik oluşturmaktadır!!!

Diğer konu emniyet kemeri ise başkalarını korumaz sadece sizi korur (her zaman olmasada istisnalar kaideyi bozmaz) özelliklede aracınızda arka koltukta oturan varsa en çokta onların takmasının dahada yararlı olacağını unutmayın !!! Yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan sonuç , kafa kafaya yapılan çarpışma testlerinde önde bulunan yolcuların emniyet kemerleri takılı olduğu halde arka yolcuların takmamasından kaynaklanan öne fırlamalarda ciddi yaralanmalara hatta ölümlere neden oldukları ortaya çıkmıştır! Ayrıca arka yolculardan ortada oturanların ön camdan fırlamalarıda cabası !!!
Bence emniyet kemeri takmamakta direnen yakınlarınız veya arkadaşlarınız ile bunun takılmaması halinde nasıl bir zarar görme ihtimallerinin olduğunu küçük ve zararsız bir şekilde onlara gösterin!

yakınlarınız aracınızda ve sizin bu uygulamayı yapacağınız söyledikten sonra saatte 15-20 km civarı bir hızla hareket halindeyken (daha fazla hız yaralanmaya sebep olabilir dikkat!!!) panik fren yaparak araç içinde nasıl savrulduklarını gösterin !!! Ve bundan sonrada küçük bir açıklama yapın BİZ ŞUANDA HİÇBİRŞEYE ÇARPMADAN YAVAŞLAYARAK DURDUK , EĞER ÇARPSAYDIK ARAÇ DURACAK VE SEN CAMA VEYA TORPİDOYA YADA BENİM KOLTUĞUMA ÇARPACAKTIN !!!

Sevdiklerinizi korumanın en kolay yolu bu maalesef :( ben bir kaç arkadaşıma böyle ufak testler yaparak fikirlerinin değişmesini sağladım ve şuan emniyet kemerini araca biner binmez takıyorlar !!!

Çok beğendim bu uygulamayı, göstermeli eğitim gibi. Tam benim tarzım.  :D ;)
Ra_Messu

Çevrimdışı kaan çelikci

• i30 Sürücüsü
  • **
« Yanıtla #19 : 18 Ağustos 2010, 17:21:02 »

Çok beğendim bu uygulamayı, göstermeli eğitim gibi. Tam benim tarzım.  :D ;)

Maalesef biz millet olarak bir müsibet yaşamadan ders almıyoruz hatta aldığımız derside çok çabuk unutuyoruz:( Sıksık hatırlatmakta fayda var !!!

Çevrimdışı Görkem

• i30 Master
  • Değerlerimize sahip çıkalım...
« Yanıtla #20 : 18 Ağustos 2010, 17:37:23 »
Emniyet kemeri takmak bilinç işidir.Arabanın içinde istediğiniz kadar , panik fren yapıp insanların savrulmasını sağlayın.Bilince sahip olmayan insanlar , ikinci binişte kemeri takarlar ama üçüncü binişte emin olun ki emniyet kemeri akıllarına gelmez.

Güzel ülkemdeki hayat felsefesi ; "bana birşey olmaz" ve "atın ölümü arpadan olsun" doktrinleri arasında oldukça ,bilinçsiz insanlarımız emniyet genel müdürlüğünün depolarındaki tozlu raflarda istatistik olarak kalmaya mecburdur.

Lütfen emniyet kemerinizi takınız , aracınıza binen insanlara da emniyet kemerlerini taktırınız.
SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP SU , BİR KAP YEMEK BIRAKIN.ONLARIN HAYATINDA BİR FARK YARATIN

Çevrimdışı CevO

• i30 Profesörü
  • İstanbul - 30
« Yanıtla #21 : 18 Ağustos 2010, 19:39:22 »
Emniyet kemeri takmak bilinç işidir.Arabanın içinde istediğiniz kadar , panik fren yapıp insanların savrulmasını sağlayın.Bilince sahip olmayan insanlar , ikinci binişte kemeri takarlar ama üçüncü binişte emin olun ki emniyet kemeri akıllarına gelmez.

Güzel ülkemdeki hayat felsefesi ; "bana birşey olmaz" ve "atın ölümü arpadan olsun" doktrinleri arasında oldukça ,bilinçsiz insanlarımız emniyet genel müdürlüğünün depolarındaki tozlu raflarda istatistik olarak kalmaya mecburdur.

Lütfen emniyet kemerinizi takınız , aracınıza binen insanlara da emniyet kemerlerini taktırınız.

++++++1
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2010, 19:39:47 Gönderen: CevO »

Çevrimdışı aegelincik

• i30 Master
  • AYKUT
    • mimeray
« Yanıtla #22 : 18 Ağustos 2010, 22:57:15 »

++++++++++1 de benden.

Yinede emniyet kemeri ikaz sesini önlemek için toka tarifi veren arkadaşımız var mağlesef. >:(
http://www.i30club.com

Beylikdüzü-İstanbul
1. 2008 i30 1.6 CRDİ STYLE PLUS - ŞAMPANYA GRİ (satıldı)
2. 2012 İ30 1.6 GDI ELİT. OTOMATİK.

Çevrimdışı BERKAN

• i30 Sürücüsü
  • **
  • BERKAN
« Yanıtla #23 : 19 Ağustos 2010, 04:43:15 »
bahçeşehirde oturuyorum bahçeşehirden dısarı bir yere cıkıcaksam kesin takarım bahçeşehir içi takmıyorm maksimum gittigim mesafe 1 dakika uzaklıkta ve tüm yollar tümseklerin yüzünden 3.vitese atmak zor :) tabi bu savunma degil ama

Çevrimdışı NİHAT

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #24 : 30 Nisan 2011, 08:52:51 »
Kemerim takılı fatlarım daima açıktır.
i30 cw 1.6 mode otm