Gönderen Konu: Çılgın bir buluşma teklifi  (Okunma sayısı 9610 defa)

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
Çılgın bir buluşma teklifi
« : 23 Kasım 2010, 20:30:56 »
Olmayacak şey değil aslında... Çok iyi bir organizasyon yaparsak i30'larla Kore'ye gidip Kore i30 Kulübü  üyeleriyle buluşabiliriz. Hatta Kore'ye kadar Hyundai ve i30'ların satıldığı ülkelerden organizasyonlar ayarlayabiliriz. Kulüpler ve Hyundai de bize bu konuda destek olabilirler. Bunun için bir aya yakın süre ayırmak gerekebilir. Beni düşündüren gitmek değil de; dönmesi... Kimbilir belki dönüşte biz uçakla döneriz Hyundai de bizim araçları gemiye koyar gönderir.

Vallahi kendi fikrim diye söylemiyorum. Ama çok heyecanlandırdı beni. Müthiş bir macera olurdu. Müthiş...

Ne düşünüyorsunuz?

Mesafe :7944 km (İstanbul Acıbadem - Seul Dünya Kupası Stadyumu)

;D

Arkadaşlar ben bir hesap yaptım. 7944 km, bir depo dizel araçla 800 km bile gitsek 9.5 depo yakar. Türkiye'den çıktık mı bizden iyisi yok. Nasılsa çıkar çıkmaz dizel fiyatı düşer en fazla 1-2 liraya. Hiç birşey yakmaz yahu. Bin liraya gideriz vallahi.
Tabi sigortalar giriş çıkışlar ne olur bilmiyorum... Bir de Kuzey Kore'den geçememek var tabi. Denizden mi gidilir artık? Şangaydan mı Viladivostoktan mı bilmem... !!

ÇOK CİDDİYİM En azından herşeyin hesabına başlayalım : İşte Liste: İsteyen söylesin. Yok diyeni de çıkarayım...

1) EaglesWing
2) Rad
3)Mentalist
4) Burak
5) DJouneyt
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2010, 10:31:45 Gönderen: eagleswing »

“If everything isn't black and white, I say, ''Why the hell not?''” John Wayne ** BJK **
HYUNDAI i30 ELITE CRDI 128PS 2013 - GRİ - İstanbul
HYUNDAI i30 TEAM CRDI 90PS 2010 - SİYAH - İstanbul
"Atatürk seni sevmek bir ibadettir." - Celal BAYAR, Türkiye Cumhuriyeti III. Cumhurbaşkanı

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
  • Live to Ride & Ride to Live
    • forum-i30
Ynt: Çılgın bir buluşma teklifi
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2010, 20:31:53 »
Harika fikir.

Ex

Çevrimdışı The Mentalist

• Kıdemli Katılımcı Üye
  • i30 Profesörü
  • DOSTLUK İKİ FARKLI BEDENDE AYNI RUHU PAYLAŞMAKTIR
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2010, 20:46:39 »
hadi gitmeyen ne olsun :)
(2008 İ30 select manuel lacivert 115 ps 90.000 km de SATILDI )
2013 i30 STYLE MANUEL CRDİ 128 PS BEYAZ / ÇEKMEKÖY / İSTANBUL

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2010, 20:59:24 »
ehehe. Yapılabilir. Ama belki rota planlaması mesafeyi uzatır. Bir de güvenlik sorunları var tabi. Kurşun geçirmez cam kaplatırız. :) Sonra rusya'da polisin biri gelir anahtarla camı içten bir çizer. Değiştir bunu yoksa bir dahakine ceza keserim. Aracı da bağlarım der. Şaka bir yana adam İspanya'dan buraya geliyorsa biz de gideriz. Hem ne var. Kore'nin ekonomik menfaatlerini ve reklamını yapacağımız böyle bir organizasyonda herhalde korunuruz diye düşünüyorum...

Kesinlikle olabilecek birşey. Oradan buraya at sırtında geldiğimize göre buradan oraya da i30'larla döneriz diye düşünüyorum. Yarı şaka yarı ciddi zaten bizi gene bu topraklardan çıkarmak için ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. Biz önden gider yol açarız. Sonra sonra dönüp Troyalıların öcünü alırız. Film gibi... ;D

“If everything isn't black and white, I say, ''Why the hell not?''” John Wayne ** BJK **
"Atatürk seni sevmek bir ibadettir." - Celal BAYAR, Türkiye Cumhuriyeti III. Cumhurbaşkanı

Çevrimdışı K O R H A N

• i30 Yolcusu
  • *
  • İ S T A N B U L
    • İ30 Club Facebook Grubu
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2010, 21:16:23 »
Güzel olurdu mazot paralarını yemek paralarını çekcek Bir sponsorumuz olsa dünya turu bile yapmaya razıyım ben :D
KIRMIZI - i30 1.6 CRDi MOde

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2010, 21:25:58 »
Güzel olurdu mazot paralarını yemek paralarını çekcek Bir sponsorumuz olsa dünya turu bile yapmaya razıyım ben :D

Korhan yakıt parası bir bizim memlekette sorun. Yol üzerinde standartlara uyar dizel yakıt bulursak mesele yok. Yemek zaten heryerde yiyoruz. Asker ruhlu bir kimse olarak kötünün kötüsü arabaya bir ufak dolap koyarım. Konserve falan hallederiz. Bu deminki reklam filmi gibi buluşmayı gerçekleştiren arkadaşı da alalım. Yol boyu çekim yapan bir ekip oluştururuz. Sonra maceralarımzı bir kanalla anlaşıp yayınlatırız. Ordan da biraz para gelir. Korelilerde mutlaka biraz destek olurlar herhalde canım. En azından arabaları geri göndersinler. :)

Olmayacak şey değil arkadaşlar. Yalnız o Cr-Box'lardan bende yok. Gazı kökleyip beni arkada bırakmayın... Şöyle de bir sorun var. Gümrük kapılarında "öndeki i30 sana söylüyorum, yürüsene be anam bak ağaç olduk" falan diye takılıp. Kendi kendimize hafif küfür etmek zorunda da kalabiliriz. Düşünüm 20 araba. Arka arkaya. Her gümrükte her geçişte bir sıra. Benzin aldın sıra. Yemek yedin sıra. Dediğim gibi asker ruhlu olunca o sıralara alışmak zor değil ama :) Millet ne der bilmiyorum.

Çevrimdışı The Mentalist

• Kıdemli Katılımcı Üye
  • i30 Profesörü
« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2010, 21:47:23 »
arkadaşlar bence biz vazgeçelim biraz önce haberleri izledim kuzey kore güney koreye top atışında bulunmuş ölenler olmuş ortalık sıcak
fakat  bu olayın çıkma nedeni olarak internette form sitelerinde bir haberin dolaşmasından olduğunu söylüyorlar. bence bizim yüzümüzden olmuş olabilir. bence bu konuyu silelim :)

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2010, 22:05:47 »
Yaaa işte bize bir de misyon çıktı. Barış elçisi falan diye. Yalnız bu durumda herhalde Kuzey Kore topraklarını kullanamayız. Çin'den Çin denizini kullanarak deniz yoluyla ulaşmak gerekebilir. Fena mı Şangay falan bayağı bir mevzu olur. Vallahi ben İzmir'den şikayet ederdim. Şehir içinde el kadar levhalar kullanmışlar, dikkat çekmiyor sapaklar kaçıyor diye. Çinde tamamen rahat ederiz artık. Cem gitti ama di mi Çin'e? Cem Yılmaz... Gitmedi mi? Dümen miydi o bebekler, peluşlar, Mike falan ?  ???

Aklıma gelmişken giderken babayı da alalım yanımıza. Süleyman baba. Sağolsun eski Cumhurbaşkanımızı da "Adriyatikten Çin seddine kadar götürüveririz." Gezer o oraları. :) Laf aramıza kendisini özledik. Meğer kıymetini bilememişiz gibi hissediyorum. :) Kızmasın kimse şaka ediyorum. (Çin seddine bırakma hususunda, yoksa yolu bizimle tamamlayabilir. Bir iki avokado da ona taşırız n'olacak)

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2010, 22:07:37 »
O kadar asker var forumda ZPT ya da tankla gidelim. ;D

Ex

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2010, 22:21:26 »
Arkadaşlar n'olacak yahu. Ben, benim arabaya sordum. "Abi ben memleketten daha bu sene geldim. Deniz biraz dalgalıydı. Dönüşte beni gene su yolundan mı göndericeksiniz; nedir plan?" dedi.

Biliyorsunuz hepimizin arabası oradan geldi zaten. E kardeşim tek başına gelen şeyin içine biz girince mi gidemez oluyor. Hayatta birşey bir kere oluyorsa bir kere daha olabilir diyorum :)

Bizim ZPT almamıza gerek yok Burak. Çine kadar yoldan sonra kıyıdan kıyıdan. Ya bizim kapı gibi devletimiz var arkamızda. Ödenecek bir sürü vergi, bilmem ne. Kuzeyliler bize birşey yaparsa bizimkiler yoksun kaldıkları vergilerden ötürü çok bozulurlar bence. :)

Peki ben bu konuya bir süre mesaj yazmayayım. Abarttım, çok mesaj oldu. (Not: Burak içime doğdu... Sanki ben bu cümleyi yazınca siz bana "Niye? Çok keyifli bir konu." diyecekmişsiniz gibi geldi.) :) Takılıyorum, kusuruma bakılmasın. Sebebi şu tabi ama böyle sık yazıp da forumu çileden çıkarmayayım dedim. :)
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 22:56:41 Gönderen: eagleswing »

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #10 : 23 Kasım 2010, 22:34:22 »
Niye çok keyifli bu konu. ;D

Ex

Çevrimdışı DJouneyt

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2010, 00:24:58 »
G. Kore'ye kadar araçla biraz uçuk olmuş sanki günümüz şartlarını göz önünde bulundurursak, tabi herşey bir fikirle başlar, neden olmasın :) Balkanlar, Avrupa düşünülebilir. Özellikle AB üyesi ülkeler arası yolculuk daha da bir zevkli, sınır yok birşey yok ;) Uluslararası pasaport ve gerekli ise vizenin yanı sıra uluslararası zorunlu trafik sigortası (yeşil kart - Bulgaristan'a gidişte sınırlı ülkeleri kapsıyordu, ağırlıklı Avrupa ülkeleri, A.B.D. de vardı ???) 1 haftalığı 65 Euro civarı, triptik zorunluluğu kalktı. Araç sahibi değilseniz araç sahibinden vekaletname. Uzun süre yurtdışında kalınmayacaksa T.C. ehliyeti ile idare edilebilir ancak Trafik uluslararası ehliyet belgesi de verebiliyor ama gereksiz pahalı ve 1 yıl geçerli diye biliyorum. Bunların dışında ülkelerdeki yol ücretleri. Mesela Bulgaristan'da en dandik köy yolunda bile Vignette tabelası var, konuyla ilgili şu bilgiyi buldum - http://en.wikipedia.org/wiki/Vignette_(road_tax)

Çevrimdışı K O R H A N

• i30 Yolcusu
  • *
  • İ S T A N B U L
    • İ30 Club Facebook Grubu
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2010, 02:52:37 »
En güzeli şu an için alttaki panoramik resme bakıp Akşam yatarken Koreyi rüyamızda görmek :D

« Son Düzenleme: 24 Kasım 2010, 02:53:27 Gönderen: K O R H A N »
KIRMIZI - i30 1.6 CRDi MOde

Çevrimdışı akyuznet

• i30 Müdavimi
« Yanıtla #13 : 24 Kasım 2010, 08:44:30 »
guzel bir fikir ancak uygulanması zor. kore de bir arkadasım var, i30 sahibi.  ben de korede 1 sene kaldım. giden olursa yardımcı olurum.

Ulsan daki hyundai fabrikasını sehir turu kapsamında gezebiliyorsunuz. Ulsan a yakın Busan da sehitligimiz var. Gezilebilecek guzel yerler.

i30 cw 1.6 crdi team otom. | Aracımda, dünyadaki en çok vergi alınan en pahalı benzinini kullanıyorum.

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
« Yanıtla #14 : 24 Kasım 2010, 13:47:39 »
Ben gelirim. Net söylüyorum.
Ra_Messu

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #15 : 25 Kasım 2010, 01:07:45 »
Ben gelirim. Net söylüyorum.

Vallahi Rad; iyi bir planlama ile yapılabileceğini düşünüyorum. Ve gerçekten büyük bir macera olur. Olursa torunlarımıza anlatırız.

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2010, 12:14:30 »
Gazetelere çıkarız. ;D

Ex

Çevrimdışı The Mentalist

• Kıdemli Katılımcı Üye
  • i30 Profesörü
« Yanıtla #17 : 25 Kasım 2010, 14:33:12 »
ben intikal ve kumanya planını yaparım :)
yalnız tırtırlı aracları kışladan çalarımda geriye yakıtı masrafı kalıyor.
sizde elde nevar neyok satar yakıtı karşılarsınız :)

birde konu başlıgı buluşma diyor yolda beraber gitmeyecekmiyiz? yoksa ordamı buluşcagız?
eski bir film hatırlıyorum araba yarışı ülkelerden geçiyordu komediydi herhalde!!

sponsor bulursak (yakıt için :)   ) daha iyi olabilir. :)
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2010, 14:36:15 Gönderen: The Mentalist »

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #18 : 25 Kasım 2010, 15:32:36 »
Opet sulu mazotunu affettirmek için sponsor olsun. ;D

Ex

Çevrimdışı Rad

• i30 Master
« Yanıtla #19 : 25 Kasım 2010, 16:17:57 »
Arkadaşlar memleketten çıktıktan sonra yakıtın çok dert olacağını düşünmüyorum şahsen. Asıl mesele o kadar yolu gözümüz yiyor mu?
Ra_Messu

Çevrimdışı aegelincik

• i30 Master
  • AYKUT
    • mimeray
« Yanıtla #20 : 25 Kasım 2010, 16:24:34 »
Buluşma için benim gözüm o kadar yolu yerde , iş yerinden nasıl izin alırım asıl mesele o . ;)
http://www.i30club.com

Beylikdüzü-İstanbul
1. 2008 i30 1.6 CRDİ STYLE PLUS - ŞAMPANYA GRİ (satıldı)
2. 2012 İ30 1.6 GDI ELİT. OTOMATİK.

Çevrimdışı The Mentalist

• Kıdemli Katılımcı Üye
  • i30 Profesörü
« Yanıtla #21 : 25 Kasım 2010, 16:26:01 »
Buluşma için benim gözüm o kadar yolu yerde , iş yerinden nasıl izin alırım asıl mesele o . ;)

aykut abi iş görüşmesine gidiyorum dersin :)

Çevrimdışı eagleswing

• i30 Üstadı
« Yanıtla #22 : 25 Kasım 2010, 19:34:18 »
Rad, Mentalist, Burak; değerli arkadaşlarım sizden aldığım ışıkla. Liste yapıp sizi de yazdım. İsteyeni çıkarayım yanlış anladımsa... İsteyeni de ekleyelim... Ben bütün yolu konvoy olarak gitmeyi öneriyorum. Yeşil Pasaport çıkarma durumumuz varsa o işleri bayağı bir kolaylaştırır. Koca araba... Gerekirse port bagaj da yapılır. Dediğim gibi yakıttan çok beni sınır geçişleri ve ecnebi polislerin tavrı korkutuyor. Kore'nin bizim için bir anlamı var. Giderken de orta asya'dan geçeceğiz. Nostalji bin küsur yıllık nostalji olacak. Yoksa dedikleri gibi Avrupa'ya gideriz olur biter. Arkadaşlar hiç olmadı; ağırlıklı olarak Rusya üzerinden planlama yaparız. Böylece zırt pırt sınır geçişi yapmamış oluruz. Bir çözüm mesela bu. Sorun olursa arabalardan birini satarız. Nasılsa 4 koltuk var. Yakıt tasarrufu olur :)

Not: Tıttt., Hayır en baştan 4'ünüzü arabama alamam. :)

Çevrimdışı The Mentalist

• Kıdemli Katılımcı Üye
  • i30 Profesörü
« Yanıtla #23 : 25 Kasım 2010, 19:48:06 »
bende yeşil var siz kendinizi düşünün :)

Çevrimdışı Bu®αk!

• i30 Master
    • forum-i30
« Yanıtla #24 : 25 Kasım 2010, 20:20:04 »
Bende de var. ;D

Ex