Gönderen Konu: Hyundai i30 Android 4.2.2 Multimedia Paylasimi  (Okunma sayısı 9395 defa)

Çevrimdışı canfurkan

• i30 Yolcusu
  • *
  • Ankara
Hyundai i30 Android 4.2.2 Multimedia Paylasimi
« : 01 Nisan 2015, 15:30:16 »
Android multimedia 1 aylik kullanim sonucu dusuncelerimi paylasmak istedim.

Cihaz diger windows tabanli cihazlara gore daha stabil ve daha hizli calismakta. Navigasyonu saatlerce kullansanizda kopma, yeniden baslama gibi sorunlar gostermiyor. Kullandigim cihaz 4.2.2 surumu fakat 4.4.4 kitkat surumu kuruldugunda hem arayuz hemde suanki halindende stabil calismasi saglaniyor. Donma kilitlenme gibi bir sorun yasamadim zaten boyle bir sorun yasarsamda hala nasil duzeltebilecegimi anlamis degilim. En iyi ozelliklerinden birisi DVR ozelligi arac guvenlik kamerasini cihazdan yonetebiliyoruz.

Kotu yanlarindan bahsetmek gerekirse.

-Ilk acilista biraz gec aciliyor.
-Radyo tuneri pek basarili degil.
-Tv cekmiyor.
-Obd2 baglantisi var fakat kullanisli degil.
-Bluetooth ses gitme problemi yasaniyor.
-Orjinal usb soketini kullanmak icin kablo kesip bicmek gerekiyor bu yuzden torpidoya bi baglanti koydum.
-Orjinal mikrofon kullanilamiyor.

Bukadar olumsuzluga karsi yinede tavsiye ederim multimedia kullanmak isteyenlere. Biraz uzun oldu hakkinizi helal edin abilerim, kardeslerim.

Amatorce bir video ekledim.
http://www.youtube.com/watch?v=-6mLeMiAgpA&sns=em

Çevrimdışı ruyasiz

• i30 Yolcusu
  • *
Ynt: Hyundai i30 Android 4.2.2 Multimedia Paylasimi
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2015, 18:50:57 »
Verdiğin bilgiler için sağol, multimedya isteyen arkadaşlar için yaralı olur umarım. Ancak ben  hala wince tabanlı cihazımın (winca S100) daha kullanışlı olduğu görüşündeyim. Örnek olarak açılış süresi 8 saniye, Navigasyonda kopma falanda yaşamadım. Orjinal usb girişi ve mikrofon kullanılabiliyor, bluetooth ses sorunu 9 aydır kullanıyorum hiç yaşamadım. Tv henüz bağlatmadım dvdt-2 gelmesini bekliyorum. Tek sorun Türkçe dil olmaması idi, onuda sonunda çözdüm.
Neyse, amacım cihazlar arası üstünlük yarışı başlatmak değil, Multimedya alacak arkadaşlara karar verirken yardımcı olmak.

Son bir uyarıda bulunmak istiyorum. Wince tabanlı cihaz düşünen arkadaşlar, cihaz seçerken işlemci ve ram miktarını dikkate alarak karar versinler. Piyasadaki cihazların çoğu 128 mhz işlemci ve 64-128 mb bellek. Bu cihazlar çok kasma yapıyor ve aldığınıza bin pişman ettiriyor.
Herkese hayırlı forumlar.

Çevrimdışı ressamsefer

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2015, 19:52:40 »
S100 platformu ne demek oluyor cihazınızın özelliklerini bir video ile paylaşmanız mümkün mü.Birde aydınlatma ışıklarını kısarken klima ekranının ışığını kısabiliyor musunuz ve orijinal mikrofonunu kullanabiliyor musunuz?

Çevrimdışı ruyasiz

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2015, 22:12:52 »
Evet Klima ekran ışığı kısmakta bir sorun yok, Orjinal mikrofon çalışıyor. Şu an hazırda bir video çekemedim ama internette bir iki video buldum onları şimdilik inceleyin inşallah hafta sonu video çeker ve burada paylaşırım. Çünkü ben cihazın arayüzünde baya bir değişiklik yaptım :)

Videolar:

https://www.youtube.com/watch?v=d0wQZ1vIyjI

https://www.youtube.com/watch?v=9RmfXP_0EmI

Cihaz hakkında bilgiyi buradan alabilirsiniz (İngilizce):

http://tr.aliexpress.com/item/A8-S100-Car-DVD-Player-3G-Wifi-20VCDC-GPS-RDS-Radio-Navi-For-2012-2013-Hyundai/893870182.html
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2015, 22:23:48 Gönderen: ruyasiz »

Çevrimdışı canfurkan

• i30 Yolcusu
  • *
  • Ankara
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2015, 22:39:36 »
Evet bazı cihazlarda sorun yok bunun sebebi tamamen cihazın içeriği. İki cihazı karşılaştırmamı beklerseniz illaki android öne çıkar geliştirilebilir bi yazılım olduğu için tercih sebebi. Sizinde çalışmalarınızı gördüm windows tabanlı cihazı baya kurcalamıs ve sonuç elde etmişsiniz tebrik ediyorum. Eğer forumda bu şekilde cihaz geliştirmeleri, navigasyon güncellemeleri adı altında bi sayfa oluşturulursa sizin bu bilgilerinize çoğu kişinin ihityacı olacağını düşünüyorum.

Ek olarak android cihazda aydınlatma sorunu yok o sorun türkiyeye gelen ilk cihaz yaşandı çözümüde bulundu ve sorunsuzca kullanılıyor. Fakat kimsenin aklında kalmasın yeni gelen 4.2.2 cihazlarda böyle bir sorun kesinlikle yok. Bahsettiğim sorun söz konusu bunlarda önemli sorunlar radyo zayıf çekme sorununu elektik güçlendirmeli bir radyo-tv anteni ile çözebilceğimize inanıyorum.

Ayrıca Orjinal mikrofon ve usb girişlerini çalıştırabiliriz onda bir sorun yok fakat orjnal soketlerde usb soketını direk olarak cihaza yöneltmek lazım. İşin açığı cihazın montajını ben yaptığım için pek detaylarla ugrasmadım hatta arkadakı aux-amfi-kamera vb. kabloların toplu bulundugu soketıde kullanmayacagım için takmadım.
Sadece Orjınal Soketlerı taktım gps  anteni taktım radyo antenı ve usb taktım gerı kalan hersey evde duruyor. Tv Antenını Bıle Soktum sonradan Çünkü Verimli değil.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2015, 22:43:37 Gönderen: canfurkan »

Çevrimdışı aras06

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2015, 11:14:44 »
@canfurkan

Dostum selamlar

Youtube üzerinden multimedyanın videolarını izledim. Cok begendim.  Basarılı bir calışma olmuş.

Sana bir kaç sorum var yanıtlarsan sevınırım.

1- ankaradasın degil mi. Ben boludayım sık sık ankaraya geliyorum musaıt oldugunda buluşup aracta ürünü incelemek isterim.

2- ürünü nereden ve ne kadara temin ettin?

3- aracın geri görüş kamerasını multimedya ekrana yansıtmak mümkün mü?

4- android işlemci oldugundan bluetooth telefon baglantısında iphone ile sıkıntı yaşanıyor mu? Aracın dahili mikrofonu mu kullanılıyor. Daha önce navımexde baya sıkıntı yaşamıştım.

5- direksiyon üzerindeki kumandalar cihazda calısıyor mu?

6- gösterge ısıklarını kısıp acma işlevleri calısıyor mu sorun oluyor mu?

7- tüm video formatları destekleniyor mu?

Biraz fazla sorularım oldu ama cevaplarsan sevınırım.

Tesekkurler

Çevrimdışı canfurkan

• i30 Yolcusu
  • *
  • Ankara
« Yanıtla #6 : 08 Nisan 2015, 11:24:51 »
Ankaradayim evet. Urun navimex garantisi altinda cihaz 1.6 ghz samsung islemciliymis.
Donma vs. olmuyor. Geri gorus kamerasini ekrana yansitabilirsin usta elektrikci olmasi lazim. Gosterge isiklarinda sorun yok kisilip aciliyor. Direksiyon kumandalari tamamiyla calisiyor. Hayir iphone 5s kullaniyorum sorun olmadi eslesebiliyor.
Dahili wifisi var iphon araciligiyla kullaniliyor.
Tum video formatlarini destekliyor. Orjinal microfon kullancaksan kamera gibi usta elektricikci kablo  keserek yapar suan mevcut mikrofon kullaniliuor.

Cihazi 1300 tl ye aldim 1 ay once faturasi adima duruyor. Ben aracimi satiyorum cihazida satiyorum ankaraya gelirseniz teslim alabilirsiniz eger. Eger dusunurseniz yani daha jelatinleri uzerinde herseyi mevcut. Denendide bizzat kendim tarafindan hicbir sorunu yok 2 yil garantisi devam ediyor.

Çevrimdışı tekila

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #7 : 13 Nisan 2015, 10:10:35 »
Ankaradayim evet. Urun navimex garantisi altinda cihaz 1.6 ghz samsung islemciliymis.
Donma vs. olmuyor. Geri gorus kamerasini ekrana yansitabilirsin usta elektrikci olmasi lazim. Gosterge isiklarinda sorun yok kisilip aciliyor. Direksiyon kumandalari tamamiyla calisiyor. Hayir iphone 5s kullaniyorum sorun olmadi eslesebiliyor.
Dahili wifisi var iphon araciligiyla kullaniliyor.
Tum video formatlarini destekliyor. Orjinal microfon kullancaksan kamera gibi usta elektricikci kablo  keserek yapar suan mevcut mikrofon kullaniliuor.

Cihazi 1300 tl ye aldim 1 ay once faturasi adima duruyor. Ben aracimi satiyorum cihazida satiyorum ankaraya gelirseniz teslim alabilirsiniz eger. Eger dusunurseniz yani daha jelatinleri uzerinde herseyi mevcut. Denendide bizzat kendim tarafindan hicbir sorunu yok 2 yil garantisi devam ediyor.

Uzun bir süredir multimedia cihazı araştırıyorum.. Android olupta araçla stabil çalışan bir tane bile cihaz görmedim bugune kadar.. Hepsinde sorun var.. ya mikrofonda sorun çıkıyor yada radyoda.. Bluetooth bağlantı problemli oluyor.. Bugune kadar orjinal mikrofona bağlattım diyen bir Allah'ın kulu yokken bağlatılabilir deniyor:)

Aslında farklı markalarla satılan bu cihazların görüntüsüde, içeriğide, özellikleride hepsi aynı.Biri navimaster adında satıyor diğeri naviin.Tek farkı çözünürlükte.. 1024 çözünürlüğe sahip cihazlar biraz daha ön plana çıkıyor Sanırım bu cihaz 840 çözünürlükte.. Kürşat Kargın telefonla görüşmede sorun yok yazıyor, alanların hepsi karşı taraf sesi duymuyor diyor.

S100 Wince cihazlara bakıyorum çok fazla kullanan olmamasına rağmen, Androiddeki sorunların hiçbiri yaşanmıyor..

i30'un orjinal multimedia cihazı çıkmadığı sürece bu karmaşada devam edecek.. 2000 liraya satsınlar ama sorunsuz bir cihaz olsun hemen alacağım..

Çevrimdışı canfurkan

• i30 Yolcusu
  • *
  • Ankara
« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2015, 17:22:56 »
Öncelikle orjinal cihaz olsa kendi adıma 5000 lira vermeye bile razıydım ki aracımızı satma kararı aldık. Diğer konulara gelirsek eğer Orjınal Mıkrofonu, Orjınal Kamerası,Orjınal Usb Girişi Multimedia ekran üzerine alınabılıyor. Yanlız ben cihazı kendım taktım ve kablo kesmek ıstemedım soket uyumlu olarak takıyım gecıyım dedım, tv antenı felanda takmadım hatta.
Eğer bu şekilde sorununz varsa usta bir elektirkçide bu işi halledebilirsiniz.
S100 Platformundaki cihaz  1.6 Ghz android cihaz kadar hızlı çalışamaz diye düşünüyorum , 2ncisi ise s100 platformundaki cıhazda aracın orjınal mıkrofonunu kullanmıyor cıhazının uzerınde ses acma power tusunun altına microfon var.
Eğer denemek ıstersenız ust mıkrofonu sokun deneyın hangı mokfronu kullandıgını. Burdaki Amacım Ticaret değil sadece düşüncelerim. Bana kötü gelen özellikler çok oldu android cihazda fakat alsam yıne android alırım. Tabı bazıları için bana sorun olarak gözüken şeyler sorun olmayabilir ona kesinlikle lafım yok.

Ayrıca ürün 1024*600 çözünürlükte.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2015, 21:57:58 Gönderen: canfurkan »

Çevrimdışı tekila

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2015, 09:46:59 »
Öncelikle orjinal cihaz olsa kendi adıma 5000 lira vermeye bile razıydım ki aracımızı satma kararı aldık. Diğer konulara gelirsek eğer Orjınal Mıkrofonu, Orjınal Kamerası,Orjınal Usb Girişi Multimedia ekran üzerine alınabılıyor. Yanlız ben cihazı kendım taktım ve kablo kesmek ıstemedım soket uyumlu olarak takıyım gecıyım dedım, tv antenı felanda takmadım hatta.
S100 Platformundaki cihaz  1.6 Ghz android cihaz kadar hızlı çalışamaz diye düşünüyorum , 2ncisi ise s100 platformundaki cıhazda aracın orjınal mıkrofonunu kullanmıyor cıhazının uzerınde ses acma power tusunun altına microfon var.
Eğer denemek ıstersenız ust mıkrofonu sokun deneyın hangı mokfronu kullandıgını. Burdaki Amacım Ticaret değil sadece düşüncelerim. Bana kötü gelen özellikler çok oldu android cihazda fakat alsam yıne android alırım. Tabı bazıları için bana sorun olarak gözüken şeyler sorun olmayabilir ona kesinlikle lafım yok.

Androidin tek cezbedici yani 1024 çözünürlükte olması.. Windows platformuyla androidi işlemci yönünden karşılaştırmamak lazım.. Androide 1 gb ram yetmez ama wince platformundaki cihaza 256 mb ram rahat yeter. Mikrofondan kastım şuydu.. Wince kullananlar telefonda sorun var demiyor.. Hangi mikrofonu kullandığı önemli değil burada.. Sorun olup olmadığı önemli ama Androidli cihaz kullanan herkes telefonda sıkıntı yaşıyor.. Benim anladığım kadarıyla bu cihazlar ne kadarda farklı marka gibi üretilsede aynı ellerden çıkıyor.. Farklı markalar adıyla satılıyor..  Taşeron olarak çalışan bir firma var aynı cihazı üretiyor 50 farklı firmaya satıyor.. Bunlarda farklı markalarda bu cihazları pazarlıyorlar.. Markalar farklı ama cihazların hepsi aynı.. İşlemcisinden, Cihazın tasarımına kadar herşeyi aynı.. Sorunlarda benzerlik gösteriyor..

Çevrimdışı cemo3555

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2015, 21:26:19 »
cihazı ben de 1,5 aydır kullanıyorum ve hiçbir problemle karşılaşmadım hatta cihaza 4.4.2 yazılım attım-radyo,bluetooth,mikrofon,vs hiçbir sorunla karşılaşmadım

Çevrimdışı canfurkan

• i30 Yolcusu
  • *
  • Ankara
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2015, 10:57:28 »
Yazilim guncelleme detaylarini ve uygulamasini paylasirmisiniz lutfen

Çevrimdışı ruyasiz

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #12 : 18 Nisan 2015, 12:22:02 »

Sizin uyarınız üzerine mikrofonu kontrol ettim. Benim cihazım orjinal aracın mikrofonunu kullanıyor. Zannedersem arkadaki eksternal ses jakına mikrofon takılınca cihaz kendi üzerindeki dahili mikrofonu devre dışı bırakıyor...

Çevrimdışı kemal

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #13 : 19 Nisan 2015, 11:46:14 »
Arkadaşlar,

Aracı Salı günü teslim edecekler, multimedia taktıracağım orijinal Hyundai marka olanı mı tercih edeyim? Yoksa Android olanı mı? 1500 tl birisi 2500 tl diğeri 1000 tl ilk fark var mı?

Çevrimdışı canfurkan

• i30 Yolcusu
  • *
  • Ankara
« Yanıtla #14 : 19 Nisan 2015, 19:35:50 »

Sizin uyarınız üzerine mikrofonu kontrol ettim. Benim cihazım orjinal aracın mikrofonunu kullanıyor. Zannedersem arkadaki eksternal ses jakına mikrofon takılınca cihaz kendi üzerindeki dahili mikrofonu devre dışı bırakıyor...

Eğer orjinal mikrofonu kullanıyorsa süpermiş arkadaşımdada var aynı cihaz bahsettiğiniz girişi kontrol edicem söküp çünkü orjınal mıkrofonu kullanmak daha güzel.

Çevrimdışı canfurkan

• i30 Yolcusu
  • *
  • Ankara
« Yanıtla #15 : 19 Nisan 2015, 19:37:16 »
Arkadaşlar,

Aracı Salı günü teslim edecekler, multimedia taktıracağım orijinal Hyundai marka olanı mı tercih edeyim? Yoksa Android olanı mı? 1500 tl birisi 2500 tl diğeri 1000 tl ilk fark var mı?

Orjinal hyunadi cihazı Türkiyede yok. Serviste Size Bahsedilen cihaz ise Daicihi marka cin malı bir cihaz sadece assan türkiye onu uygun görmüş o cihazı takıyor. Bene Aynı Servisteki cihazı dısardan daha ucuza alabilirsiniz.

Çevrimdışı ozcandelikanli

• i30 Yolcusu
  • *
« Yanıtla #16 : 13 Şubat 2018, 19:40:21 »
Arkadaşlar ben bunu kullanıyorumç Çokta memnunum.
https://www.youtube.com/watch?v=ZwTRPeXLmTA